Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci
Wirtualny Alkomat

Jeśli chcesz kupić alkomat, ale wiesz, że użyłbyś go raz do roku, to masz wtedy dwa wyjścia: kupić wybitnie nieprecyzyjne alkomaty jednorazowe, albo skorzystać z wirtualnego alkomatu. Wydawanie kilkuset złotych na profesjonalny miernik promili na pewno nie będzie potrzebne. Dlaczego warto po prostu zmierzyć się online?

Jak działa wirtualny alkomat?

Wirtualny alkomat online to relatywnie prosty skrypt, który na podstawie wprowadzonych danych: masy, wzrostu, płci, ilości i typu spożytego alkoholu oraz kilku dodatkowych szczegółów, może dość dobrze oszacować, ile alkoholu wciąż znajduje się w twoim krwiobiegu. Obliczenia te mogą zostać przeprowadzone dlatego, że proces metabolizmu alkoholu w ludzkim organizmie został już dobrze zbadany. Wiadomo więc, jak szybko jego poziom we krwi rośnie od chwili wypicia, i jak szybko później spada. 

Czy wirtualny alkomat jest dokładny?

Żaden wirtualny alkomat nie da odpowiedzi równie precyzyjnej, co profesjonalny miernik promili, skalibrowany i prawidłowo użyty. Z drugiej strony – w algorytmie matematycznym uwzględnione zostały wszystkie podstawowe czynniki wpływające na tempo metabolizmu alkoholu. W większości sytuacji możesz więc wziąć wyniki wirtualnego alkomatu za dobrą monetę.

Oczywiście wyniki naukowe dotyczące metabolizmu alkoholu nie są jednoznaczne i precyzyjne w każdym calu, dlatego warto wybrać najlepszy wirtualny alkomat – kalkulator promili, którego twórcy wiedzą, jakie wyniki prac naukowych zastosować w takim algorytmie. Pamiętaj, że wartości rzeczywiste od obliczonych będą się różniły w zależności od okoliczności dodatkowych np. jeśli bierzesz leki. Stany emocjonalne też mogą zmieniać tempo trawienia alkoholu, a nie ma jak ich uwzględnić w wirtualnym alkomacie online.

 

Dlaczego wirtualny kalkulator promili jest lepszy niż alkomat jednorazowy?

Jednorazowe alkomaty są użyteczne, jeśli potrzebujesz szybkiego wyniku i odpowiedzi, czy możesz prowadzić po wypiciu. Nie nadają się jednak do niczego więcej. Tymczasem najlepszy wirtualny alkomat pozwala dokładnie oszacować poziomy alkoholu i czasy ich osiągnięcia. Zyskasz więc nie tylko odpowiedź na pytanie, czy możesz teraz wsiąść za kółko, ale też dowiesz się, ile czasu jeszcze musisz czekać, aby wejść w konkretne progi (trzeźwość, stan wskazujący, nietrzeźwość). Nawet jeśli obliczenia będą zgrubne, to i tak masz wiedzę, na jakim etapie jesteś –alkomat jednorazowy nic nie mówi o tendencji, a tylko o stanie aktualnym, i to średnio dokładnie.

Jak używać wirtualnego alkomatu?

Jest tylko jedna zasada, której trzeba przestrzegać: należy w miarę możliwości, jak najdokładniej wypełnić tabelkę z danymi wejściowymi. Jeśli nie jesteś pewien, staraj się odpowiadać tak, żeby rozsądnie zawyżyć wynik: nie wiesz, czy wódka była 35, 38 czy 40%? Wybierz raczej 40% –wyniki mogą nie być dokładne, ale poznasz najmniej optymistyczny wariant. Nie wiesz, ile ważysz? Odejmij sobie dwa kilogramy od jakiegoś rozsądnego szacunku własnej wagi – zwiększy się prognozowany czas trawienia alkoholu, ale będziesz mógł odpowiedzialnie podejmować kolejne decyzje.

Pamiętaj, że nawet najlepszy wirtualny alkomat kalkulator promili online nie jest certyfikowanym urządzeniem pomiarowym. Jego wyniki będą zawsze tylko informacją dlatego, jeśli potrzebujesz jednoznacznych odpowiedzi i myślisz, że alkomat przyda Ci się nieco częściej, pomyśl nad zakupem kalibrowanego urządzenia. Jeżeli chcesz tylko upewnić się, że możesz bezpiecznie prowadzić, to wykorzystaj alkomat online – da Ci on potrzebny spokój ducha.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl