Kategorie
Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Kalibracja alkomatów Łódź

Alkomat jest urządzeniem, które niewątpliwie może ułatwić nam życie. Jeżeli zatem rano musisz wsiąść za kierownicę, ale nie jesteś pewien, czy możesz i czy jesteś w 100% trzeźwy - alkomat może pomóc Ci w tej trudnej sytuacji i uniknąć ewentualnego mandatu. Dostarczy ono Ci bowiem jednoznaczną informację dotyczącą stanu Twojej trzeźwości. Aby jednak mieć 100% pewność, że urządzenie to działa poprawnie, należy je co jakiś czas sprawdzić. Proces takiego sprawdzenia nazywamy kalibracją alkomatu. Pozwala ona określić precyzję pomiaru oraz sprawdzić, czy urządzenie nie jest uszkodzone.

Jak wiadomo, na świecie nie istnieją urządzenia idealne. Nawet najprostsze oraz te z najwyższej półki ulegają stopniowemu zużyciu i w rezultacie dostarczają niewiarygodne informacje. Z reguły jest to spowodowane zużyciem układu elektronicznego. Jeżeli tak się dzieje, należy sprawić, aby nasz alkomat rozpoczął współpracę z nowym czujnikiem. Właśnie w tym celu wykonywana jest kalibracja alkomatów. Istnieją przypadki, w których jednak kalibracja alkomatu nie pomoże, a samo urządzenie ulegnie znacznemu zniszczeniu. Wówczas może być konieczna naprawa urządzenia lub jego wymiana.

Czym jest kalibracja alkomatu?

Kalibracja alkomatu, dosłownie rzecz ujmując, jest procesem polegającym na dopasowaniu wartości wzorcowych urządzeń do ich indywidualnych parametrów. W efekcie tego procesu następuje optymalizacja urządzenia oraz jego kontrola. Mają one zasadnicze znaczenie podczas prawidłowego działania urządzenia.

Kalibrację nazywamy także kalibrowaniem oraz adjustacją. Proces ten weryfikuje wyniki, które pokazuje alkomat oraz zestawia je z tymi podanymi przez wzorzec jednostki miary. W trakcie całego przedsięwzięcia reguluje się czujnik alkomatu, a także oprogramowanie. Celem tych działań jest poprawny odczyt stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu przez urządzenie.

Jak kalibrujemy alkomat w Łodzi?

Kalibrowanie alkomatu jest procesem kontrolno-optymalizacyjnym. W skrócie polega on na skonfigurowaniu urządzenia w taki sposób, aby pokazywał on prawidłową zawartość alkoholu, który znajduje się w powietrzu wydychanym przez badanego. Proces ten polega na wyznaczeniu sprawności urządzenia za pomocą specjalistycznych symulatorów, ale w pierwszej kolejności poddaniu go odpowiednim testom. Jeżeli wyniki widoczne na urządzeniu oraz symulatorze będą się od siebie różniły, na urządzeniu należy wyznaczyć wartości nominalne początkowe oraz zresetować oprogramowanie. Cały proces, od początku do końca, odbywa się przy pomocy specjalnych maszyn - wyżej już wspomnianych symulatorów. W jego trakcie do urządzenia pracującego w trybie serwisowym podaje się próbki ze stałym stężeniem alkoholu.

Jak często należy kalibrować alkomat?

Alkomaty, jak i również inne urządzenia posiadają swój indywidualny czas działania. Nie jest on założony z góry, a wynika raczej z ich konstrukcji oraz przeznaczenia. Mówiąc o alkomatach osobistych, zaleca się kalibrowanie ich do 3, 6 lub 12 miesięcy. Każdy alkomat ma dołączoną instrukcję obsługi urządzenia, w której dokładnie sprawimy czas jego kalibracji. Na jej częstotliwość wpływa głównie technologia urządzenia. Znacznie częściej będziemy adjustować alkomaty, które posiadają sensor elektrochemiczny, niż te wyposażone w czujnik półprzewodnikowy. Oczywiście, na rynku dostaniemy także urządzenia, które pokażą nam, kiedy należy je skalibrować. Jest to jednak znacznie większy wydatek. 

Już teraz jesteśmy w zasięgu Twojej ręki! Nie czekaj i skalibruj swój alkomat z nami już dziś. 

 

Możesz skorzystać z opcji darmowej wysyłki za pośrednictwem Paczkomatów INPOST

UWAGA: darmowa wysyłka nie obowiązuje alkomatów wysyłanych na darmową adiustację (kalibrację) za pośrednictwem Poczty Polskiej. Można skorzystać z tej opcji ale do usługi zostanie naliczona dodatkowa opłata w wysokości 15,00 zł brutto.

Zachęcamy do bezpośredniej wysyłki ZA DARMO za pomocą paczkomatu do naszego głównego serwisu.

Postępuj według poniższych kroków - to nic trudnego.

 

 

1. Zapakuj swój alkomat do koperty bąbelkowej lub do innego bezpiecznego opakowania, aby nie uległ uszkodzeniu w transporcie. Do przesyłki dołącz numer zamówienia oraz kartę gwarancyjną (jeżeli alkomat był zakupiony w PROMIL-LAB).

 

2. Wypełnij formularz darmowego zwrotu przez Paczkomaty klikając tutaj według poniższego wzoru:

 

 

 

3. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza zwrotu otrzymasz kod nadania w paczkomacie. Odwiedź dowolny paczkomat i na paczkomacie wybierz "nadaję paczkę" wpisując swój numer telefonu i kod zwrotu otrzymany od Inpostu. Włóż przesyłkę do paczkomatu i to wszystko. Nie musisz nic naklejać na przesyłkę.

 

4. Oczekuj na potwierdzenie sms o przyjęciu alkomatu na serwis. Poinformujemy również Ciebie o planowanym terminie realizacji usługi. 

 

 

MASZ JAKIEŚ PYTANIA, WĄTPLIWOŚCI? - ZADZWOŃ!

Na wszystkie pytania odpowiemy pod numerem telefonu: (71) 757 50 53 lub 538 159 288

pon-pt: w godzinach 8:00-18:00

 


 

 

 

DRUK DARMOWEJ WYSYŁKI 

za pośrednictwem Poczty Polskiej

  


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl