Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]

269,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

szt.
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind Elite + Kalibracje
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind Elite + Kalibracje

349,00 zł

Cena regularna: 389,00 zł

szt.
Elektrochemiczny Alkomat  AlcoFind DA-8500E
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind DA-8500E

319,00 zł

Cena regularna: 349,00 zł

szt.
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy

1 379,00 zł

Cena regularna: 1 479,00 zł

szt.
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC

279,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

szt.
Producenci

Limit alkoholu Włochy

Limit alkoholu Włochy

Odpowiedzialne prowadzenie pojazdu wiąże się z szeregiem aspektów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim zadbajmy, by nie wsiadać za kierownicę po wypiciu choćby jednego piwa, ponieważ nawet tak niewielka ilość alkoholu może wpłynąć na zaburzenie zdolności do oceny sytuacji na drodze. Wybierając się na wakacje do innego państwa, powinniśmy zapoznać się z obowiązującymi w nim przepisami, by dowiedzieć się, jaki limit alkoholu jest na jego terenie. Zatem, jaki jest limit alkoholu we Włoszech?

Włochy - limit alkoholu

Włochy są pięknym krajem, w którym panuje niesamowita atmosfera i klimat sprzyjający wypoczynkowi. Nic więc dziwnego, że wielu z nas wybiera go na czas urlopu, by zrelaksować się po wielu miesiącach przepełnionych obowiązkami. Wybierając się do Włoch, musimy pamiętać, że maksymalny limit stężenia alkoholu we krwi we Włoszech u kierowcy wynosi 0,5 promila. Ponadto prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu bądź innych substancji odurzających wiąże się z karą grzywny, pozbawieniem wolności do pół roku lub zawieszeniem ważności prawa jazdy do dwóch lat.

Dlaczego nie warto prowadzić pojazdu pod wpływem alkoholu?

Wsiadanie za kierownicę po wypiciu napojów procentowych zwiększa ryzyko spowodowania wypadku, którego skutki mogą wpłynąć na całe nasze życie, a także na życie innych osób. Zawartość promili we krwi przyczynia się do znaczącego osłabienia naszej koordynacji, sprawności reakcji czy prawidłowej oceny panującej na drodze sytuacji. W wyniku tego możemy nie mieć szansy na szybkie zareagowanie, tym samym narażając nie tylko swoje zdrowie, ale również zdrowie naszych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

O czym warto pamiętać, wybierając się w podróż? Alkohol we Włoszech

Wyjazd na wakacje we Włoszech to niesamowita przygoda, do której powinniśmy podejść w odpowiedzialny sposób. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w wysokiej jakości alkomat, który pozwoli nam na kontrolowanie sytuacji i szybkie sprawdzenie obecności promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie jest niezwykle praktyczne, dzięki czemu idealnie sprawdzi się podczas szeregu okazji, w trakcie których będziemy spożywali, choć odrobinę alkoholowego trunku.

Gdzie kupić profesjonalny alkomat?

Planując inwestycję w dobrej jakości urządzenie, można zapoznać się z szerokim wyborem produktów, które znajdują się w naszym asortymencie. Oferujemy solidne rozwiązania pochodzące od cenionych producentów, których obsługa nie przysparza najmniejszych trudności. Zapewniamy fachowe doradztwo i wsparcie na każdym etapie transakcji, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne są to kwestie dla większości korzystających z naszej oferty klientów.

Jesteśmy także otwarci na wszelkie pytania dotyczące sprzedawanych na naszej stronie internetowej urządzeń, dlatego w razie ich wystąpienia zachęcamy do kontaktu. Postaramy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi, by ułatwić klientowi podjęcie najkorzystniejszej decyzji zakupowej.

Alkohol Włochy - limit - podsumowanie

Podróż do Włoch i poziom alkoholu we krwi to temat, który nurtuje wielu z nas. To, jakie stężenie dopuszczalne jest podczas prowadzenia pojazdu, wynika z obowiązujących na terenie kraju przepisów. Wybierając się w podróż do Włoch, musimy być świadomi, że maksymalne stężenie alkoholu we krwi wynosi 0,5 promila. Przekraczając tę wartość, nie tylko zwiększamy możliwość spowodowania wypadku drogowego, ale również narażamy swoich bliskich i pozostałych kierowców.

Niedostosowanie się do obowiązujących we Włoszech zasad wiąże się także z karą grzywny, pozbawieniem wolności do pół roku bądź zabraniem prawa jazdy na okres wynoszący do dwóch lat. Wsiadając za kierownicę, musimy być świadomi odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa, dlatego dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w wysokiej jakości alkomat, dzięki któremu z łatwością będziemy mogli sprawdzić ilość promili w wydychanym powietrzu. Taka informacja pozwoli nam na podjęcie rozsądnej decyzji, która może mieć ogromne znaczenie dla całej naszej przyszłości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl