Kategorie
Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Kalibracja alkomatu Zawiercie

Alkomat to bardzo przydatne urządzenie. Dzięki niemu kierowca może zyskać pewność, czy jest na tyle trzeźwy, aby zasiąść za kierownicą pojazdu. Aby jednak alkomat działał sprawnie przez długi czas, należy od czasu do czasu poddać go kalibracji. Źle skalibrowany alkomat to bowiem ryzyko pokazania niewiarygodnego wyniku. Jednym z miejsc, w którym można przeprowadzić tę czynność w pełni profesjonalny sposób, jest Zawiercie. Kalibracja alkomatów w tym mieście zawsze jest przeprowadzana przez specjalistów. Dzięki temu kierowca może mieć pewność, że jego urządzenie będzie w pełni sprawne.

 

Kalibracja alkomatów Zawiercie — dlaczego jest tak ważna?

Dlaczego kalibracja alkomatów (Zawiercie) jest tak ważna? W efekcie długotrwałej eksploatacji tych urządzeń mogą one pokazywać niepewne wyniki. Nawet po przebadaniu osoby nietrzeźwej może on pokazywać 0 promili. Niestety, może to działać również w drugą stronę. Alkomat może pokazać, że osoba, która jest trzeźwa i nie spożywała alkoholu, posiada ponad 0,2 promila.

Kiedy więc należy skalibrować alkomat? Czynność tą należy powtórzyć za każdym razem, kiedy osoba badana nie jest pewna pokazywanych wyników. Należy pamiętać, że najwięcej wypadków na drodze jest spowodowanych właśnie nadmiarem alkoholu. Nie powinno się więc narażać życia swojego czy swoich bliskich, nie mówiąc o innych uczestnikach ruchu drogowego. To właśnie alkomat pozwala trzymać rękę na pulsie i dostarczy informacji, czy prowadzenie pojazdu jest już możliwe.

 

Kalibracja alkomatu Zawiercie

Wiele osób może zastanawiać się, w jaki sposób zapobiec rozkalibrowaniu się alkomatu. Przede wszystkim urządzenia tego nie powinno się trzymać w samochodzie w szczególnie mroźne lub upalne dni. Należy pamiętać, aby zwłaszcza zimą, przechowywać je w temperaturze pokojowej. Pozwoli to na uniknięcie rozkalibrowania, które może być spowodowane skraplającą się wewnątrz parą wodną. Producenci zwykle podają temperaturę, w jakiej można przechowywać alkomat. Warto więc zwrócić na to uwagę.

Ponadto, jeżeli kierowca posiada dzieci lub małego czworonoga, warto zadbać, aby porządnie chować alkomat. Urządzenie to nie jest bowiem zabawką, a nieprawidłowe korzystanie to prosta droga do wystąpienia błędów podczas odczytu. Kalibracja alkomatów (Zawiercie) może być również konieczne, gdy zbyt szybko zbada się poziom alkoholu po jego spożyciu. Warto pamiętać, że badanie będzie najbardziej skuteczne, jeżeli zostanie wykonane minimum 20-30 minut od momentu spożycia alkoholu.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl