Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

419,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]

269,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

szt.
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind Elite + Kalibracje
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind Elite + Kalibracje

349,00 zł

Cena regularna: 389,00 zł

szt.
Elektrochemiczny Alkomat  AlcoFind DA-8500E
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind DA-8500E

319,00 zł

Cena regularna: 349,00 zł

szt.
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy

1 379,00 zł

Cena regularna: 1 479,00 zł

szt.
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC

279,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

szt.
Producenci
Limit alkoholu w Norwegii
Limit alkoholu w Norwegii

Norwegia to jeden z krajów, do którego co roku wybiera się wielu Polaków. Są to głównie podróże w celach zarobkowych. Jednak wiele osób decyduje się wyjechać do tego kraju głównie ze względu na piękne fiordy i malownicze krajobrazy. 

czytaj całość »
Limit alkoholu w Hiszpanii
Limit alkoholu w Hiszpanii

Kultura picia alkoholu w Hiszpanii to temat fascynujący i złożony, wpisujący się w bogatą tradycję tego kraju. Od znanych na całym świecie win i brandy, po mniej rozpoznawalne, ale równie charakterystyczne dla regionu trunki jak orujo czy horchata - alkohol jest integralną częścią hiszpańskiego stylu życia i kultury gastronomicznej. Jednak jak w każdym kraju, spożycie alkoholu podlega pewnym regulacjom i ograniczeniom. Jak wygląda limit alkoholu w Hiszpanii i co należy o nim wiedzieć?

czytaj całość »
Limit alkoholu Włochy
Limit alkoholu Włochy

Odpowiedzialne prowadzenie pojazdu wiąże się z szeregiem aspektów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim zadbajmy, by nie wsiadać za kierownicę po wypiciu choćby jednego piwa, ponieważ nawet tak niewielka ilość alkoholu może wpłynąć na zaburzenie zdolności do oceny sytuacji na drodze. Wybierając się na wakacje do innego państwa, powinniśmy zapoznać się z obowiązującymi w nim przepisami, by dowiedzieć się, jaki limit alkoholu jest na jego terenie. Zatem, jaki jest limit alkoholu we Włoszech?

czytaj całość »
Limit alkoholu USA
Limit alkoholu USA

Wybierając się do Stanów Zjednoczonych, niewątpliwie należy zaplanować swoją podróż pod wieloma względami, tak aby nie było żadnych wątpliwości co do przebiegu wycieczki. Z oczywistych względów można być zajętym ekscytującymi rzeczami, takimi jak zapewnienie sobie miejsca pobytu czy sporządzenia listy miejsc do zobaczenia. Jeśli jednak planujesz poruszać się w kraju samochodem, musisz zdać sobie sprawę z tego, jak wygląda limit alkoholu w USA. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na ten temat.

czytaj całość »
Czy alkomat można wrzucić w koszty? Jak zaksięgować alkomat?
Czy alkomat można wrzucić w koszty? Jak zaksięgować alkomat?

Obecnie alkomat przestał być urządzeniem wykorzystywanym wyłącznie w celach prywatnych, czy też przez pracowników służb mundurowych. Przez zmiany w polskim prawie również pracodawcy mają możliwość przeprowadzania kontroli trzeźwości wśród zatrudnionych osób w celu zwiększenia bezpieczeństwa w firmie.

czytaj całość »
Alkomat z ustnikiem czy bez?
Alkomat z ustnikiem czy bez?

Za pomocą alkomatów bardzo szybko możemy sprawdzić stan swojej trzeźwości. Przez wiele lat kojarzyły się one głównie z policyjnymi kontrolami drogowymi, jednak dziś są bardzo powszechne i coraz więcej osób kupuje je na własny użytek. Nie ma w tym nic zaskakującego - to bardzo przydatne akcesorium, szczególnie dla osób, które często podróżują samochodem. Na rynku pojawia się coraz więcej modeli o różnych możliwościach i w różnych przedziałach cenowych. Wśród nich znajdują się oczywiście alkomaty z ustnikiem, jak i bez niego. Czym się różnią, jakie mają zalety i gdzie można je nabyć? Na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

czytaj całość »
Limit alkoholu Turcja
Limit alkoholu Turcja

Wyjazd do ciepłych krajów na wakacje to popularny sposób spędzania wolnego czasu dla wielu osób. Trudno się temu dziwić, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak świetne panują tam warunki do wypoczynku. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych wciąż pozostaje Turcja. Limit alkoholu w tym kraju regulowany jest przepisami, a także ogólnymi zwyczajami kulturowymi. Każdy turysta, który wybiera się do tego kraju, powinien zapoznać się z zasadami spożywania trunków jeszcze przed wylotem.

czytaj całość »
Limit alkoholu Grecja
Limit alkoholu Grecja

Czas urlopu warto spożytkować na dłuższy wyjazd - niekonieczne w granicach kraju. W tym czasie wiele osób decyduje się na wakacje poza Polską, aby w ten sposób wypocząć. Nie jest tajemnicą, że ogromną popularnością w tym zakresie cieszą się przede wszystkim kraje o ciepłym klimacie. Grecja ma pod tym względem wiele do zaoferowania, dlatego jest tak chętnie odwiedzanym kierunkiem - również przez turystów z Polski.

czytaj całość »
Limit alkoholu Chorwacja
Limit alkoholu Chorwacja

Chorwacja to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc pod względem turystycznym w Europie. Wiele Polek i Polaków uwielbia zagraniczne wakacje właśnie w tym kraju i decyduje się na ich samodzielną organizację. Jednym z aspektów, o jakie należy zadbać, planując wyjazd za granicę, jest transport. Jeśli decydujemy się na podróż autem, to warto kompleksowo zapoznać się z obowiązującymi tam zasadami ruchu drogowego. Wycieczka objazdowa własnym autem może nas słono kosztować, jeśli przekroczymy dopuszczalną tam prędkość jazdy, a także dopuszczalny limit alkoholu we krwi podczas prowadzenia pojazdu. Jaki jest dopuszczalny limit alkoholu w Chorwacji?

czytaj całość »
Ile kosztuje alkomat z certyfikatem?
Ile kosztuje alkomat z certyfikatem?

Alkomaty są popularnymi urządzeniami, na których zakup coraz częściej decydujemy się jako prywatni użytkownicy. To także obowiązkowe wyposażenie pracowników komisariatów policji i doskonałe rozwiązanie, ponieważ za jego sprawą możemy sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Jest to szczególnie istotne, gdy przeprowadzamy kontrolne badanie trzeźwości kierowców bądź dobra opcja dla osób prywatnych, by sprawdzić własny stan po spotkaniu, na którym wypiliśmy choćby jeden kieliszek wina czy kilka łyków jakiegokolwiek trunku.

czytaj całość »
Jak wybrać alkomat dla firmy?
Jak wybrać alkomat dla firmy?

Funkcjonowanie każdej firmy musi opierać się przede wszystkim na wysokim poziomie bezpieczeństwa. Nie ma przy tym większego znaczenia, jaki jest szczegółowy profil działalności danego przedsiębiorstwa, ponieważ właściciel firmy ma prawo wymagać od pracowników odpowiedniego przygotowania do pracy. Przygotowanie to obejmuje również utrzymanie trzeźwości w momencie rozpoczęcia wykonywania obowiązków. Z perspektywy osoby odpowiedzialnej za zespół dobrze jest zaopatrzyć się w specjalny alkomat firmowy. Jak wybrać takie urządzenie, aby mieć pewność, że wyniki będą zgodne ze stanem rzeczywistym?

czytaj całość »
Jak dbać o alkomat?
Jak dbać o alkomat?

W dzisiejszych czasach alkomaty są nieodłącznym elementem życia wielu osób, które dbają o swoje bezpieczeństwo na drodze. Urządzenia te pozwalają na szybką i łatwą kontrolę poziomu alkoholu we krwi i uniknięcie niebezpiecznych sytuacji. Jednakże, jak każde urządzenie, alkomat wymaga odpowiedniej pielęgnacji i dbałości, aby działał bezawaryjnie i był skuteczny.

czytaj całość »
Jazda po alkoholu a ubezpieczenie OC
Jazda po alkoholu a ubezpieczenie OC

Wszyscy jesteśmy świadomi jak duże zagrożenie na drogach wywołują kierowcy po alkoholu. Niestety mimo wiedzy o wszystkich mandatach, karach i innych konsekwencjach procent nietrzeźwych kierowców, jakich można spotkać na drodze ciągle jest wysoki. W ciągu roku policja jest w stanie złapać nawet 100 tysięcy osób, które w stanie nietrzeźwości zdecydowały się prowadzić samochód. Sankcje finansowe, jakie są zagrożeniem dla kierowców pod wpływem są jednymi z łagodniejszych konsekwencji. Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad działaniem polisy OC, w momencie spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu?

czytaj całość »
Metody sprawdzania trzeźwości

Stan po spożyciu alkoholu jest zdradliwy pod wieloma względami. Nie da się dokładnie przewidzieć, w jaki sposób organizm zareaguje na przyjętą dawkę. Choć pozornie może wydawać się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, to jednak zdolność samodzielnej oceny swojego stanu po spożyciu jest zaniżona. Należy więc zadać sobie pytanie, jak sprawdzić trzeźwość, zyskując tym samym wiarygodne informacje na temat zdolności do poprawnego funkcjonowania. Istnieje na to kilka sposobów.

czytaj całość »
Co może zafałszować wynik badania alkomatem?

Alkomaty są urządzeniami coraz częściej spotykanymi jako wyposażenie samochodu u osób prywatnych. Szeroka oferta sprawia, że z łatwością wybierzemy sprzęt dopasowany do swoich potrzeb, z którego zakupem związanych jest mnóstwo korzyści. Jednak w wielu osobach zainteresowanie wzbudza kwestia tego, czy po amolu oraz innych substancjach leczniczych można prowadzić. Co jeszcze może zafałszować wynik badania alkomatem?

czytaj całość »
Nowe taryfikatory mandatów 2023

W 2022 roku pojawiło się wiele zmian w przepisach ruchu drogowego. Rok 2023 ma wyglądać w tej kwestii podobnie. Zmiany będą dotyczyły przede wszystkim mandatów, które ulegną kolejnym podwyżkom.

czytaj całość »
Ustnik do alkomatu - gdzie kupić?

Aby nie stanowić zagrożenia na drodze, należy wsiadać za kierownicę wyłącznie w stanie trzeźwości. Jeśli poprzedniego dnia sięgałeś po procentowy napój i dziś zamierzasz prowadzić samochód, sprawdź, czy Twojej krwi nie ma już promili. Do kontroli trzeźwości możesz wykorzystać alkomat ustnikowy lub bezustnikowy. Jeśli zdecydowałeś się na wybór tego pierwszego, pamiętaj, że musi on posiadać dobry ustnik. Gdzie kupić ten element? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

czytaj całość »
Co oznacza flo na alkomacie?

Nie ulega wątpliwości, że alkomaty przestały być produktem używanym tylko przez służby mundurowe. Świadomość społeczeństwa o zagrożeniach, jakie może nieść jazda pod wpływem alkoholu, zaowocowała zwiększonym zainteresowaniem alkomatami wśród przeciętnych obywateli. Od kilku lat na rynku pojawiają się modele, które projektuje się z myślą o klientach, decydujących się na zakup urządzenia w celach prywatnych. Rozwój technologiczny pozwolił na implementację szeregu funkcji systemowych, które pozwalają na przesyłanie komunikatów informacyjnych. Jednym z nich jest komunikat Flo na alkomacie. Co oznacza ta informacja? Co należy zrobić w przypadku pojawienia się tego komunikatu na użytkowanym urządzeniu?

czytaj całość »
Po jakim czasie alkohol zaczyna działać?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z działania alkoholu na organizm człowieka. Nawet niewielkie ilości alkoholu mogą wpływać negatywnie na nasz układ nerwowy obniżając sprawność jego funkcjonowania. Po jego wypiciu u człowieka pojawiają się zaburzenia wzrokowe, słuchowe, a także ruchowe. Zanika umiejętność zachowania koncentracji oraz precyzyjnego myślenia.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl