Kategorie
Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Kalibracja alkomatów Pabianice

W celu bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym wielu kierowców decyduje się na zaopatrzenie się w alkomat. Daje on dużą wygodę i możliwość kontrolowania swojej trzeźwości, szczególnie w wątpliwych sytuacjach. Nie jest już konieczne odmawianie sobie przyjemności z jazdy, korzystając z alkomatu, zawsze ma się pewność, kiedy można, a kiedy należy zaniechać prowadzenie auta.

Samo posiadanie takiego narzędzia jednak nie wystarczy. Musi ono być odpowiednio użytkowane i skalibrowane. Sugerowany czas wykonania kalibracji często jest warunkowany przez producenta. Zaleca się jednak nie korzystać z urządzenia dłużej niż 12 miesięcy od wykonania pierwszego pomiaru. Brak stosowania się do reguł może skutkować błędnym wykonaniem badania i zakłamanymi wynikami. Bezpośrednio ma to wpływ na bezpieczeństwo na drogach, zarówno własne, jak i innych uczestników ruchu.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

 

Pabianice kalibracja alkomatów

 

Poprawnie działający alkomat jest kluczem do otrzymania rzetelnego wyniku pomiaru trzeźwości kierowców. Istotne jest przede wszystkim właściwe użytkowanie. Jednak z upływem czasu alkomaty rozkalibrowują się także samoistnie. Należy je zatem regularnie regulować. Rozwiązaniem tego problemu staje się serwis kalibracji alkomatów w Pabianicach.

Jest to coraz prężniej rozwijający się region. To drugie pod względem wielkości miasto aglomeracji łódzkiej. Umiejscowienie niemal w samym centrum Polski czyni Pabianice dobrym punktem łączącym często używane polskie trasy. Czas wykonania usługi kalibracji wynosi około 30 minut, dlatego zlecenie tej usługi nie powinno być problemem nawet dla tych bardziej zabieganych osób.

Kiedy należy skalibrować alkomat?

 

Alkomaty wymagają kalibracji ze względu na stosowane w nich sensory. To właśnie od ich rodzaju zależy zalecana częstotliwość wykonywania tego działania. Alkomat zawierający sensor półprzewodnikowy będzie wymagał kalibracji częściej niż model posiadający sensor elektrochemiczny. Ten pierwszy zaleca się regulować po wykonaniu od 100 do 300 pomiarów, natomiast bardziej specjalistyczne narzędzie pozwala cieszyć się rzetelnymi wynikami do minimum 500 użyć, a w zależności od producenta, do 12 miesięcy od wykonania pierwszego badania. Alkomat należy skalibrować także, gdy wynik badania osoby spożywającej alkohol jest różny od  0,00 ‰. O konieczności kalibracji może przypominać także pojawiający się na wyświetlaczu napis CAL.

Przykładami złego użytkowania alkomatu są: jego przechowywanie w samochodzie, gdzie jest narażony na skrajnie różne warunki meteorologiczne, jak także wykonywanie badania nie odczekując 30 minut od ostatniego spożycia alkoholu. Zaszkodzić poprawności działania alkomatu można także wykonywanie badania bezpośrednio po paleniu wyrobów tytoniowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl