Promocje
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
299,00 zł 229,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak bezpiecznie wrócić z wakacji?

Jak bezpiecznie wrócić z wakacji?

Wakacje powoli dobiegają końca. Ostatni weekend wakacji to dla wielu czas powrotów do domu, co oznacza bardzo duży ruch na polskich drogach i korki w miejscowościach wypoczynkowych, na głównych trasach czy na dojazdach do dużych miast.

Niestety pod względem liczby wypadków ten okres jest jednym z najgorszych w roku. Zniecierpliwieni i zmęczeni długą podrożą stajemy się mniej uważni, a szybkość naszych reakcji maleje.

Nad bezpieczeństwem podróżnych, jak co roku czuwać będą patrole policji, które mają na celu ograniczenie ilości zdarzeń drogowych.

O co warto zadbać przed rozpoczęciem podróży?

  1. Zadbaj o odpoczynek. Niewyspany i zmęczony kierowca stwarza podobne zagrożenie, co osoba nietrzeźwa. Dobrze jest zaplanować kilka przystanków na trasie: rozruszać nogi, zaczerpnąć świeżego powietrza, wykonać kilka prostych ćwiczeń, by dotlenić organizm i poprawić krążenie. Bardzo ważne jest również nawadnianie organizmu.
  2. Bądź czujny. Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu.Staraj się przewidywać sytuacje, jakie mogą cię zastać na drodze. Świadomość drogowa jest pierwszym krokiem do poprawy bezpieczeństwa, wzmożonej koncentracji za kierownicą i szybszej reakcji.
  3. Nie spiesz się. Nadmierna prędkość oraz niedostosowanie prędkości do warunków to wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków.
  4. Sprawdź stan techniczny samochodu. Zadbaj przede wszystkim o bezpieczeństwo- swoje, rodziny, pieszych i innych użytkowników drogi. Warto sprawdzić stan techniczny auta przed dalszą podróżą. Znajdź na to chwilę. Ciśnienie w oponach, poziom oleju, czyste szyby i reflektory to ważne elementy twojego bezpieczeństwa.
  5. Bądź trzeźwy.Śmiertelne niebezpieczeństwo stanowią uczestnicy ruchu pod wpływem alkoholu. Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest „nieświadoma nietrzeźwość kierującego”, która występuje najczęściej na następny dzień po spożyciu alkoholu. To że rano czujemy się dobrze i świeżo nie oznacza, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Najpewniejszym sposobem na uniknięcie problemów i przykrych konsekwencji jest, albo rezygnacja z prowadzenia samochodu przez dłuższy czas po spożywaniu alkoholu, albo zbadanie się przed rozpoczęciem podróży. Badanie takie można wykonać w dowolnym komisariacie, ale najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie się we własny alkomat.

Posiadanie własnego analizatora wydechu, to najlepsze rozwiązanie, aby rozwiać wątpliwości każdego, komu zdarza się wypić na urlopie.

Alkomaty do użytku osobistego znajdujące się w naszej ofercie reprezentują wysoki poziom niezawodności oraz wiarygodności każdego badania. Wśród godnych polecenia produktów z pewnością należy wymienić: Alkomat AF 35 marki AlcoFind (https://polskie-centrum-kalibracji.pl/pl/p/Alkomat-AF35-marki-AlcoFind-od-Polskiego-Centrum-Kalibracji/38), Alkomat AlcoFind EXPERT (https://polskie-centrum-kalibracji.pl/pl/p/Alkomat-AlcoFind-EXPERT-serwis-w-cenie-/37) oraz alkomat osobisty PRO-X5 marki ALCOFIND (https://polskie-centrum-kalibracji.pl/pl/p/Alkomat-osobisty-PRO-x5-marki-Alcofind-SERWIS/43).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl