Kategorie
Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Kalibracja alkomatów Sosnowiec

Alkomaty to urządzenia kojarzące się głównie z policyjną kontrolą. Rozwój technologiczny oraz moda na posiadanie różnego rodzaju gadżetów sprawiły, że profesjonalne alkomaty osobiste stały się dzisiaj tańsze i dużo bardziej dostępne. Po to urządzenie coraz chętniej sięgają Polacy, gdyż pozwala udzielić natychmiastową odpowiedź na pytanie, czy możemy bezpiecznie usiąść za kółkiem. Posiadanie sprawnego alkomatu daje gwarancję, że prowadząc auto, będziesz miał pełną władzę nad kierownicą. Czy jednak możemy im zaufać w stu procentach?

ul. Braci Mieroszewskich 59c
41-219 Sosnowiec
 
Godziny otwarcia:
 
pn-pt: 9:00 - 18:00
so, nd - nieczynne

Kalibracja alkomatów Sosnowiec – na czym polega?

Zasada działania alkomatu konsumenckiego jest prosta i nie różni się od tej, której możemy doświadczać podczas kontroli trzeźwości wykonywanej przez patrol drogówki. Polega ona na wdmuchnięciu w ustnik urządzenia powietrza, a ten przy użyciu specjalnych czujników powiadomi nas o obecności alkoholu i jego stężeniu. Aby jednak urządzenie działało sprawnie i bezawaryjnie, wymaga systematycznego serwisowania. Kalibracja alkomatów w Sosnowcu jest procesem kontrolno-optymalizacyjnym, który przywraca urządzeniu dane dotyczące pomiarów wzorcowych. Procedura opiera się na wprowadzeniu do alkomatu próbek o stałym stężeniu alkoholu, dzięki czemu czujnik jest na nowo ‘uczony’ odpowiedniej reakcji na podaną mu ilość promili. Dopiero ten algorytm pomaga osiągnąć pewność, że urządzenie wskazuje prawidłowy wynik. Kalibracja alkomatów w Sosnowcu wymaga użycia specjalistycznego sprzętu i posiadania niezbędnej wiedzy, z tego powodu nie jest wykonywana w warunkach domowych.

Sosnowiec kalibracja alkomatów – kiedy ją wykonać?

Nie ma wątpliwości, że kalibracja alkomatów w Sosnowcu musi być wykonywana regularnie. Zaniechanie systematycznego serwisowania kończy się fałszowaniem wyników, a czasami trwałym uszkodzeniem urządzenia. Częstotliwość kalibracji zależy przede wszystkim od typu alkomatu i zastosowanego w nim sensora. Alkomaty półprzewodnikowe powinno się serwisować średnio po 100 do 300 pomiarów. Na rynku możemy także znaleźć urządzenia tego typu, które oferują możliwość kontroli nawet co 500 pomiarów. Nawet jednak w tym wypadku należy zachować odstęp między kalibracjami na poziomie nie więcej niż 6 miesięcy. Alkomaty elektrochemiczne zasadniczo kalibrujemy co 500 lub więcej pomiarów, a odstęp między zabiegami w tym wypadku nie może przekraczać 12 miesięcy.

To jednak nie koniec. Alkomat to urządzenie mechaniczne, zdarzają się więc sytuacje, że niezależnie od ilości wykonanych pomiarów uzyskana wartość badania będzie błędna. Jak to zweryfikować? Metod jest całkiem dużo. Warto co jakiś czas wykonać analizę, gdy nie piliśmy alkoholu. Jeśli nasze urządzenie pokaże wartość inną niż 0,00‰, to wiadomo, że należy poddać je kalibracji. Podobny zabieg możemy przeprowadzić po spożyciu alkoholu. Wtedy wskazanie o wartości 0,00‰ będzie błędne i podpowie nam, że najwyższy czas na serwisowanie. Inną dobrą metodą jest poddawanie jednej osoby kilku badaniom rozłożonym w czasie. Jeśli wyniki będą podawać te same wartości, a użytkownik spożywał wcześniej alkohol, warto udać się do serwisu w Sosnowcu. Kalibracja alkomatu zalecana jest także w sytuacji, gdy użyto urządzenia bezpośrednio po spożyciu alkoholu. To jedna z najpopularniejszych przyczyn awaryjności sprzętu.

Kiedy jeszcze rozważyć kalibrację alkomatu w Sosnowcu?

  • Jeśli na wyświetlaczu pojawia się napis CAL.
  • Jeśli sprzęt podczas analiz wskazuje regularnie maksymalny zakres pomiaru lub nawet go przekracza.
  • Jeśli urządzenie przez kilka dni znajdowało się w jednym miejscu z materiałami zawierającymi alkohol (np. w barku).

Kalibracja alkomatów Sosnowiec – zaufaj specjalistom

Wszyscy wiemy, że jazda pod wpływem alkoholu jest w Polsce prawnie zakazana. Może być ona powodem nie tylko surowych kar administracyjnych, ale przede wszystkim stanowić zagrożenie dla zdrowia własnego, bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Posiadanie alkomatu konsumenckiego to wygoda, ale warto pamiętać, że to urządzenie elektroniczne, które ma prawo ulec awarii. Systematyczna kontrola jego stanu to podstawa komfortu użytkowania. Polskie Centrum Kalibracji to rzetelna firma, która dystrybucją i serwisowaniem alkomatów zajmuje się od wielu lat. Nowoczesne wyposażenie laboratoryjne, wysokie kwalifikacje personelu oraz setki przeprowadzonych realizacji pozwalają nam na dokonywanie skutecznej kalibracji alkomatów w Sosnowcu, oraz zapewnienie optymalizacji działania sensorów i podzespołów urządzenia. 

 

Możesz skorzystać z opcji darmowej wysyłki za pośrednictwem Paczkomatów INPOST

UWAGA: darmowa wysyłka nie obowiązuje alkomatów wysyłanych na darmową adiustację (kalibrację) za pośrednictwem Poczty Polskiej. Można skorzystać z tej opcji ale do usługi zostanie naliczona dodatkowa opłata w wysokości 15,00 zł brutto.

Zachęcamy do bezpośredniej wysyłki ZA DARMO za pomocą paczkomatu do naszego głównego serwisu.

Postępuj według poniższych kroków - to nic trudnego.

 

 

1. Zapakuj swój alkomat do koperty bąbelkowej lub do innego bezpiecznego opakowania, aby nie uległ uszkodzeniu w transporcie. Do przesyłki dołącz numer zamówienia oraz kartę gwarancyjną (jeżeli alkomat był zakupiony w PROMIL-LAB).

 

2. Wypełnij formularz darmowego zwrotu przez Paczkomaty klikając tutaj według poniższego wzoru:

 

 

 

3. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza zwrotu otrzymasz kod nadania w paczkomacie. Odwiedź dowolny paczkomat i na paczkomacie wybierz "nadaję paczkę" wpisując swój numer telefonu i kod zwrotu otrzymany od Inpostu. Włóż przesyłkę do paczkomatu i to wszystko. Nie musisz nic naklejać na przesyłkę.

 

4. Oczekuj na potwierdzenie sms o przyjęciu alkomatu na serwis. Poinformujemy również Ciebie o planowanym terminie realizacji usługi. 

 

 

MASZ JAKIEŚ PYTANIA, WĄTPLIWOŚCI? - ZADZWOŃ!

Na wszystkie pytania odpowiemy pod numerem telefonu: (71) 757 50 53 lub 538 159 288

pon-pt: w godzinach 8:00-18:00

 


 

 

 

DRUK DARMOWEJ WYSYŁKI 

za pośrednictwem Poczty Polskiej

  


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl