Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Alkomat Elektrochemiczny AlcoSense Excel

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy

Opis

Alkomat Elektrochemiczny AlcoSense Excel 

 

Zaprojektowany przez brytyjską firmę AlcoSense Excel wykorzystuje nagradzaną za wzornictwo obudowę AlcoSense Pro i Ultra. Excel jest podstawowym modelem alkomatu elektrochemicznego oferującym niezwykłą dokładność i funkcjonalność za rozsądną cenę.

 

Dokładność alkomatu elektrochemicznego 

Użyty w alkomacie AlcoSense Excel profesjonalny czujnik elektrochemiczny wielkości 64mm2 jest mniejszą wersją 200mm2 sensora używanego przez policję w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach Unii Europejskiej. 

Wielu producentów utrzymuje, że ich wyroby są wyposażone w "czujniki policyjne" lub podobne do policyjnych tylko dlatego, że za wynik pomiaru odpowiada sensor elektrochemiczny. Jednak nie wszystkie czujniki elektrochemiczne są takie same... Czujnik Excela jest dokładnie tego samego typu, jak te stosowane przez służby mundurowe i różni się od nich wyłącznie wielkością sensora. Urządzenie zapewnia niezwykłą w tym przedziale cenowym precyzję pomiaru.

 

Detektor ciśnienia i objętości próbki powietrza oraz funkcja kompensacji temperatury

Najbardziej dokładnym sposobem mierzenia zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu jest pobranie próbki powietrza pochodzącej z głębi płuc. W tym celu należy najpierw wydmuchać litr powietrza i dopiero wtedy uzyskuje się odpowiednią jakościowo próbkę do wykonania pomiaru. Jeśli próbkę pobrano zbyt wcześnie (nie z głębi płuc lub zbyt małą objętość) alkomat może dać zaniżone lub niespójne wyniki.

Konkurencyjne alkomaty dostępne w podobnym przedziale cenowym korzystają z zegara w celu oszacowania czasu potrzebnego do wydmuchnięcia z płuc powietrza o pojemności jednego litra. Należy jednak pamiętać, że użytkownicy wykonują test wydmuchując próbkę z różnym ciśnieniem i faktyczna objętość wydychanego powietrza może ulegać znacznym wahaniom, co w efekcie prowadzi do przeprowadzenia pomiaru w niewłaściwym momencie i uzyskania błędnego wyniku.

AlcoSense Excel „mierzy objętość powietrza wydychanego podczas testu i dokonuje pomiaru, gdy wyniesie ona równo jeden litr, co zapewnia największą dokładność. W celu zapewnienia jeszcze bardziej precyzyjnego odczytu, podawane wyniki uwzględniają dodatkowo czynnik temperatury. Dzięki temu niezależnie od tego, czy test dokonywany jest w największych od trzydziestu lat upałach, czy w środku śnieżycy, wyświetlane dane są możliwie najdokładniejsze.

 

Wyeliminowanie ryzyka niedoszacowania wyniku testu

Każdy wynik testu alkomatu jest pokazywany z dokładnością +/- X.XX odczytu – im mniejsza liczba, tym bardziej precyzyjny jest wynik wskazywany przez urządzenia. Oznacza to również, że wynik może być o te właśnie wartości wyższy lub niższy od faktycznej zawartości alkoholu. AlcoSense Excel jest wyposażony w nowatorskie oprogramowanie zapobiegające niedoszacowaniu wyniku testu. Przedział tolerancji dla urządzenia wynosi nie +/- 0,10 ‰ BAC, tylko +0,15 ‰ BAC, -0,00 ‰ BAC, czyli oprogramowanie alkomatu uwzględnia wyłącznie potencjalne „bezpieczne” przeszacowanie wyniku, dając pewność, że nigdy nie będzie on zaniżony!

 

Limit dla dowolnego kraju na świecie


Korzystając z intuicyjnego Menu alkomatu AlcoSense Excel w łatwy sposób można ustawić limit zawartości alkoholu dla kraju w którym będziemy uczestnikiem ruchu drogowego. Aby zmienić limit należy wybrać jednostkę miary zawartości alkoholu w organizmie – mg/l (zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu) lub ‰BAC (zawartość alkoholu we krwi) – oraz wartość współczynnika BBR (zależność między stężeniem alkoholu we krwi i w wydychanym powietrzu. Z ang. blood-breath ratio). W wypadku wyjazdu za granicę wystarczy ustawić powyższe parametry korzystając z tabeli znajdującej się w instrukcji obsługi. Idealne rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują i często zmieniają kraj pobytu.. 
Jeśli potrzebne byłoby urządzenie jeszcze prostsze w obsłudze, warto rozważyć zakup AlcoSense Pro lub AlcoSense Ultra, które posiadają zainstalowaną w urządzeniu listę ponad 40 krajów na świecie wraz z ustawionym limitem spożycia alkoholu. Wystarczy wybrać kraj z pamięci urządzenia i po zatwierdzeniu wyboru wszystko ustawia się automatycznie, uwzględniając obowiązujące w danym miejscu przepisy.

 

Klarowny i dokładny wynik

AlcoSense Excel wyposażono w 1,8 calowy wyświetlacz LCD, który pokazuje klarowny i dokładny pomiar zawartości alkoholu w organizmie. Zgodnie z preferencjami użytkownika wynik przedstawiany jest w postaci zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu (mg/l) albo promili we krwi (‰BAC). Jeśli wynik testu przekracza dozwolony limit lub jest blisko granicy limitu, Excel poinformuje o tym fakcie użytkownika alkomatu. Na ekranie pojawi się ikona informująca o zakazie prowadzania pojazdu.

 

Pamięć wyników testów

Excel umożliwia przechowywanie w pamięci urządzenia aż do 24 ostatnich wyników testów. Jeśli występuje potrzeba przechowywania w urządzeniu większej ilości pomiarów wraz z informacją o dacie i godzinie przeprowadzenia testu rekomendujemy zakup alkomatu AlcoSense Pro lub Ultra.

 

Powiadomienie o rekalibracji

Każdy alkomat po pewnym czasie wymaga ponownej kalibracji. AlcoSense Excel został fabrycznie skalibrowany na okres 12 miesięcy od daty pierwszego użycia przez nabywcę. Aby zapewnić użytkownikowi wiarygodność testu i bezproblemowe korzystanie z urządzenia, Excel przypomni o potrzebie ponownego skalibrowania po upływie 11 miesięcy. Kiedy upłynie okres ważności kalibracji, alkomatu prosimy o odesłanie urządzenia do autoryzowanego serwisu AlcoSense. Produkt zostanie poddany procesowi ponownej kalibracji i alkomat zostanie odesłany do Państwa w ciągu pięciu dni roboczych.

 

Zakres temperatury użytkowania

Jeśli alkomat jest użytkowany w temperaturze, do której nie został przystosowany, może wystąpić ryzyko uzyskania błędnych wyników, co jest związane z chwilowym negatywnym oddziaływaniem temperatury otoczenia na poprawne działanie sensora. Dla bezpieczeństwa użytkownika AlcoSense Excel poinformuje, jeśli urządzenie będzie pracowało poza bezpiecznym zakresem temperatur mieszczącym się w przedziale 5°C~40°C (należy zwrócić uwagę, że zakres temperatur dotyczy faktycznej temperatury alkomatu, a nie otoczenia, w którym przeprowadzany jest pomiar). Oznacza to, że, w przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, Excel nigdy nie pozwoli wykonać testu, gdy można uzyskać wynik potencjalnie obarczony błędem.

   

Ochrona czujnika przed przeciążeniem

W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów AlcoSense Ultra chroni użytkownika przed niedokładnym pomiarem wynikającym z przeciążenia czujnika. Zjawisko to może wystąpić w każdym alkomacie, w tym także w urządzeniach policyjnych i spowodowane jest bardzo wysokim stężeniem alkoholu w wydychanym powietrzu. Zazwyczaj jest ono następstwem próby przeprowadzenia testu krótko po spożyciu alkoholu, gdy jego podwyższona zawartość w jamie ustnej  prowadzi do chwilowego rozregulowania czujnika, co właśnie nazywamy przeciążeniem.

Wyniki dokonywanych w takiej sytuacji  testów mogą być zawyżone lub zaniżone i pozostaną takie do momentu autoregeneracji czujnika. Dla bezpieczeństwa użytkownika nie będą one wyświetlane, a AlcoSense Ultra przejdzie w tryb ochronny, który pozwoli sensorowi na pełną  autoregenerację przed dopuszczeniem do kolejnych pomiarów.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • DOKŁADNOŚĆ POMIARU: +0.15‰BAC, -0.00‰BAC
 • RODZAJ CZUJNIKA: Elektrochemiczny
 • USTAWIENIE LIMITÓW W ALKOMACIE: Możliwość ręcznego ustawienia poziomu wskazań
 • DODATKOWE FUNKCJONALNOŚCI UŁATWIAJĄCE UŻYTKOWANIE ALKOMATU: Ostrzeżenie NIE JEDŹ!, gdy wynik jest blisko limitu, Podświetlane gniazdo uchwytu ustnika, port USB umożliwiający połączenia z komputerem PC oraz aktualizację oprogramowania, Przypomnienie o ponownej kalibracji urządzenia
 • FUNKCJONALNOŚCI ZABEZPIECZAJĄCE DOKŁADNOŚĆ PRZEPROWADZENIA TESTU: Automatyczne czyszczenie czujnika, Badanie próbki powietrza, Kompensacja temperatury urządzenia, Ochrona czujnika przed przeciążeniem
 • JEDNOSTKI MIARY: mg/l (zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu), ‰BAC (alkohol we krwi)
 • DOKŁADNOŚĆ WSKAZANIA: Do dwóch miejsc po przecinku 0,00
 • MAKSYMALNY ODCZYT: (‰BAC) 4.0
 • PAMIĘĆ OSTATNICH POMIARÓW: Do 24 pomiarów wraz z datą i godziną wykonania
 • ROZMIAR WYŚWIETLACZA (PRZEKĄTNA): 48mm
 • TYP WYŚWIETLACZA: Kolorowy LCD
 • TYPY USTNIKÓW PASUJĄCE DO URZĄDZENIA: Ustniki do alkomatu, Ustniki profesjonalne (jednoprzepływowe)
 • WYMIARY URZĄDZENIA: (wys.; szer.; dług.): 107 x 55 x 29 mm
 • WAGA URZĄDZENIA: 147g (wraz z bateriami)
 • ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA: 1 alkomat, 3 baterie AAA, 5 ustników, Instrukcja obsługi, kabel Micro USB
 • OKRES GWARANCJI: 24 miesiące od daty zakupu; Możliwość przedłużenia gwarancji do 36 miesięcy od daty zakupu

 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl