Kategorie
Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Kalibracja alkomatów Częstochowa

Alkomat jest urządzeniem informujący nas o aktualnym stężeniu alkoholu w wydychanym powietrzu. Z pewnością każdemu z nas przydał się on choć raz w życiu. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli różniących się od siebie sposobem działania, jakością, a przede wszystkim precyzyjnością  pomiaru. Nie każdy jednak wie, że dla miarodajnego pewnego wyniku ważne jest, aby regularnie dokonywać regulacji urządzenia, poprzez jego kalibrację.

 

Kalibracja Alkomatu w Częstochowie - sposób działania

Kalibracja alkomatu jest zabiegiem koniecznym zarówno w przypadku alkomatów z niższej, jak i wyższej półki. Należy pamiętać, że nawet najlepszej jakości urządzenie ulega stopniowemu zużyciu, przez co rośnie ryzyko dostarczania nieprawidłowych danych na temat stanu trzeźwości. Jeśli zatem Twoje urządzenie nie działa poprawnie, oddaj go do serwisu alkomatów, który wykona profesjonalne kalibrowanie.

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Im częściej alkomat wykorzystywany jest do badania, tym szybciej czujnik się zużywa. Należy jednak pamiętać, iż fakt niskiej częstotliwości używania alkomatu nie wyklucza konieczności przeprowadzenia jego kalibracji. Pomimo rzadkiego używania Twojego urządzenia, czujnik znajdujący się w nim zużywa się, jednak w nieco mniejszym stopniu. Dlatego też tak ważne jest, aby przeprowadzać kalibrację zarówno alkomatów profesjonalnych, jak i domowych nawet w przypadku mniejszej częstotliwości ich używania.

 

Kalibracja alkomatu Częstochowa

Kalibracja alkomatu polega na dostosowaniu jego oprogramowania do stanu, w którym aktualnie znajduje się czujnik. Proces ten powinien być przeprowadzany w trybie serwisowym, poprzez dostarczenie do urządzenia próbki o ściśle określonych parametrach. Z uwagi na wymagane specjalistyczne wyposażenie oraz wiedzę dotyczącą przeprowadzenia procesu kalibracji istotne jest, aby proces ten przeprowadzany był przez wyspecjalizowanego serwisanta.

Kalibracja alkomatu jest czynnością konieczną, dzięki której może on w sposób właściwy spełniać swoją funkcję. Każdy model alkomatu posiada indywidualnie dobrany interwał kalibracyjny, wynikający zarówno z jego konstrukcji, częstotliwości użytkowania, jak i przeznaczenia. Zazwyczaj jednak alkomaty osobiste kalibrować należy co 3, 6 lub 12 miesięcy. Alkomaty z sensorem elektrochemicznym powinny być natomiast kalibrowane rzadziej niż alkomaty wyposażone w czujnik półprzewodnikowy.

Pamiętaj, że zaniechanie wykonania kalibracji może grozić uszkodzeniem sensora. Dlatego też regularnie powierzaj swoje urządzenie w ręce specjalistów, którzy zadbają o jego funkcjonowanie i miarodajność osiąganych wyników!

 

Możesz skorzystać z opcji darmowej wysyłki za pośrednictwem Paczkomatów INPOST

UWAGA: darmowa wysyłka nie obowiązuje alkomatów wysyłanych na darmową adiustację (kalibrację) za pośrednictwem Poczty Polskiej. Można skorzystać z tej opcji ale do usługi zostanie naliczona dodatkowa opłata w wysokości 15,00 zł brutto.

Zachęcamy do bezpośredniej wysyłki ZA DARMO za pomocą paczkomatu do naszego głównego serwisu.

Postępuj według poniższych kroków - to nic trudnego.

 

 

1. Zapakuj swój alkomat do koperty bąbelkowej lub do innego bezpiecznego opakowania, aby nie uległ uszkodzeniu w transporcie. Do przesyłki dołącz numer zamówienia oraz kartę gwarancyjną (jeżeli alkomat był zakupiony w PROMIL-LAB).

 

2. Wypełnij formularz darmowego zwrotu przez Paczkomaty klikając tutaj według poniższego wzoru:

 

 

 

3. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza zwrotu otrzymasz kod nadania w paczkomacie. Odwiedź dowolny paczkomat i na paczkomacie wybierz "nadaję paczkę" wpisując swój numer telefonu i kod zwrotu otrzymany od Inpostu. Włóż przesyłkę do paczkomatu i to wszystko. Nie musisz nic naklejać na przesyłkę.

 

4. Oczekuj na potwierdzenie sms o przyjęciu alkomatu na serwis. Poinformujemy również Ciebie o planowanym terminie realizacji usługi. 

 

 

MASZ JAKIEŚ PYTANIA, WĄTPLIWOŚCI? - ZADZWOŃ!

Na wszystkie pytania odpowiemy pod numerem telefonu: (71) 757 50 53 lub 538 159 288

pon-pt: w godzinach 8:00-18:00

 


 

 

 

DRUK DARMOWEJ WYSYŁKI 

za pośrednictwem Poczty Polskiej

  


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl