Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Jak wybrać alkomat dla firmy?

Jak wybrać alkomat dla firmy?

Funkcjonowanie każdej firmy musi opierać się przede wszystkim na wysokim poziomie bezpieczeństwa. Nie ma przy tym większego znaczenia, jaki jest szczegółowy profil działalności danego przedsiębiorstwa, ponieważ właściciel firmy ma prawo wymagać od pracowników odpowiedniego przygotowania do pracy. Przygotowanie to obejmuje również utrzymanie trzeźwości w momencie rozpoczęcia wykonywania obowiązków. Z perspektywy osoby odpowiedzialnej za zespół dobrze jest zaopatrzyć się w specjalny alkomat firmowy. Jak wybrać takie urządzenie, aby mieć pewność, że wyniki będą zgodne ze stanem rzeczywistym?

Alkomat do firmy - jak wybrać, co to jest?

Alkomat firmowy, zwany również alkomatem profesjonalnym, to specjalistyczne urządzenie służące do pomiaru poziomu alkoholu we krwi. Podstawowe różnice między alkomatami firmowymi a urządzeniami stosowanymi na użytek prywatnych dotyczą dostępności funkcji. Urządzenia o profesjonalnym zastosowaniu udostępniają ich zdecydowanie więcej, jako że korzysta się z nich częściej i w dużo większej częstotliwości. Zastanawiając się, jak wybrać firmowy alkomat, należy już na samym początku wyeliminować alkomaty przeznaczone do użytku osobistego.

Choć dla kierowców ich działanie będzie całkowicie wystarczające, to jednak w zastosowaniu firmowym wydajność takiego urządzenia może się nie sprawdzić. Alkomat firmowy warto więc wybrać spośród tych modeli przeznaczonych dla przedsiębiorstw, służb mundurowych oraz innych instytucji, które mają obowiązek monitorowania trzeźwości swoich pracowników lub klientów. Jest to zbiorcza grupa produktów o odpowiedniej specyfikacji technicznej, dostosowanej do przeprowadzania wielu pomiarów w stosunkowo krótkim czasie. W ten sposób do pracy powinien być przygotowany każdy alkomat firmowy. Jak wybrać dobry model urządzenia?

Jak wybrać alkomat do firmy - cechy dobrego alkomatu profesjonalnego

Proces dotyczący tego, jak wybrać firmowy alkomat, nieco różni się od procedury wyboru urządzenia pomiarowego przeznaczonego wyłącznie na użytek prywatny. Alkomaty firmowe powinny być wyposażone w zaawansowane technologie pomiarowe. Działanie elektrochemicznych czujników alkoholu zapewnia bardziej precyzyjne wyniki niż w przypadku standardowych alkomatów. Kompletując wyposażenie przedsiębiorstwa, dobrze jest także zwrócić uwagę na to, czy w danym modelu alkomatu dostępna jest opcja przechowywania danych pomiarowych w pamięci wewnętrznej. Bardziej zaawansowane pod względem technicznym urządzenia pozwalają archiwizować wyniki pomiarów, co później można wykorzystać do ich analizy.

[product id="38, 39, 43"]

Alkomat firmowy - jak wybrać model pod względem technicznym?

To, jak wybrać alkomat do firmy, w dużej mierze zależy również od tego, w jakich warunkach będzie przeprowadzana rutynowa kontrola trzeźwości pracowników. Jeśli cały proces ma się odbywać w trudniejszych warunkach, to przy zakupie alkomatu firmowego zdecydowanie trzeba wziąć to pod uwagę. Obecnie wiele urządzeń o przeznaczeniu profesjonalnym jest wykonanych z bardzo wytrzymałych materiałów, prezentujących wysoką odporność na wstrząsy czy negatywne działanie wilgoci i wysokich temperatur. Wszystko to sprawia, że alkomat firmowy jest trwały i może posłużyć bardzo długo.

Jak wybrać alkomat do firmy - sprawdzone alkomaty przesiewowe

Jako że w profesjonalnych placówkach liczy się przede wszystkim skuteczność prowadzonych działań, to dobry alkomat firmowy musi być gotowy do przeprowadzania nawet kilkudziesięciu pomiarów w stosunkowo krótkich odstępach czasowych. W celu osiągnięcia takie wydajności najlepiej jest zapoznać się z rozbudowaną ofertą alkomatów przesiewowych. Są to urządzenia przeznaczone do szybkiego wykrywania obecności alkoholu w wydychanym powietrzu, przede wszystkim w celach kontrolnych. Ich specyfikacja techniczna została przygotowana przez najbardziej rozpoznawalnych i cenionych producentów urządzeń pomiarowych w taki sposób, aby dokładne badania można było przeprowadzać nawet na dużych grupach pracowników.

Przeczytaj też: Czy alkomat można wrzucić w koszty?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl