Promocje
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
299,00 zł 229,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Najważniejsze normy dla urządzeń badających trzeźwość. Sprawdź, jakie certyfikaty mają najlepsze alkomaty na rynku!

Możliwość dokładnego sprawdzenia swojego stanu upojenia przydaje się w wielu rozmaitych sytuacjach. Począwszy od zamiaru kierowania pojazdem jakiś czas po spożyciu alkoholu, a skończywszy na wyjściu do pracy niedługo po zakończeniu szalonej imprezy. Nietrzeźwość ma zarówno konsekwencje dyscyplinarne, jak również radykalnie zwiększa ryzyko niebezpiecznych wypadków. Inwestycja w alkomat to bez cienia wątpliwości dobra decyzja, aczkolwiek należy zatroszczyć się o jakość urządzenia. Prezentujemy kluczowe normy, jakie spełniają alko-testery z najwyższej półki.

Poszukujesz podręcznego alkomatu do użytku osobistego? Wybierz sprzęt z certyfikatem EN 16280

Precyzja wskazań ma niebagatelne znaczenie. Wiele osób traktuje wyniki badania alkomatem jak wyrocznię. Na tej jednej podstawie podejmują decyzję o tym, czy pozostać w domu i spokojnie dojść do siebie, czy jednak wsiąść w samochód, a następnie zająć się codziennymi obowiązkami. Tymczasem niektóre alkotesty dokonują jedynie pobieżnych pomiarów, rozbieżność pomiędzy rzeczywistym stężeniem alkoholu we krwi a rezultatem na wyświetlaczu może sięgać nawet dziesiątych części promila! To nie tylko cienka granica pomiędzy wykroczeniem a przestępstwem, lecz różnica na wagę zdrowia i życia. Dlatego Polskie Centrum Kalibracji rekomenduje odbiorcom indywidualnym alkomaty w pełni zgodne ze standardami EN 16280w tym czasie bada się 33 różnorodne parametry. Jednym z nich jest objętość pobieranej próbki powietrza, która w alkotesterach tej klasy musi wynosić minimum 1,2 litra.

Alkomaty niewrażliwe na czynniki zewnętrze, używane m.in. przez Policję, muszą spełniać normy EN 15964

Najostrzejsze rygory dotyczą sprzętu, którego wskazania mają znacznie większą wagę niż jedynie informacja dla użytkownika. Naturalnie mowa o tzw. alkomatach dowodowych, stosowanych podczas kontroli kierowców albo przez inspektorów BHP w zakładach pracy. Alkotestery zgodne ze standardami EN-PN 15964 cechują się niezrównaną precyzją wyników badań oraz maksymalną odpornością na rozmaite sztuczki, do jakich uciekają się czasami osoby będące pod wpływem alkoholu. Margines błędu w alkomatach tej klasy wynosi 0,01 ‰, przy zakresie pomiarów od 0,0 do 4,0-5,0 promili. A jeśli ktoś ma nadzieję, że miętówka, kawa albo „cudowne tabletki” pomogą oszukać kontrolujących, niemiło się zdziwi. W asortymencie Polskiego Centrum Kalibracji posiadamy szereg rzetelnie przetestowanych urządzeń, spełniających wyśrubowane normy. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z aktualnym asortymentem naszego sklepu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl