Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Opis

Wzorcowanie alkomatu Drager w Akredytowanym Laboratorium PCA

 

Polskie Centrum Kalibracji oferuje pełne wsparcie wszystkim, którzy potrzebują wiarygodnych badań trzeźwości. Dowiedz się, czym jest wzorcowania alkomatu.

Wzorcowanie alkomatów: o co chodzi?

Po różnego rodzaju alkomaty sięga coraz więcej odbiorców potrzebujących urządzeń, od których można oczekiwać wiarygodnego wyniku badania. Wzrasta też świadomość konieczności dokonywania niezbędnych czynności serwisowych, na czele z kalibracją. A co z wzorcowaniem? Komu jest potrzebne i kto może go dokonywać?

Wskazań o wartości dowodowej może dostarczyć tylko wiarygodny sprzęt

Wybór alkomatów na rynku, o czym można przekonać się przeglądając ofertę naszego sklepu, jest ogromny. Poszczególne rodzaje urządzeń przeznaczone są dla różnych odbiorców. Indywidualnemu użytkownikowi, który chce ustalić czy jego stan pozwala np. na kontynuowanie jazdy, potrzebny jest alkomat wysokiej jakości, niekoniecznie jednak taki sam jak policjantowi. Jest bowiem różnica pomiędzy tym, czy potrzebujemy tylko wiarygodnej informacji czy też dowodu, który zostanie uznany przez odpowiednie organy. Tego drugiego dostarczyć mogą tylko profesjonalne alkomaty dowodowe z odpowiednimi atestami dopuszczającymi je do użytku np. w różnego rodzaju służbach. Nie wystarczy jednak sam zakup takiego – potrzebna jest pewność, że działa prawidłowo. Toteż oprócz regulacji, czyli kalibracji, przeprowadza się dla nich także wzorcowanie alkomatu, czyli czynność kontrolną, potwierdzającą poprawność jego wskazań. Wykonać je może tylko specjalista w laboratorium z akredytacją PCA. Aktualne świadectwo wzorcowania jest obowiązkowym dokumentem, który pozwoli uznać wyniki badania za dowód w jakiejkolwiek sprawie. Jest to ważne zarówno dla służb, jak i np. zakładów pracy.

 

Obiekt poddawany jest wzorcowaniu na dwóch punktach pomiarowych 0,100 mg/L oraz 0,250 mg/L w razie pytań proszę o kontakt telefoniczny z naszym specjalistą pod numerem 538 159 288  

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Inni kupili także:
Alkomat Drager 5820
Alkomat Drager 5820

1 414,50 zł

Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna:

499,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl