Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci
Jak wybrać alkomat dla firmy?

Funkcjonowanie każdej firmy musi opierać się przede wszystkim na wysokim poziomie bezpieczeństwa. Nie ma przy tym większego znaczenia, jaki jest szczegółowy profil działalności danego przedsiębiorstwa, ponieważ właściciel firmy ma prawo wymagać od pracowników odpowiedniego przygotowania do pracy. Przygotowanie to obejmuje również utrzymanie trzeźwości w momencie rozpoczęcia wykonywania obowiązków. Z perspektywy osoby odpowiedzialnej za zespół dobrze jest zaopatrzyć się w specjalny alkomat firmowy. Jak wybrać takie urządzenie, aby mieć pewność, że wyniki będą zgodne ze stanem rzeczywistym?

czytaj całość »
Jak dbać o alkomat?

W dzisiejszych czasach alkomaty są nieodłącznym elementem życia wielu osób, które dbają o swoje bezpieczeństwo na drodze. Urządzenia te pozwalają na szybką i łatwą kontrolę poziomu alkoholu we krwi i uniknięcie niebezpiecznych sytuacji. Jednakże, jak każde urządzenie, alkomat wymaga odpowiedniej pielęgnacji i dbałości, aby działał bezawaryjnie i był skuteczny.

czytaj całość »
Jazda po alkoholu a ubezpieczenie OC

Wszyscy jesteśmy świadomi jak duże zagrożenie na drogach wywołują kierowcy po alkoholu. Niestety mimo wiedzy o wszystkich mandatach, karach i innych konsekwencjach procent nietrzeźwych kierowców, jakich można spotkać na drodze ciągle jest wysoki. W ciągu roku policja jest w stanie złapać nawet 100 tysięcy osób, które w stanie nietrzeźwości zdecydowały się prowadzić samochód. Sankcje finansowe, jakie są zagrożeniem dla kierowców pod wpływem są jednymi z łagodniejszych konsekwencji. Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad działaniem polisy OC, w momencie spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu?

czytaj całość »
Metody sprawdzania trzeźwości

Stan po spożyciu alkoholu jest zdradliwy pod wieloma względami. Nie da się dokładnie przewidzieć, w jaki sposób organizm zareaguje na przyjętą dawkę. Choć pozornie może wydawać się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, to jednak zdolność samodzielnej oceny swojego stanu po spożyciu jest zaniżona. Należy więc zadać sobie pytanie, jak sprawdzić trzeźwość, zyskując tym samym wiarygodne informacje na temat zdolności do poprawnego funkcjonowania. Istnieje na to kilka sposobów.

czytaj całość »
Co może zafałszować wynik badania alkomatem?

Alkomaty są urządzeniami coraz częściej spotykanymi jako wyposażenie samochodu u osób prywatnych. Szeroka oferta sprawia, że z łatwością wybierzemy sprzęt dopasowany do swoich potrzeb, z którego zakupem związanych jest mnóstwo korzyści. Jednak w wielu osobach zainteresowanie wzbudza kwestia tego, czy po amolu oraz innych substancjach leczniczych można prowadzić. Co jeszcze może zafałszować wynik badania alkomatem?

czytaj całość »
Nowe taryfikatory mandatów 2023

W 2022 roku pojawiło się wiele zmian w przepisach ruchu drogowego. Rok 2023 ma wyglądać w tej kwestii podobnie. Zmiany będą dotyczyły przede wszystkim mandatów, które ulegną kolejnym podwyżkom.

czytaj całość »
Ustnik do alkomatu - gdzie kupić?

Aby nie stanowić zagrożenia na drodze, należy wsiadać za kierownicę wyłącznie w stanie trzeźwości. Jeśli poprzedniego dnia sięgałeś po procentowy napój i dziś zamierzasz prowadzić samochód, sprawdź, czy Twojej krwi nie ma już promili. Do kontroli trzeźwości możesz wykorzystać alkomat ustnikowy lub bezustnikowy. Jeśli zdecydowałeś się na wybór tego pierwszego, pamiętaj, że musi on posiadać dobry ustnik. Gdzie kupić ten element? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

czytaj całość »
Co oznacza flo na alkomacie?

Nie ulega wątpliwości, że alkomaty przestały być produktem używanym tylko przez służby mundurowe. Świadomość społeczeństwa o zagrożeniach, jakie może nieść jazda pod wpływem alkoholu, zaowocowała zwiększonym zainteresowaniem alkomatami wśród przeciętnych obywateli. Od kilku lat na rynku pojawiają się modele, które projektuje się z myślą o klientach, decydujących się na zakup urządzenia w celach prywatnych. Rozwój technologiczny pozwolił na implementację szeregu funkcji systemowych, które pozwalają na przesyłanie komunikatów informacyjnych. Jednym z nich jest komunikat Flo na alkomacie. Co oznacza ta informacja? Co należy zrobić w przypadku pojawienia się tego komunikatu na użytkowanym urządzeniu?

czytaj całość »
Po jakim czasie alkohol zaczyna działać?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z działania alkoholu na organizm człowieka. Nawet niewielkie ilości alkoholu mogą wpływać negatywnie na nasz układ nerwowy obniżając sprawność jego funkcjonowania. Po jego wypiciu u człowieka pojawiają się zaburzenia wzrokowe, słuchowe, a także ruchowe. Zanika umiejętność zachowania koncentracji oraz precyzyjnego myślenia.

czytaj całość »
Jaki detektor gazu dla instalatora wybrać?

Ogrzewanie gazowe cieszy się coraz większą popularnością, na które decyduje się zdecydowanie większa liczba osób. Jednak, abyśmy zapewnili sobie oraz swojej rodzinie odpowiednie bezpieczeństwo, musimy zaopatrzyć się w wysokiej jakości detektor gazu dla instalatora. To skuteczne urządzenie, które w odpowiednim momencie powiadomi nas o występującym w naszym domu niebezpieczeństwie. Wobec tego - jaki detektor gazu dla instalatora.

 

czytaj całość »
Czy w piwie zero jest alkohol?

Piwo bezalkoholowe cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością. Dostępne jest w bardzo wielu wariantach smakowych oraz produkuje je coraz więcej znanych browarów. Stanowi smaczny, orzeźwiający napój, często serwowany na grillach i różnorodnych przyjęciach. Jednak w głowach kierowców coraz częściej pojawia się pytanie: czy piwo “zero” ma alkohol? Czy po takim napoju można kierować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

 

czytaj całość »
Ranking alkomatów 2022

Alkomaty to innowacyjne urządzenia, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Przez wiele lat był to niezbędnik służb mundurowych, którzy dokonywali sporadycznych pomiarów np. w celach kontrolnych. Świadomość społeczeństwa o zagrożeniach, jakie może powodować jazda pod wpływem alkoholu, stała się niejako motorem napędowym dla producentów alkomatów. Wiele osób decyduje się na zakup alkomatów w celach samokontrolnych. Przed zakupem określonego urządzenia warto wiedzieć, jakie parametry techniczne powinien spełniać odpowiednio skalibrowany alkomat. Poniżej przedstawiamy najlepsze alkomaty, których jakość i skuteczność potwierdzają nie tylko odpowiednie atesty, ale i opinie setek zadowolonych konsumentów.

czytaj całość »
Zabrane prawo jazdy za alkohol - jak je odzyskać?

Utrata prawa jazdy jest dla każdego kierowcy jedną z najbardziej uciążliwych decyzji. Niestety czasem podejmiemy niesłuszną, zbyt pochopną decyzję, w wyniku której tracimy tak ważny dla nas dokument. Jest to uciążliwe zwłaszcza dla zawodowych kierowców, którzy jak wiadomo, potrzebują prawa jazdy do wykonywania swojej codziennej pracy. 

czytaj całość »
Czym jest wzorcowanie alkomatu?

Alkomat to obecnie tak popularne urządzenie, że jego praktyczne wykorzystanie już dawno przestało kojarzyć się wyłącznie z kontrolą drogową. Jest wręcz odwrotnie - obecnie coraz częściej wykorzystuje się specjalne alkomaty osobiste, które doskonale sprawdzają się podczas samodzielnej kontroli.

czytaj całość »
Czy alkomat wykryje cukierki z alkoholem?

Kontrole drogowe z pewnością nie kojarzą się kierowcom zbyt przyjemnie. Niespodziewane sprawdzanie przygotowania kierowców do jazdy może stanowić niemałe zaskoczenie, jednak warto pamiętać, że bezpieczne przejście tego typu kontroli zależy w pełni od przygotowania kierowcy. Dlatego właśnie warto wcześniej rozwiać wszystkie swoje wątpliwości z tym związane, aby podczas rutynowej kontroli nic Cię nie zaskoczyło.

czytaj całość »
Błąd pomiaru alkomatu - czym jest i gdzie powinniśmy go szukać?

Alkomaty są coraz częściej wykorzystywanymi narzędziami nie tylko przez policję, ale również przez prywatnych użytkowników. Jednak tego typu urządzenia, aby mogły sprawnie działać, powinniśmy poddawać regularnej kalibracji. Zgodnie z wytycznymi i informacjami pochodzącymi od producenta każdy sprzęt ma pewną dopuszczalną granicę błędu, który koniecznie musimy brać pod uwagę. Błąd pomiaru alkomatu - czym jest i gdzie możemy go znaleźć?

czytaj całość »
0,88 mg l ile to promili?

Pomiary trzeźwości przeprowadzane z wykorzystaniem alkomatu zazwyczaj nie kojarzą się kierowcom zbyt przyjemnie. Jest to związane z tym, że zazwyczaj tego typu badania podejmuje się w trakcie kontroli drogowych. Każdemu, kto wsiada za kierownicę, powinny być doskonale znane obowiązujące wartości dopuszczonego w polskim prawie poziomu alkoholu we krwi.

czytaj całość »
Legalizacja alkomatu - na czym polega?

Od tego, czy wynik pomiaru alkomatem będzie odpowiadał faktycznemu stanowi badanego, zależy bardzo często jego przyszłość. Konsekwencją nietrzeźwości w niedozwolonych warunkach może być nie tylko wysoka grzywna, ale również utrata prawa jazdy, posady w pracy czy skaza na dobrym imieniu. W związku z powyższym wszystkie alkomaty powinny działać poprawnie i dawać jak najbardziej zbliżone do siebie wyniki. Tą kwestią, jaką jest legalizacja alkomatu – a właściwie jego wzorcowanie –  zajmuje się Główny Urząd Miar.

czytaj całość »
Co przyspiesza spalanie alkoholu we krwi?

Nieraz wypicie większej ilości alkoholu uniemożliwia kierowanie samochodu następnego dnia. Jednak wiele osób zastanawia się, czy istnieją sposoby na to, by przyspieszyć proces spalania alkoholu i możliwie jak najszybciej usiąść “za kierownicą”. Długość trawienia alkoholu w każdym przypadku jest zależna od wielu czynników, między innymi ilości przyswojonego etanolu czy kondycji organizmu. W takim razie co przyspiesza metabolizm alkoholu?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl