Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Limit alkoholu USA

Limit alkoholu USA

Wybierając się do Stanów Zjednoczonych, niewątpliwie należy zaplanować swoją podróż pod wieloma względami, tak aby nie było żadnych wątpliwości co do przebiegu wycieczki. Z oczywistych względów można być zajętym ekscytującymi rzeczami, takimi jak zapewnienie sobie miejsca pobytu czy sporządzenia listy miejsc do zobaczenia. Jeśli jednak planujesz poruszać się w kraju samochodem, musisz zdać sobie sprawę z tego, jak wygląda limit alkoholu w USA. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na ten temat.

Jaki jest limit alkoholu w USA?

W Stanach Zjednoczonych dopuszczalny limit alkoholu we krwi określany jest skrótem BAC, czyli Blood Alcohol Concentration. Wartość ta może różnić się w zależności od przepisów przyjętych w danym stanie, jednak w większości z nich ustanawia się górną granicę BAC na poziomie 0,08 %. Jeśli kierowca zrówna się z tym poziomem lub go przekroczy, uważa się go za prowadzącego pod wpływem alkoholu.

Niektóre stany wprowadziły bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące spożycia, stosując niższy limit, taki jak 0,05% BAC. W niektórych stanach dla osób poniżej 21. roku życia, obowiązuje zerowy limit alkoholu we krwi, co oznacza, że nie wolno im prowadzić pojazdów nawet po spożyciu minimalnej ilości alkoholu. Warto mieć to na uwadze, sprawdzając limit alkoholu. USA to państwo federacyjne, dlatego przepisy dotyczące kwestii dopuszczalnej normy spożycia w dużej mierze zależą od decyzji władz stanu.

Alkohol, USA - o czym powinien pamiętać turysta?

Nie wykluczając picia alkoholu w USA, trzeba pamiętać o sprawdzaniu lokalnych przepisów, jako że mogą się one różnić w zależności od stanu. Dotyczy to przede wszystkim osób poniżej 21 roku życia, jako że podlegają one jeszcze bardziej restrykcyjnym limitom. Na podróż warto zabrać ze sobą niewielki alkomat osobisty, dzięki któremu będzie można sprawdzić zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w dowolnym momencie. Na bazie otrzymanych w ramach pomiaru informacji da się podjąć decyzję dotyczącą tego, czy można bezpiecznie wsiąść za kółko.

[product id="38, 39, 43"]

Alkohol w USA - czemu mają służyć limity alkoholu w danych państwach?

Wprowadzenie limitu alkoholu w USA oraz  w wielu innych państwach ma na celu przede wszystkim podwyższenie poziomu ochrony zdrowia publicznego i bezpieczeństwa całego społeczeństwa. Jednym z głównych powodów wprowadzenia takich ograniczeń jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Alkohol wpływa negatywnie na zdolności psychomotoryczne, koncentrację i czas reakcji kierowców na zdarzenia odbywające się w ruchu drogowym. Dopuszczalne limity alkoholu ustalane są na niskim poziomie w celu zminimalizowania ryzyka wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Limit alkoholu w USA może również wpływać na zmniejszenie ryzyka występowania innych zagrożeń wśród społeczeństwa, związanych bezpośrednio ze zdrowiem. Nadmierne spożycie alkoholu jest trwale związane z wieloma problemami zdrowotnymi, takimi jak choroby wątroby, układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia psychiczne oraz zwiększone ryzyko zachorowania na choroby przewlekłe.

USA - limit alkoholu przeciwdziałający zachowaniom agresywnym i zatruciom alkoholowym

Nadmierna ilość spożytego alkoholu bardzo często prowadzi do zatrucia alkoholowego, które w skrajnych przypadkach może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla życia. Stan po spożyciu alkoholu może również prowadzić do zachowań agresywnych i innych incydentów związanych z agresją. Wprowadzenie limitów alkoholu ma na celu ograniczenie negatywnych następstw społecznych. W przypadku USA kontrola spożycia alkoholu ma również na celu rozłożenie kosztów związanych z opieką zdrowotną. Im więcej osób nadużywa alkoholu, tym większe zapotrzebowanie na opiekę medyczną nastawioną na leczenie skutków spożycia. Jako turysta odwiedzający Stany Zjednoczone musisz przestrzegać ustalonych w danym stanie zasad.

Sprawdź także: Limit alkoholu w Norwegii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl