Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Ustnik do alkomatu - gdzie kupić?

Aby nie stanowić zagrożenia na drodze, należy wsiadać za kierownicę wyłącznie w stanie trzeźwości. Jeśli poprzedniego dnia sięgałeś po procentowy napój i dziś zamierzasz prowadzić samochód, sprawdź, czy Twojej krwi nie ma już promili. Do kontroli trzeźwości możesz wykorzystać alkomat ustnikowy lub bezustnikowy. Jeśli zdecydowałeś się na wybór tego pierwszego, pamiętaj, że musi on posiadać dobry ustnik. Gdzie kupić ten element? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

 

Ustnik do alkomatu - jedno- i wielorazowe

Każdy kierowca ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. W tym celu musi przestrzegać przepisów prawa. Przede wszystkim nie może on wsiadać za kierownicę po alkoholu. Używka ta działa jak środki odurzające i powoduje problemy z koncentracją. Duża część wypadków, także tych śmiertelnych, spowodowana jest właśnie przez nietrzeźwych kierowców. Zatem, jeśli kilkanście godzin wcześniej spożywałeś alkohol, nie wsiadaj za kierownicę lub sprawdź swój stan trzeźwości przy pomocy alkomatu. Na rynku dostępne są dwa rodzaje tych urządzeń - bezustnikowe i ustnikowe. Sporo kierowców decyduje się na te drugie, gdyż krąży sporo teorii, iż są one najbardziej wiarygodne. Należy jednak pamiętać, że aby działały, jak należy, muszą być wyposażone w dobry ustnik. Na rynku dostępne są dwa typy tych akcesoriów - wielo- i jednorazowego użytku. Pierwsze nich nie muszą być wymieniane każdorazowo po użyciu, co jest ich dużą zaletą. Jednak niektórzy uważają, że są one mało higieniczne. W ich przypadku istnieje ryzyko kontaktu ze śliną innej osoby, w której mogą znajdować się patogeny wywołujące różnorodne schorzenia. Z tego względu ustniki wielorazowe trzeba systematycznie dezynfekować.

Ustniki jednorazowe, jak sama nazwa wskazuje, mogą być używane wyłącznie raz. Od razu po ich wykorzystaniu, muszą zostać wyrzucone. Ich sporą zaletą jest fakt, iż są tanie i higieniczne, a ich wymiana jest bardzo prosta.

Jeśli zastanawiasz się, które ustniki są lepsze - jedno- czy wielorazowe, to musisz pamiętać, że wszystko zależy od ich zastosowania. Jeśli z alkomatu korzysta większa liczba osób, warto sięgnąć po ustniki jednorazowe ze względu na higienę. Jeśli jednak tylko Ty używasz tego urządzenia, ustnik wielorazowy będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

Ustnik do alkomatu - gdzie kupić?

Nadszedł czas zakupu ustnika do alkomatu? Zastanawiasz się, gdzie można zamówić ten element? Otóż szeroki wybór ustników dostępny jest w naszym sklepie internetowym na stronie: https://polskie-centrum-kalibracji.pl/alkomaty/akcesoria-do-alkomatow/ustniki-do-alkomatu. W asortymencie posiadamy ustniki do alkomatów wielu znanych marek m.in. takich jak FITALCO, Drager czy Lion. Dysponujemy zarówno modelami wielorazowymi, jak i jednorazowymi. Można u nas znaleźć ustniki w wielu wariantach. Wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Ponadto, kupując produkty te w naszym sklepie, można skorzystać z naszego doradztwa. Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać model dopasowany do Twojego urządzenia. Chętnie również odpowiemy na Twoje pytania i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

 [product id="125, 168, 144"]

Wymiana ustnika w alkomacie - dlaczego jest tak ważna?

Już wiesz, gdzie kupić ustnik do alkomatu. Teraz czas dowiedzieć się, dlaczego jego wymiana jest ważna. Otóż może się wydawać, że ustnik w alkomacie nie odgrywa aż tak istotnej roli, jednak to nieprawda. W dużym stopniu to od niego zależy, czy urządzenie pokaże nam wiarygodny wynik. Z tego względu musimy pamiętać, aby zawsze wymieniać ustnik, gdy tylko ulegnie on uszkodzeniu bądź zużyciu. Pomijając tę czynność, musimy liczyć się z tym, że alkomat będzie dostarczał nam nieprawidłowe pomiary.

Podczas zakupu ustnika do alkomatu, zwróć uwagę na jego jakość wykonania. Sięgnij po produkt z solidnego materiału. Ponadto pamiętaj, aby odpowiednio dopasować ten element do swojego sprzętu. Najbardziej polecane są ustniki pochodzące od znanych producentów, które możesz znaleźć w asortymencie naszego sklepu. Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia oferty, a w razie pytań zachęcamy do kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl