Kategorie
Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Kalibracja alkomatów Wrocław

Jesteś w posiadaniu alkomatu, którego używałeś często i regularnie? Od pierwszego pomiaru minęło kilka, a nawet kilkanaście miesięcy? To oznacza, że twoje urządzenie wymaga już ponownej kalibracji. Zarówno alkomaty półprzewodnikowe jak i elektrochemiczne potrzebują cyklicznych kontroli w celu sprawdzenia stanu sprzętu i prawidłowości wykonywanych pomiarów. W przypadku urządzeń z sensorem półprzewodnikowym kalibracja wymagana jest co najmniej raz na 6 miesięcy, jeśli chodzi zaś o czujnik elektrochemiczny, czas wydłuża się do 12 miesięcy. Jeśli nie zakupiłeś urządzenia jednorazowego, które wyrzuca się po określonej liczbie pomiarów i chcesz zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym, sprawdź, czy twój tester trzeźwości jest rzetelnym źródłem informacji. Możesz to zrobić, udając się do naszego punku kalibracji alkomatów we Wrocławiu, z którego wyślemy twoje urządzenie na profesjonalne testy laboratoryjne.

ul. Romana Dmowskiego 1
50-203 Wrocław
 
Godziny otwarcia:
 
pn-czw: 8:00 - 18:00
pt: 8:00 - 16:00
so, nd - nieczynne

Kalibracja alkomatów Wrocław - na czym polega?

Kalibracja alkomatu lub inaczej wzorcowanie to sprawdzenie wyników wyświetlanych przez twoje urządzenie z wzorcem jednostki miary. Odbywa się przy udziale specjalistycznych maszyn nazywanych symulatorami, w których alkomat poddawany jest testom z użyciem ściśle określonych próbek alkoholu, przenoszonych przez powietrze. Wszystko to odbywa się w odpowiednich warunkach, w których wykluczone są jakiekolwiek zakłócenia pomiaru. Nieprawidłowy wynik to podstawa do zresetowania oprogramowania i ustawienia na nowo wartości nominalnych. Poddając swój alkomat regularnym kalibracjom, masz pewność, że podaje rezultaty maksymalnie zbliżone do faktycznego stanu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu i parametrów obiecywanych przez producentów. Kalibracja alkomatów we Wrocławiu jest potwierdzana za pomocą certyfikatu wystawianego przez Główny Urząd Miar.

Wrocław - kalibracja alkomatów w przystępnej cenie

Kalibracja alkomatu wcale nie musi być droga. W naszym laboratorium przeprowadzimy profesjonalną kontrolę twojego urządzenia już od kilkunastu złotych. Zważywszy na to, że niewykonywanie regularnych testów zagraża sprawności urządzenia i może prowadzić do uszkodzenia jego sensorów, lepiej jest nie narażać się na dodatkowe koszty i konsekwencje posiadania niesprawnego alkomatu. Kalibracje alkomatu we Wrocławiu warto wykonać także, jeśli sam zauważysz, że rezultaty pomiarów są mało prawdopodobne np. gdy nie spożywałeś alkoholu, a urządzenie pokazuje ci coś innego lub wynik nie zmniejsza się mimo upływu czasu. Sprawdzanie trzeźwości tuż po wypiciu dużej dawki napojów wysokoprocentowych także może rozkalibrować urządzenie, więc lepiej unikać takich praktyk. 

 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl