Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Jaki alkomat do 500 zł wybrać?

Jaki alkomat do 500 zł wybrać?

Ceny urządzeń wahają się w szerokim zakresie, dochodząc nawet do kilku tysięcy złotych. Można jednak kupić dobry alkomat do 500 zł. Na co zwracać uwagę przy zakupie takiego sprzętu?

 

Alkomat do 500 zł – jak działa?

 

Urządzenie zwane potocznie alkomatem warto mieć w swoim podstawowym wyposażeniu, jeśli często zachodzi potrzeba sprawdzenia stanu trzeźwości. Posiadając tego rodzaju akcesorium, nie musisz udawać się na posterunek policji celem wykonania stosownego pomiaru. Cały proces można załatwić od ręki samodzielnie, w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.

Alkomat przeznaczony do użytku prywatnego cechuje się dość prostą budową, która jest jego niewątpliwym atutem. Inaczej niż w przypadku profesjonalnych urządzeń wykorzystywanych w pracy policji lub innych służb mundurowych, alkomat do 500 zł musi być jak najbardziej kompaktowy. Każdy model tego typu z łatwością mieści się w dłoni, co ułatwia wygodne korzystanie z niego. Taki sprzęt zajmuje mało miejsca, dlatego możesz zabrać go do każdego bagażu.

Jak działa tego rodzaju urządzenie? Zasada działania dobrego alkomatu do 500 zł jest nieskomplikowana i intuicyjna. Samo badanie opiera się na dmuchnięciu w specjalnie wyprofilowany ustnik, w jaki wyposażony jest alkomat. Zastosowanie odpowiedniego sensora pozwala na uzyskanie informacji o stanie trzeźwości badanego w danym momencie. W zależności od rodzaju wybranego sensora alkomaty dzieli się na grupy.

 

Alkomaty półprzewodnikowe

 

Atutem tego rodzaju urządzeń jest niewątpliwie cena – mieszczą się one w przedziale cenowym, jeśli zastanawiasz się, jaki alkomat do 500 zł wybrać. Wersje półprzewodnikowe niższą cenę zawdzięczają zastosowanemu rozwiązaniu w postaci innego sensora. Jego działanie opiera się na utlenieniu znajdującej się w środku elektrody – dzieje się tak pod wpływem oparów alkoholu. Zmieniają one przewodność półprzewodnika, dzięki czemu możliwy jest pomiar trzeźwości.

Sensor półprzewodnikowy potrafi rozróżnić cząstki alkoholu w wydychanym powietrzu. Otrzymaną informację automatycznie przelicza na promile – wynik ostateczny, który użytkownik może obserwować na intuicyjnym cyfrowym wyświetlaczu. Dobry alkomat do 500 zł można wybrać spośród propozycji półprzewodnikowych, które dobrze sprawdzają się na użytek prywatny. Ich specyfikacja techniczna jest odpowiednia do tego zastosowania, idąc w parze z niezwykle atrakcyjną ceną. Na alkomatach tego typu można sporo zaoszczędzić – w naszym sklepie kupisz produkty półprzewodnikowe, które nie odstraszają wysokimi kosztami.

Sprawdź alkomaty półprzewodnikowe: https://polskie-centrum-kalibracji.pl/alkomaty/polprzewodnikowe

 

Alkomaty elektrochemiczne

 

Zupełnie inną zasadę działania proponują alkomaty, w których wykorzystano sensor elektrochemiczny. Wysokiej jakości sensor w swoim składzie zawiera specjalnie dobrane związki chemiczne, które wchodzą w reakcję z alkoholem w wydychanym powietrzu. Produktem takiej reakcji jest kwas octowy. W kolejnym etapie pomiaru urządzenie zmienia związki na prąd elektryczny. Jak widać, nazwa tego urządzenia bierze się od całego skomplikowanego procesu, na jakim opiera się jego działanie. Na szczęście sam dobry alkomat do 500 zł nie zdradza swojej zasady działania na zewnątrz, ponieważ korzystanie z niego jest wyjątkowo intuicyjne. Podobnie jak w wersji półprzewodnikowej, wykonanie pomiaru najczęściej odbywa się poprzez dmuchnięcie w specjalnie przygotowany do tego celu ustnik. Wynik podany w promilach od razu pojawia się na wyświetlaczu – cały proces pomiaru jest wyjątkowo szybki.

Sprawdź alkomaty elektrochemiczne: https://polskie-centrum-kalibracji.pl/alkomaty/polprzewodnikowe

 

Zastanawiasz się, jaki alkomat do 500 zł wybrać? Zastosowanie czułego sensora elektrochemicznego przekłada się na nieco wyższą cenę niż w przypadku urządzeń półprzewodnikowych, jednak nadal mieści się w wyznaczonym przedziale.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl