Kategorie
Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Kalibracja i serwis alkomatów

Popularność alkomatów wśród polskich kierowców rośnie z miesiąca na miesiąc. Analizator, który umożliwia kontrolowanie stanu trzeźwości, staje się podstawowym wyposażeniem pojazdu każdej odpowiedzialnej osoby. Łatwo dojść również do wniosku, że alkomaty w samochodach bądź mieszkaniach zauważalnie obniżyły odsetek wypadków spowodowanych przez kierowców pod wpływem alkoholu. Liczba ta wciąż jest zatrważająca, dlatego sklep Polskie Centrum Kalibracji przygotował rozbudowaną ofertę na analizatory wydychanego powietrza. W zakres świadczonych przez nas usług wchodzi również kalibracja alkomatu oraz profesjonalny serwis takich urządzeń. Jako prawdziwi profesjonaliści zajmujemy się adiustacją wszystkich proponowanych przez nas modeli. Każda kalibracja alkomatów potwierdzana jest certyfikatem wystawianym przez GUM.

Chcesz, aby Twój tester nigdy Cię nie zawiódł?
Zadbaj o regularne kalibrowanie i serwis alkomatu

Za dokładną analizę stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu odpowiada specjalny sensor. W nieco bardziej zaawansowanych testerach trzeźwości wykorzystuje się czujnik elektrochemiczny, natomiast budżetowe rozwiązania posiadają wbudowane półprzewodnikowe podzespoły. Zarówno jedna, jak i druga technologia wymaga nieustannej kontroli. Kalibracja alkomatu weryfikuje stan techniczny urządzenia. O konieczności jej niezwłocznego wykonania informuje oprogramowanie analizatora. Kalibrowanie alkomatu napędzanego profesjonalnym sensorem elektrochemicznym odbywa się raz na nawet dwa tysiące pomiarów. Czynność ta zdecydowanie częściej powtarzana jest w przypadku akcesoriów półprzewodnikowych. Regularna kalibracja alkomatów bezpośrednio wpływa na poprawność ich pracy. Dzięki opiece serwisowej możesz mieć stuprocentową pewność, że posiadany przez Ciebie analizator zawsze wskaże wynik maksymalnie zbliżony do właściwego stanu upojenia alkoholowego. Ze względu na olbrzymią wagę zabiegu, kalibracja alkomatu musi odbywać się w certyfikowanym laboratorium. Możemy pochwalić się kilkoma takimi punktami na mapie Polski, w których koszt kalibracji alkomatu wynosi zaledwie kilkanaście złotych. Skromna inwestycja niesie ze sobą szereg wymiernych korzyści. Prawidłowo wykonany serwis alkomatów zauważalnie wpływa na zwiększone bezpieczeństwa podczas podróży polskimi szosami. Sama naprawa i cena, jaką trzeba zapłacić za tego typu urządzenie wydaje być się bardzo niska, jeśli stawką na wielu drogach jest nie tylko zdrowie, ale przede wszystkim życie człowieka.

 

Profesjonalna kalibracja i serwis alkomatów

Trzeba mieć świadomość, że po pewnym czasie od początku użytkowania konieczna jest kalibracja alkomatów. Jest to związane z faktem, iż po określonym przez producenta okresie urządzenie może dawać niedokładne wyniki. To bardzo ważne, ponieważ przez nieuwagę może dojść do sytuacji, w której kierowca podejmie się prowadzenia samochodu w stanie przekraczającym dopuszczalny próg alkoholu w wydychanym powietrzu – narzędzie może tego nie wykazać. Stąd też kalibracja i naprawa alkomatów jest tak ważna. Wyłącznie w pełni sprawne urządzenie daje obiektywny wynik.

Jeśli podejrzewasz, że urządzenie, z którego korzystasz działa niepoprawnie lub dochodzi do momentu określonego przez producenta (np. 2 lat od rozpoczęcia stosowania – producenci zawsze dostarczają takie informacje), to skontaktuj się z nami. Niezależnie od tego, czy potrzebny Ci jest serwis, czy kalibracja, nasz sklep wykona dokładne testy alkomatów i podejmie konieczne działania, by Twoje urządzenie nadal dawało obiektywne wyniki. Przypominamy, że nasz sklep posiada w ofercie alkomaty, których kalibracje przeprowadzamy.

Pragniemy także zaznaczyć, że na klienta zawsze czeka u nas konkurencyjna cena. Opinie ekspertów potwierdzają, że alkomat pozwala czuć się pewnie i ograniczyć ryzyko niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Nasz serwis alkomatów ma w swej ofercie szeroki wachlarz produktów, począwszy od prostych i nieskomplikowanych, po zaawansowane urządzenia z atestem policyjnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl