Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Alkomat Elektrochemiczny AlcoSense Ultra

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy

Opis

Alkomat AlcoSense Ultra - solidna konstrukcja i atrakcyjny design

Dostępny na naszej stronie internetowej alkomat AlcoSense Ultra to skuteczne urządzenie z najwyższej półki, które powstało po przeprowadzeniu szeregu badań oraz prac projektowych. Cały proces trwał około 3 lata, dzięki czemu sprzęt charakteryzuje się funkcjonalnością, łatwą obsługą oraz wiarygodnymi pomiarami. Produkt został zaprojektowany przez cenioną brytyjską firmę AlcoSense, co świadczy o jego jakości.

Co więcej, sprzęt posiada nowe, chronione patentem funkcjonalności, wyróżniając się na tle konkurencji i spełniając oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Alkomat AlcoSense ultra - cena

Znajdujące się w naszym asortymencie alkomat elektrochemiczny AlcoSense Ultra to urządzenie w korzystnej cenie. Produkt został stworzony z myślą o użytkownikach prywatnych, jednak dzięki wyposażeniu w czujnik wielkości 200 mm2, wykonuje pomiary na poziomie takim jak urządzenia stosowane przez przedstawicieli służb mundurowych.

Dlaczego warto wybrać AlcoSense Ultra?

Decyzja o zakupie alkomatu elektrochemicznego AlcoSense Ultra wiąże się z wieloma pozytywami, do których można zaliczyć efektywne działanie, prostą obsługę czy długą żywotność. Urządzenie zostało wyposażone w zaawansowany system badania próbki pochodzącego z płuc powietrza, co zapewnia dokładniejszy pomiar.

Oferowany przez nas sprzęt marki AlcoSense cieszy się bardzo dobrymi opiniami ze strony klientów, doceniających zarówno jego praktyczną, jak i estetyczną stronę. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych czujników możliwe staje się precyzyjne zmierzenie ciśnienia, objętości oraz natężenia przepływu wydychanego powietrza. Dodatkowym atutem jest fakt, że odczyty dostosowywane są do temperatury, co czyni urządzenie maksymalnie dokładnym.

Alkomat przechowuje w swojej pamięci aż 128 ostatnich pomiarów, informując użytkownika zarówno o dacie, jak i godzinie ich przeprowadzenia. W wyniku wyposażenia w port USB i specjalnemu oprogramowaniu wyniki można zgrać na komputer z systemem operacyjnym Windows w celu ich analizy, a także archiwizacji.

Alkomat AlcoSense ULTRA

Dla tych, którzy szukają profesjonalnych produktów z absolutnie najwyższej półki. AlcoSense Ultra – rezultat trzech lat badań i prac projektowych – to kwintesencja dokładności, wygody i łatwości użytkowania.

Zaprojektowany od podstaw przez brytyjską firmę AlcoSense i wyposażony w nowe, chronione patentem funkcjonalności. Ultra wyprzedza konkurencję na rynku alkomatów zarówno pod względem ceny jak i dokładności przeprowadzanych testów. Od tej chwili mają Państwo możliwość przeprowadzania testów z dokładnością równą alkomatom policyjnym.

Policyjny rodowód

AlcoSense Ultra jest pierwszym dostępnym dla zwykłych użytkowników alkomatem, który wyposażony został w czujnik tej samej wielkości (200mm²) jaki jest stosowany w urządzeniach używanych przez policję w Wielkiej Brytanii oraz  kilku innych krajach europejskich.

Zaawansowany system badania próbki powietrza oraz funkcja kompensacji temperatury

AlcoSense Ultra jest wyposażony w zaawansowany system badania próbki powietrza pochodzącego z płuc, dzięki czemu test bazuje na powietrzu wydychanym z głębi płuc (dającym najdokładniejszy pomiar). Zaawansowane czujniki urządzenia mierzą ciśnienie, natężenie przepływu i objętość wydychanego powietrza. Pomiar dokonywany jest po wydmuchnięciu z płuc powietrza o objętości jednego litra, dzięki czemu badana próbka jest najbardziej odpowiednia do przeprowadzenia pomiaru. Aby jeszcze bardziej poprawić dokładność, odczyty są dostrajane do temperatury. Dzięki tym czujnikom Ultra oferuje możliwość skorzystania z Asystenta pomiaru BlowCoach™, który wspomaga użytkownika w prawidłowym wykonaniu testu

Pamięć wyników i połączenie z komputerem

Ultra przechowuje w pamięci urządzenia 128 ostatnich wyników testów wraz z informacją o dacie i godzinie ich przeprowadzenia.  Dzięki portowi USB i oprogramowaniu wyniki można zgrać na wykorzystujący system operacyjny Windows komputer w celu ich analizy i archiwizacji.

Asystent pomiaru BlowCoach™

Najwięcej problemów stwarza użytkownikom prawidłowe wprowadzenie próbki powietrza do alkomatu. Jest to spowodowane zbyt mocnym, zbyt słabym lub niewystarczająco długim wydmuchiwaniem powietrza z płuc, co w przypadku niektórych urządzeń dostępnych na rynku skutkuje błędnym wynikiem pomiaru. Asystent pomiaru wykorzystuje zaawansowaną technologię zaprojektowaną i opatentowaną przez firmę AlcoSense, która ułatwia użytkownikom poprawne wykonanie testu.
W chwili wdmuchiwania powietrza przez użytkownika Alkomat Ultra pokazuje na ekranie, czy czynność wykonywana jest prawidłowo. Aby poprawnie przeprowadzić test należy dmuchać w ustnik tak, aby górny zielony pasek ciśnienia znajdował się po środku skali, a dolny wypełniał się w miarę wdmuchiwania coraz większej ilości powietrza.

Jeśli wdmuchiwanie próbki nie zostało wykonane poprawnie, Ultra  pokaże pełnię swoich możliwości. Dzięki wyposażeniu w zaawansowane sensory Ultra dokładnie sprawdza dlaczego test się nie powiódł i w zależności od przyczyny podpowiada gotowe rozwiązanie.

Dzięki podpowiedziom użytkownik bezproblemowo przeprowadzi kolejne pomiary. Asystent testu sprawia, że użytkowanie alkomatu jest intuicyjne i łatwe.

Wyeliminowanie ryzyka niedoszacowania odczytu

Każdy wynik testu alkomatu jest pokazywany z dokładnością +/- X.XX odczytu –  im mniejsza liczba, tym bardziej precyzyjny jest wynik wskazywany przez urządzenia. AlcoSense Ultra jest wyposażony w nowatorskie oprogramowanie zapobiegające niedoszacowaniu wyniku testu. Przedział tolerancji dla tego urządzenia wynosi nie +/- 0,10 ‰ BAC, tylko +0,07 ‰ BAC, -0,00 ‰ BAC, czyli oprogramowanie alkomatu uwzględnia wyłącznie potencjalne „bezpieczne” przeszacowanie wyniku, dając pewność, że nigdy nie będzie on zaniżony ! Oznacza to, że wynik testu jest trzykrotnie bardziej precyzyjny od odczytu dokonanego nagradzanym alkomatem AlcoSense Elite.

Klarowny i dokładny wynik

AlcoSense Ultra wyposażono w 1,8 calowy wyświetlacz LCD, który pokazuje klarowny i dokładny pomiar zawartości alkoholu w organizmie. Zgodnie z preferencjami użytkownika wynik przedstawiany jest w postaci zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu (mg/l lub µg/100ml), albo promili we krwi (%BAC lub ‰BAC). Jeśli wynik testu przekracza dozwolony limit lub jest blisko granicy limitu, Ultra poinformuje o tym fakcie użytkownika alkomatu. Na ekranie pojawi się ikona informująca o zakazie prowadzania pojazdu.

Czas potrzebny na wytrzeźwienie i alarm powtórnego pomiaru

Jeśli alkomat AlcoSense Ultra wykryje w wydychanym powietrzu alkohol oszacuje ile czasu potrzeba na pozbycie się go z organizmu. Stosowna informacja pojawi się w postaci widocznych powyżej i poniżej komunikatów. Ponadto urządzenie przypomni o konieczności powtórzenia pomiaru po upływie wskazanego czasu. Aby ustawić powiadomienie wystarczy wybrać ikonę alarmu i Ultra automatycznie przypomni o konieczności przeprowadzenia ponownego pomiaru.

Pamięć wyników

Ultra przechowuje w pamięci urządzenia aż do 128 ostatnich wyników testów wraz z informacją o dacie i godzinie ich przeprowadzenia. Dla celów dalszej analizy i przechowywania danych mogą Państwo wyniki przeprowadzonych pomiarów zarchiwizować na komputerze osobistym posiadającym system operacyjny Windows. Do tego celu należy pobrać oprogramowanie dostępne na stronie www.alcosense.pl a następnie połączyć alkomat z komputerem za pośrednictwem portu Micro USB.

Podświetlane gniazdo uchwytu ustnika

Ultra wyposażono w podświetlane gniazdo uchwytu ustnika, dzięki czemu można bezproblemowo umieścić ustnik nawet przy słabym oświetleniu. Ultra daje możliwość użycia zarówno profesjonalnych ustników z blokadą powrotną przepływu powietrza, która eliminuje ryzyko zanieczyszczenie próbki powietrza pozostałościami poprzedniej, jak również standardowych ustników  używanych w modelach AlcoSense Lite & Elite.

Powiadomienie o rekalibracji

Każdy alkomat po pewnym czasie wymaga ponownej kalibracji, a AlcoSense Ultra został fabrycznie skalibrowany na okres 12 miesięcy od daty pierwszego użycia przez nabywcę. Aby zapewnić użytkownikowi wiarygodność testu i bezproblemowe korzystania z urządzenia, Ultra przypomni o potrzebie ponownego skalibrowania po upływie 11 miesięcy. Kiedy upłynie okres ważności kalibracji alkomatu prosimy o odesłanie urządzenia do autoryzowanego serwisu AlcoSense. Produkt zostanie poddany procesowi ponownej kalibracji i alkomat zostanie odesłany do Państwa w ciągu pięciu dni roboczych.

Zakres temperatury użytkowania

Jeśli alkomat jest użytkowany w temperaturze, do której nie został przystosowany, może wystąpić ryzyko uzyskania błędnych wyników, co związane jest chwilowym negatywnym oddziaływaniem temperatury otoczenia na poprawne działanie sensora. Dla bezpieczeństwa użytkownika AlcoSense Ultra poinformuje, jeśli urządzenie będzie pracowało poza bezpiecznym zakresem temperatur mieszczącym się w przedziale 5°C~40°C (należy zwrócić uwagę, że zakres temperatur dotyczy faktycznej temperatury alkomatu, a nie otoczenia, w którym przeprowadzany jest pomiar). Oznacza to, że, w przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, Ultra nigdy nie pozwoli wykonać testu, gdy można uzyskać wynik potencjalnie obarczony błędem.

Ochrona czujnika przed przeciążeniem

W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów AlcoSense Ultra chroni użytkownika przed niedokładnym pomiarem wynikającym z przeciążenia czujnika. Zjawisko to może wystąpić w każdym alkomacie, w tym także w urządzeniach policyjnych i spowodowane jest bardzo wysokim stężeniem alkoholu w wydychanym powietrzu. Zazwyczaj jest ono następstwem próby przeprowadzenia testu krótko po spożyciu alkoholu, gdy jego podwyższona zawartość w jamie ustnej  prowadzi do chwilowego rozregulowania czujnika, co właśnie nazywamy przeciążeniem.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • DOKŁADNOŚĆ POMIARU: +0.07‰BAC, -0.00‰BAC
 • RODZAJ CZUJNIKA" Elektrochemiczny
 • OSTRZEŻENIE NIE JEDŹ! GDY WYNIK TESTU JEST W POBLIŻU LIMITU: Tak
 • ASYSTENT POMIARU BLOWCOACH™: Tak
 • DODATKOWE FUNKCJONALNOŚCI UŁATWIAJĄCE UŻYTKOWANIE ALKOMATU: Asystent pomiaru podpowiadający jak wdmuchiwać powietrze, Możliwość importu wyników testu na komputer PC, Ostrzeżenie NIE JEDŹ!, gdy wynik jest blisko limitu, Podświetlane gniazdo uchwytu ustnika, port USB umożliwiający połączenia z komputerem PC oraz aktualizację oprogramowania, Przybliżony czas gdy będzie można prowadzić pojazd, Przypomnienie o konieczności ponownego przeprowadzenia testu, Przypomnienie o ponownej kalibracji urządzenia
 • FUNKCJONALNOŚCI ZABEZPIECZAJĄCE DOKŁADNOŚĆ PRZEPROWADZENIA TESTU: Automatyczne czyszczenie czujnika, Badanie próbki powietrza, Kompensacja temperatury urządzenia, Ochrona czujnika przed przeciążeniem
 • JEDNOSTKI MIARY: %BAC (alkohol we krwi), mg/l (zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu), µg/100mL (alkohol w wydychanym powietrzu), ‰BAC (alkohol we krwi)
 • DOKŁADNOŚĆ WSKAZANIA: Do trzech miejsc po przecinku 0,000
 • MAKSYMALNY ODCZYT: (‰BAC) 4.0
 • PAMIĘĆ OSTATNICH POMIARÓW: Do 128 pomiarów wraz z datą i godziną wykonania
 • ROZMIAR WYŚWIETLACZA (PRZEKĄTNA): 48mm
 • TYP WYŚWIETLACZA: Kolorowy LCD
 • TYPY USTNIKÓW PASUJĄCE DO URZĄDZENIA: Ustniki do alkomatu, Ustniki profesjonalne (jednoprzepływowe)
 • WAŻNOŚĆ KALIBRACJI: 12 miesięcy od przeprowadzenia pierwszego testu
 • WYMIARY URZĄDZENIA (wys.; szer.; dług.): 107 x 55 x 29 mm
 • WAGA URZĄDZENIA: 152g (wraz z bateriami)
 • ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA: 1 alkomat, 100 ustników, 3 baterie AAA, Etui do alkomatu, Instrukcja obsługi, kabel Micro USB
 • OKRES GWARANCJI: 24 miesiące od daty zakupu; Możliwość przedłużenia gwarancji do 36 miesięcy od daty zakupu

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Inni kupili także:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl