Kategorie
Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Kalibracja alkomatów Szczecin

Alkomat jest urządzeniem, które niewątpliwie może ułatwić nam życie. Dostarcza on bowiem jednoznaczną informację dotyczącą stanu naszej trzeźwości. Aby jednak wynik był wiarygodny, musisz mieć pewność, że urządzenie to działa poprawnie. Niestety, nawet alkomaty z najwyższej półki mogą niekiedy przekłamywać wynik pomiaru. Właśnie dlatego, tak jak wiele innych urządzeń, i alkomat wymaga pewnego rodzaju regulacji. Taką regulację nazywamy kalibracją alkomatu. 

Każdy, nawet najlepszy alkomat powoli ulega swego rodzaju stopniowemu zużyciu. Wówczas możemy z niego odczytać nieprawidłowe dane. Układ elektroniczny alkomatu ulega swego rodzaju rozregulowaniu. Należy spowodować, aby układ elektroniczny współpracował z nowym czujnikiem. Właśnie to jest głównym powodem, dla którego kalibracja alkomatów jest niezbędna. Jeśli natomiast po kalibracji, alkomat nadal nie ukazuje prawdziwych informacji, być może będzie trzeba udać się z nim do naprawy. W większości przypadków wystarczy jednak jedynie dobry serwis alkomatów wykonujący kalibrację tych urządzeń.

al. Bohaterów Warszawy 11b
70-370 Szczecin
 
tel. (91) 404 05 93
 
 
Godziny otwarcia:
pn-pt: 9:00 - 18:00
so, nd - nieczynne

Jak wygląda kalibracja alkomatu w Szczecinie?

Kalibracja alkomatu jest procesem kontrolno-optymalizacyjnym. Konfiguruje ona oprogramowanie alkomatu w taki sposób, aby urządzenie pokazywało prawidłową wartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kalibracja polega bowiem na poddaniu alkomatu odpowiednim testom oraz wyznaczeniu jego sprawności za pomocą specjalnych symulatorów. Jeżeli wyniki te różnić będą się od siebie w rzeczywistości, specjaliści zresetują oprogramowanie oraz ustawią początkowe wartości nominalne alkomatu. Proces kalibracji wykonuje się z pomocą specjalistycznych urządzeń, które nazywane są symulatorami. W trakcie tego procesu próbki o stałym stężeniu alkoholu podawane są urządzeniu, które pracuje w trybie serwisowym. W rezultacie tego działania wyznacza się prawidłową odpowiedź czujnika na wielkości stężenia alkoholu pobranych próbek wzorcowych. 

Kalibracja alkomatu - jak często?

Oczywiście, do każdego urządzenia podchodzi się indywidualnie i każde z nich ma dobrany interwał kalibracyjny, który wynika nie tylko z jego konstrukcji, ale także przeznaczenia. Jeśli natomiast mowa o alkomatach osobistych, w zależności od ich technologii, należy je kalibrować co 3, 6 lub 12 miesięcy. Zdecydowanie rzadziej kalibruje się alkomaty wyposażone w sensor elektrochemiczny niż czujnik półprzewodnikowy. 

Nie czekaj i skalibruj swój alkomat w Szczecinie. Bądź pewien, że działa prawidłowo. Już dziś - jesteśmy na wyciągnięcie Twojej ręki.

 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl