Kategorie
Promocje
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
299,00 zł 279,00 zł
szt.
Producenci
Nowości
Pokrowiec etui do alkomatu Drager
Pokrowiec etui do alkomatu Drager
30,00 zł
szt.

Kalibracja alkomatów Warszawa

Alkomat jest niewątpliwie urządzeniem mogącym ułatwić nam życie. Jeśli rano chcemy wsiąść za kierownicę, ale dzień wcześniej przesadziliśmy z alkoholem - urządzenie to może nas uratować. Pozwala ono bowiem dostarczyć jednoznaczną informację na temat stanu naszej trzeźwości. Aby jednak pokazywało ono rzetelne informacje, musisz mieć pewność, iż działa poprawnie. Niestety, nawet urządzenia z najwyższej półki mogą niekiedy przekłamywać precyzję pomiaru. Nie oznacza to jednak na szczęście uszkodzenia urządzenia. Alkomat, zarówno jak i wiele innych urządzeń wymaga od właściciela pewnego rodzaju regeneracji. Jest to tzw. kalibracja alkomatu. 

Nie czekaj i umów się na kalibrację już dziś - jesteśmy w zasięgu Twojej ręki!

al. Jeozolimskie 81 lok 7.10 piętro 7
02-001 Warszawa

tel. 538 159 288

Godziny otwarcia:
pn-czw: 9:00 - 15:00
pt: 9:00 - 14:00
so, nd - nieczynne
ul. Wiertnicza 115
02-952 Warszawa
 
tel. (22) 378 46 87
 
 
Godziny otwarcia:
pn-pt: 10:00 - 18:00
so, nd: nieczynne
 

W końcu każdy, choćby najlepszy czujnik ulega stopniowemu zużyciu i przestaje dostarczać wiarygodne dane. Dzieje się tak ze względu na zużycie układu elektronicznego. Wówczas należy spowodować, aby ten zaczął współpracować z nowym czujnikiem. Jest to właśnie powód, dla którego niezbędna jest kalibracja tych urządzeń. Jeśli natomiast podejrzewasz, że alkomat w dalszym ciągu nie działa poprawnie, być może wówczas będzie wymagana naprawa alkomatu. Z reguły wystarcza jednak dobry serwis, który bezbłędnie przeprowadzi kalibrację.

Czym jest kalibracja alkomatu?

Dosłownie rzecz biorąc, jest to proces, w którym dopasowuje się parametry urządzenia do wartości wzorcowych. W jego efekcie wykonana zostaje kontrola urządzenia oraz jego optymalizacja. Ma ona zasadnicze znaczenie, aby urządzenie działało prawidłowo. 

Kalibracja, nazywana inaczej adjustacją lub kalibrowaniem jest weryfikacją wyników, jakie pokazuje alkomat wraz z tymi, które podane są przez wzorzec jednostki miary. W trakcie procesu następuje regulacja czujnika alkomatu oraz oprogramowania. Ma to na celu poprawny pomiar wydychanego w powietrzu alkoholu. 

Jak kalibrujemy alkomat w Warszawie?

Kalibracja, czy też adjustacja to proces kontrolno-optymalizacyjny. Polega on na skonfigurowaniu alkomatu w taki sposób, aby ten pokazywał prawidłową zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu badanego. Proces ten polega na poddaniu urządzenia odpowiednim testom oraz wyznaczeniu jego sprawności przy pomocy specjalnych symulatorów. Jeżeli wyniki te będą różnić się od siebie w rzeczywistości, oprogramowanie urządzenia należy zresetować oraz ustawić początkowe wartości nominalne. Cały proces odbywa się za pomocą specjalistycznych maszyn, tzw. symulatorów. W jego trakcie próbki o stałym stężeniu z alkoholem podaje się urządzeniu, które pracuje w trybie serwisowym. Wszystko to w celu wyznaczenia prawidłowej odpowiedzi czujnika na stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Jak często należy kalibrować alkomat?

Zarówno alkomaty, jak i inne urządzenia mają swój indywidualny czas działania. Wynika on z reguły z przeznaczenia oraz konstrukcji tych urządzeń. Jeśli natomiast mówimy o alkomatach osobistych, z reguły kalibruje się je co 3,6 lub 12 miesięcy. Na częstotliwość kalibracji ma wpływ przede wszystkim ich technologia. Zdecydowanie częściej należy jednak kalibrować alkomaty posiadające sensor elektrochemiczny, niż te, które wyposażone są w czujnik półprzewodnikowy. Aby znać dokładny czas kalibracji alkomatu, należy zapoznać się w tym celu z instrukcją obsługi urządzenia. Tam bowiem znajdziemy dokładne informacje. Istnieją też urządzenia wyświetlające, kiedy należy wykonać proces kalibracji. Kiedy jednak należy skalibrować alkomat, jeśli urządzenie nam tego nie pokazuje? Kiedy jesteśmy trzeźwi, warto sprawdzić, czy alkomat działa. Jeśli nie spożywaliśmy alkoholu, a urządzenie pokazuje np. 0,5 promila w wydychanym powietrzu, należy udać się na proces kalibracji.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl