Kalibracja alkomatów Kraków
Alkomat to urządzenie, które niewątpliwie może ułatwić nasze życie. Jeżeli rano chcesz wsiąść "za kółko", ale nie jesteś pewny swojej trzeźwości po poprzednim dniu - alkomat może Cię uratować. Służy on bowiem dostarczeniu jednorazowej informacji dotyczącej naszej trzeźwości. Aby jednak pracował on prawidłowo i pokazywał wiarygodne informacje, należy mieć pewność, iż działa poprawnie. Niestety, alkomaty, jak i wszystkie inne urządzenia, nawet te z najwyższej półki, niekiedy mogą zawodzić i przekłamywać precyzję pomiaru. Nie oznacza to jednak na szczęście, że urządzenie trzeba wyrzucić. Tak jak większość urządzeń, również alkomat wymaga od właściciela swego rodzaju regeneracji, którą nazywamy kalibracją alkomatu.
Życie nie jest idealne i w końcu każdy, nawet najlepszy czujnik ulegnie stopniowemu zużyciu oraz odmówi dostarczania wiarygodnych informacji. Jest to spowodowane zużyciem układu elektronicznego. Jeśli zauważysz takie problemy w swoim alkomacie, wówczas należy sprawić, aby urządzenie zaczęło współpracować z nowym czujnikiem. To właśnie jest główny powód, dlaczego systematycznie należy wykonywać kalibrację alkomatu. Jeżeli natomiast urządzenie w dalszym ciągu nie działa w sposób prawidłowy, należy wziąć pod uwagę naprawę urządzenia. Zazwyczaj jednak wystarczy, że udasz się do dobrego serwisu, a ten przeprowadzi niezbędną kalibrację.
ul. Św. Filipa 23/3 Godziny otwarcia: pn-pt: 8:00 - 16:00
so, nd - nieczynne
tel. (12) 362 45 09
tel. 538 159 288
|
Producent
- ACE (9)
- ACS (4)
- ALC Nose (1)
- Alco-tech (4)
- AlcoAlert (2)
- Alcodigital (12)
- AlcoFind (24)
- AlcoForce (11)
- AlcoGuard (1)
- Alcolife (10)
- AlcoLimit (1)
- AlcoNose (5)
- AlcoSafe (7)
- AlcoSense (5)
- Alcotector (2)
- Alcotrue (6)
- AlcoVisor (9)
- Alkohit (10)
- AlkoSure (2)
- BACscan (8)
- BACtrack (4)
- CAOS (10)
- Certen (2)
- DRAGER (13)
- ENVITEC (3)
- ETHYWAY (1)
- Fitalco (14)
- GTX (2)
- Kemot (4)
- Kotex (1)
- Lifeloc (6)
- Lion Laboratories (2)
- OBJECTIF PREVENTION (1)
- OROMED (3)
- Overmax (3)
- Promiler (30)
- Sentech (13)
- Top Trade (3)
- Tracer (1)
- xblitz (5)
Cena
-
od
do
Kalibracja alkomatu - co to takiego?
Mówiąc o tym procesie dosłownie - polega on na dopasowaniu się parametrów urządzenia do wartości wzorcowych symulatora. Aby móc dopasować owe parametry, wykonana zostaje kontrola alkomatu, a także jego optymalizacja. Ma ona zasadnicze znaczenie, aby działanie urządzenia było prawidłowe.
Kalibrację nazywa się także kalibrowaniem lub adjustacją. Polega ona na weryfikacji wyników pokazywanych przez alkomat oraz tych, które są podane przez wzorzec jednostki miary. W trakcie całego procesu zachodzi także regulacja oprogramowania oraz czujnika alkomatu.
Jak kalibrujemy alkomat w Krakowie?
Adjustacja jest niewątpliwie procesem kontrolno-optymalizacyjnym. Proces ten polega na skonfigurowaniu urządzenia tak, aby ten pokazał nieprzekłamaną zawartość alkoholu, jaka jest w wydychanym powietrzu. Aby proces ten przebiegł prawidłowo, alkomat zostaje poddany odpowiednim testom, a także wyznaczeniu jego sprawności za pomocą specjalistycznych symulatorów. Jeśli wyniki te natomiast różnią się od siebie w rzeczywistości, należy zresetować oprogramowanie urządzenia, a także ustawić początkowe wartości nominalne urządzenia. Proces ten odbywa się przy pomocy specjalnych maszyn, tzw. symulatorów. Podczas całego zabiegu próbki o stałym stężeniu alkoholu podaje się do urządzenia pracującego w trybie serwisowym. Działania te prowadzą do wyznaczenia prawidłowej odpowiedzi czujnika na stężenie alkoholu w powietrzu, które wydychasz.
Jak często należy kalibrować alkomat?
Wszystkie urządzenia, łącznie z alkomatami, mają swój indywidualny czas działania. Jest on wynikiem sposobu konstrukcji tych urządzeń oraz ich przeznaczenia. Mówiąc o alkomatach osobistych, z reguły należy kalibrować je co 3, 6 lub 12 miesięcy. Na częstotliwość tą ma główny wpływ ich technologia. Dużo częściej jednak należy kalibrować alkomaty, które posiadają sensory elektrochemiczne, niż te wyposażone w czujnik półprzewodnikowy. Po każdej kalibracji warto także sprawdzić "na własnej skórze" czy alkomat działa poprawnie. Najlepiej sprawdzić to będąc absolutnie trzeźwym.
Kalibracja alkomatów w Krakowie jest na wyciągnięcie Twojej ręki! Nie czekaj i umów się już dziś.
Możesz skorzystać z opcji darmowej wysyłki za pośrednictwem Paczkomatów INPOST
UWAGA: darmowa wysyłka nie obowiązuje alkomatów wysyłanych na darmową adiustację (kalibrację) za pośrednictwem Poczty Polskiej. Można skorzystać z tej opcji ale do usługi zostanie naliczona dodatkowa opłata w wysokości 15,00 zł brutto.
Zachęcamy do bezpośredniej wysyłki ZA DARMO za pomocą paczkomatu do naszego głównego serwisu.
Postępuj według poniższych kroków - to nic trudnego.
1. Zapakuj swój alkomat do koperty bąbelkowej lub do innego bezpiecznego opakowania, aby nie uległ uszkodzeniu w transporcie. Do przesyłki dołącz numer zamówienia oraz kartę gwarancyjną (jeżeli alkomat był zakupiony w PROMIL-LAB).
2. Wypełnij formularz darmowego zwrotu przez Paczkomaty klikając tutaj według poniższego wzoru:
3. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza zwrotu otrzymasz kod nadania w paczkomacie. Odwiedź dowolny paczkomat i na paczkomacie wybierz "nadaję paczkę" wpisując swój numer telefonu i kod zwrotu otrzymany od Inpostu. Włóż przesyłkę do paczkomatu i to wszystko. Nie musisz nic naklejać na przesyłkę.
4. Oczekuj na potwierdzenie sms o przyjęciu alkomatu na serwis. Poinformujemy również Ciebie o planowanym terminie realizacji usługi.
MASZ JAKIEŚ PYTANIA, WĄTPLIWOŚCI? - ZADZWOŃ!
Na wszystkie pytania odpowiemy pod numerem telefonu: (71) 757 50 53 lub 538 159 288
pon-pt: w godzinach 8:00-18:00
za pośrednictwem Poczty Polskiej