Kategorie
Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Kalibracja alkomatów Rzeszów

Polacy coraz częściej chcą świadomie poruszać się po drogach. Z tego względu wiele osób zaopatruje się w domowe alkomaty. To proste urządzenie daje natychmiastową odpowiedź na pytanie, czy po wczorajszej konsumpcji możesz usiąść za kółkiem. Posiadanie alkomatu daje pewność, że prowadząc auto, będziesz miał pełną kontrolę nad kierownicą. Użytkując je z dużą częstotliwością, należy jednak pamiętać o odpowiedniej kalibracji.

ul. Rejtana 49/6
35-310 Rzeszów
 
Godziny otwarcia:
 
pn-pt: 8:00 - 18:00
so, nd - nieczynne

Kalibracja alkomatów Rzeszów – co to takiego?

Zasada działania alkomatu konsumenckiego jest bardzo prosta. Wystarczy dmuchnąć w ustnik urządzenia, a ten przy użyciu specjalnych czujników zweryfikuje, czy w otrzymanym powietrzu znajduje się alkohol. Alkomaty podają także wysokość stężenia, dzięki czemu łatwiej określimy, ile jeszcze czasu potrzeba do osiągnięcia właściwego stanu. Żeby jednak nasze urządzenie działało bez problemu, wymaga regularnego serwisowania. Kalibracja alkomatów w Rzeszowie jest procesem kontrolno-optymalizacyjnym konfigurującym oprogramowanie alkomatu. Polega ona na poddaniu alkomatu specjalistycznym testom i wyznaczeniu jego sprawności na właściwych symulatorach. Gdy wyniki nie pokrywają się z rzeczywistością, alkomat należy zresetować i ustawić początkowe wartości nominalne. Dopiero w ten sposób osiąga się stuprocentową pewność, że urządzenie wskazuje prawidłowy wynik.

Rzeszów kalibracja alkomatów – kiedy ją wykonać?

Kalibracja alkomatów w Rzeszowie musi być dokonywana regularnie, a jej częstotliwość zależy w dużej mierze od typu alkomatu i zastosowanego w nim sensora. Alkomaty półprzewodnikowe poddaje się zabiegowi kalibracji średnio po 100 do 300 pomiarów. Nieco droższe modele tego typu posiadają możliwość kontroli nawet co 500 pomiarów, ale nawet w tym wypadku należy pamiętać, że odstęp między kalibracjami nie może być dłuższy niż 6 miesięcy. Urządzenia elektrochemiczne dają większy spokój właścicielowi. Kalibrujemy je co 500 lub więcej pomiarów, pamiętając przy tym, aby odstęp między zabiegami nie przekraczał 12 miesięcy.

Zdarzają się sytuacje, że niezależnie od ilości wykonanych pomiarów, alkomat wskazuje wartość błędną. Jak to sprawdzić? Możemy tego dokonać na kilka sposobów. Jeśli nie piliśmy alkoholu, a nasze urządzenie pokazuje wartość inną niż 0,00‰, to wiadomo, że należy poddać go kalibracji. Podobnie dzieje się, gdy u osoby, która spożywała alkohol, wskazanie osiągnie wartość 0,00‰. Inną metodą weryfikacji poprawności wyników jest poddawanie jednej osoby kilku badaniom rozłożonym w czasie. Jeśli minie określony odstęp (minimum 30 minut), a alkomat dalej pokazuje te same wartości, warto udać się do serwisu w Rzeszowie. Kalibracja alkomatu zalecana jest także w przypadku, gdy wykonano analizę bezpośrednio po spożyciu alkoholu.

Kiedy jeszcze poddać swój sprzęt kalibracji?

  • Gdy na wyświetlaczu pojawia się napis CAL.
  • Gdy urządzenie podczas badań wykazuje maksymalny zakres pomiaru lub go przekracza.
  • Gdy sprzęt przez wiele dni był przechowywany z materiałami zawierającymi alkohol.

Rzeszów kalibracja alkomatów – zaufaj specjalistom

Mając na względzie zdrowie swoje, bliskich i innych uczestników ruchu drogowego należy pamiętać, że alkomat to  urządzenie elektroniczne, które ma prawo ulec awarii. Systematyczna kontrola stanu urządzenia to podstawa. Nasza firma zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem alkomatów od wielu lat. Nowoczesne wyposażenie laboratoryjne i wysokie kwalifikacje naszego personelu pozwalają nam na dokonywanie skutecznej kalibracji alkomatów w Rzeszowie oraz zapewnienie optymalizacji działania sensorów i podzespołów urządzenia. 

 

Możesz skorzystać z opcji darmowej wysyłki za pośrednictwem Paczkomatów INPOST

UWAGA: darmowa wysyłka nie obowiązuje alkomatów wysyłanych na darmową adiustację (kalibrację) za pośrednictwem Poczty Polskiej. Można skorzystać z tej opcji ale do usługi zostanie naliczona dodatkowa opłata w wysokości 15,00 zł brutto.

Zachęcamy do bezpośredniej wysyłki ZA DARMO za pomocą paczkomatu do naszego głównego serwisu.

Postępuj według poniższych kroków - to nic trudnego.

 

 

1. Zapakuj swój alkomat do koperty bąbelkowej lub do innego bezpiecznego opakowania, aby nie uległ uszkodzeniu w transporcie. Do przesyłki dołącz numer zamówienia oraz kartę gwarancyjną (jeżeli alkomat był zakupiony w PROMIL-LAB).

 

2. Wypełnij formularz darmowego zwrotu przez Paczkomaty klikając tutaj według poniższego wzoru:

 

 

 

3. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza zwrotu otrzymasz kod nadania w paczkomacie. Odwiedź dowolny paczkomat i na paczkomacie wybierz "nadaję paczkę" wpisując swój numer telefonu i kod zwrotu otrzymany od Inpostu. Włóż przesyłkę do paczkomatu i to wszystko. Nie musisz nic naklejać na przesyłkę.

 

4. Oczekuj na potwierdzenie sms o przyjęciu alkomatu na serwis. Poinformujemy również Ciebie o planowanym terminie realizacji usługi. 

 

 

MASZ JAKIEŚ PYTANIA, WĄTPLIWOŚCI? - ZADZWOŃ!

Na wszystkie pytania odpowiemy pod numerem telefonu: (71) 757 50 53 lub 538 159 288

pon-pt: w godzinach 8:00-18:00

 


 

 

 

DRUK DARMOWEJ WYSYŁKI 

za pośrednictwem Poczty Polskiej

  


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl