Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

419,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]

269,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

szt.
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind Elite + Kalibracje
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind Elite + Kalibracje

349,00 zł

Cena regularna: 389,00 zł

szt.
Elektrochemiczny Alkomat  AlcoFind DA-8500E
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind DA-8500E

319,00 zł

Cena regularna: 349,00 zł

szt.
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy

1 379,00 zł

Cena regularna: 1 479,00 zł

szt.
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC

279,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

szt.
Producenci

Prewencja lub sposób na odkupienie win. Przekonaj się, dlaczego warto zainstalować blokadę alkoholową w samochodzie

Kwestia społecznego przyzwolenie na kierowanie pojazdem, kiedy wysokoprocentowe trunki szumią jeszcze w głowie, wraca jak bumerang. Kiedy tylko zdarzy się tragiczny wypadek drogowy z alkoholem w tle, ogólnopolska debata przybiera na sile – dlatego warto zainteresować się blokadami alkoholowymi, oferowanymi także przez Polskie Centrum Kalibracji. Urządzenia typu alco-lock systematycznie zyskują na popularności, na dodatek z diametralnie różnych powodów.

Tester trzeźwości w kokpicie skutecznie ostudzi zapędy kierowcy, który chce ruszyć w drogę po alkoholu

Stan błogiego upojenia niejedną spokojną, rozsądną osobę zachęcił do podjęcia brawurowych, spektakularnych działań. O ile niektóre pomysły bywają całkiem zabawne, tak w momencie kiedy ktoś pod wpływem alkoholu chce prowadzić samochód (albo inny pojazd) żarty się kończą. Nie zawsze udaje się prewencyjnie schować kluczyki, warto zatem zastosować skuteczniejsze metody zabezpieczenia siebie i innych przed własną głupotą. Dostępna w Polskim Centrum Kalibracji blokada alkoholowa to nic innego, jak zmyślne urządzenie uniemożliwiające uruchomienie silnika bez przeprowadzenia testu trzeźwości. Oczywiście jeżeli alco-lock wykryje jakiekolwiek ślady alkoholu, nie pozwoli ruszyć w trasę.

Oferowane w naszym sklepie modele są skalibrowane i gotowe do działania od razu po zamontowaniu. Warto jeszcze podkreślić, że wszelkie próby manipulacji są z góry skazane na niepowodzenie – w końcu sprzęt takiej klasy bywa elementem kary za jazdę pod wpływem.

Blokada alkoholowa może pomóc w skróceniu orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów

W 2015 roku weszła w życie nowelizacja przepisów, która pozwala „pijakom za kółkiem” wykazać, że rozumieją popełnione w przeszłości błędy i odzyskać zabrane prawo jazdy. Naturalnie nie każda winna kierowania pod wpływem alkoholu osoba ma taką szansę, wszystko zależy od indywidualnie rozpatrzonego przez sąd przypadku. Jeżeli sprawa zostanie rozpatrzona korzystnie, nienaganna jazda z blokadą alkoholową przez 3 lata pozwoli znacząco skrócić zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. O taką możliwość łagodniej potraktowani kierowcy mogą starać się po upływie połowy okresu karencji lub po 10 latach, jeżeli prawo jazdy zostało odebrane dożywotnio. Jak łatwo się domyślić, alco-lock musi być całkowicie niewrażliwy na próby manipulowania wynikiem testu. Przydatny jest także szeroki zakres temperatur, w których sprzęt pracuje bez zarzutu – nawet od minus 40 do plus 85 stopni Celsjusza. I dokładnie taką charakterystykę mają blokady alkoholowe z asortymentu sklepu Polskie Centrum Kalibracji. Więcej szczegółów w opisach poszczególnych produktów!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl