Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Ranking alkomatów 2022

Alkomaty to innowacyjne urządzenia, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Przez wiele lat był to niezbędnik służb mundurowych, którzy dokonywali sporadycznych pomiarów np. w celach kontrolnych. Świadomość społeczeństwa o zagrożeniach, jakie może powodować jazda pod wpływem alkoholu, stała się niejako motorem napędowym dla producentów alkomatów. Wiele osób decyduje się na zakup alkomatów w celach samokontrolnych. Przed zakupem określonego urządzenia warto wiedzieć, jakie parametry techniczne powinien spełniać odpowiednio skalibrowany alkomat. Poniżej przedstawiamy najlepsze alkomaty, których jakość i skuteczność potwierdzają nie tylko odpowiednie atesty, ale i opinie setek zadowolonych konsumentów.

Dobry alkomat – ranking 2022

Alkomat jest urządzeniem, za pomocą którego można zmierzyć zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jest to niezwykle przydatny sprzęt, który z pewnością powstrzymał masę kierowców przed wyruszeniem w trasie pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości. Wiele osób przed zakupem odpowiedniego sprzętu nie wie jednak, jakie cechy powinien spełniać dobrej jakości alkomat. Ranking najlepszych produktów z tej kategorii pozwoli zapoznać się ze specyfiką określonych urządzeń i zwrócić uwagę na istotne parametry techniczne.

5. AlcoFind Polaris

Alkomat AlcoFind Polaris to kompaktowe, małe urządzenie, które sprawdzi się osobom ceniącym precyzyjność pomiarową, szybkość działania i nieskomplikowany system obsługi. Czytelny wyświetlacz przedstawia krok po kroku proces pomiarowy. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy do tej pory nie korzystali z urządzeń tego typu. Wyposażony został w sensor elektrochemiczny, który sprawnie rozpoznaje molekuły alkoholu i pozwala wykonać pomiar z dokładnością do 0,001 ‰. Jego zakres pomiarowy wynosi od 0.00‰ do 5.00‰.

4. AlcoDigital XS50

Ranking, który przedstawia najlepsze alkomat, nie mógłby nie uwzględniać urządzenia AlcoDigital XS50. Jest to kolejne, doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają dobrej jakości alkomatu bez zbędnych, skomplikowanych funkcji. Urządzenie to jest wyposażone w sensor elektrochemiczny, który pozwala na dokładność pomiarową w zakresie od 0,00 do 5,00‰. Dużą zaletą produktu jest materiał, z jakiego został wykonany. Tworzywo ABS skutecznie chroni alkomat przed szeregiem czynników zewnętrznych, dzięki czemu można swobodnie zabierać go np. w trasę.

 

3. AlcoFind Pro X-5+

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo DA-Tech stworzyło doskonały produkt do użytku indywidualnego ze wbudowaną funkcją autodiagnostyczną. Pozwala ona zablokować kolejne badania pomiarowe, jeżeli w czujniku wykryje pozostałości z poprzedniego pomiaru. Jest to dodatkowe zapewnienie, że alkomat wykonuje stabilny, precyzyjny i niezafałszowany pomiar. Czas poboru próbki wynosi zaledwie 3 sekundy. Dodatkowym udogodnieniem dla posiadacza tego sprzętu są dwie dodatkowe funkcje – licznik wykonanych pomiarów oraz licznik dni do kolejnej kalibracji. Produkt zapewnia więc pełen komfort użytkowania i sam przypomina, kiedy powinien zostać poddany usłudze profesjonalnej kalibracji.

2. AlcoFind Expert

 

Słowo “Expert” w nazewnictwie tego modelu nie jest przypadkowe. AlcoFind Expert to alkomat, który stanowi niezwykle funkcjonalny i prosty w obsłudze sprzęt do samokontroli. Zawiera szereg funkcji tj.: kontrola poziomu baterii, automatyczne wyłączanie, licznik dni do kalibracji, czy tryb autodiagnostyczny. Podświetlany, przejrzysty wyświetlacz LCD pozwala na swobodne korzystanie ze sprzętu. Zakres pomiarów wynosi od 0.00‰ do 4.00‰. Producent informuje, że błąd pomiarowy w przypadku tego produktu to +/- 0.075‰ przy wskazaniu do 1‰. Jest to więc szybkie, skuteczne i precyzyjne urządzenie, które doskonale sprawdzi się do indywidualnych pomiarów.

1. AlcoFind AF-35 Premium – niekwestionowany lider

 

Ranking alkomatów 2022 zamyka niekwestionowany lider w tym zestawieniu. AlcoFind AF-35 Premium to zaawansowane urządzenie, służące do wykonywania szybkich, precyzyjnych i bezbłędnych badań pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Produkt posiada szereg funkcji, które wyróżniają go na tle innych alkomatów w podobnym przedziale cenowym. Wbudowany tryb diagnostyki sensora elektrochemicznego zapewnia akustyczne zasygnalizowanie w przypadku jakiejkolwiek awarii sprzętu. Dzięki temu, użytkownik alkomatu uzyskuje także informację o rozładowującej się baterii, czy zbliżającym się terminie kalibracji. Dokładność wyników w przypadku tego modelu wynosi +/- 0.001‰. Decydując się na zakup tego urządzenia, konsument zyskuje pewność, że otrzyma w pełni precyzyjny, intuicyjny w obsłudze alkomat.

 

Dobry alkomat to urządzenie, w które zdecydowanie warto zainwestować. Nie należy jednak zapominać, że najważniejszym aspektem przed zajęciem miejsca kierowcy, jest indywidualna ocena własnego samopoczucia. Wypicie alkoholu może wzmagać poczucie senności i powodować osłabienie organizmu, dlatego zawsze (nawet w przypadku pomiaru  0.00‰) należy poddać nasz stan racjonalnej i subiektywnej ocenie.

 Sprawdź laureatów w naszym sklepie!

[product id="39,37,43"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl