Promocje
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
299,00 zł 229,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak wybrać odpowiedni alkomat?

Wybieraj tylko sprawdzonych producentów

Kluczowym przy wyborze alkomatu jest producent. Zapewnia on gwarancję oraz skuteczność działania produktu. Dodatkowo zaufany producent jest reprezentowany przez doradców, którzy w prosty i skuteczny sposób przekażą nam instrukcje obsługiwania alkomatu. Jak wybrać dobry alkomat? Przede wszystkim powinniśmy unikać chińskich podróbek, które mimo niskiej ceny charakteryzują się bardzo niską jakością i niedokładnymi pomiarami. W ten sposób narażamy się na konsekwencje, które wynikają z jazdy samochodem pod wpływem alkoholu.

Jak wybrać dobry alkomat - pamiętaj o kalibracji

Kupno dobrego alkomatu nie jest niestety jednorazową inwestycją. W większości przypadków co 5000 pomiarów oraz co 12 miesięcy musimy dokonywać tak zwanej kalibracji. Dzięki niej będziemy mieli pewność, że pomiary, które otrzymujemy, są faktyczne ze stanem rzeczywistym. Alkomaty, które nie są poddawane kalibracji, bardzo często pokazują zawyżone lub zaniżone wartości, które mogą wprowadzić nas w błąd. Jest to dość częstym powodem tego, że mimo rzekomej trzeźwości podczas badania alkomatem, w rzeczywistości we krwi mamy nieco alkoholu. Częstym powodem braku kalibracji jest po prostu natłok obowiązków każdego dnia. Bardzo często zapominamy o tym, aby oddać alkomat do kalibracji. Niestety lubi się to mścić na nas w przyszłości. Zdecydowanie warto o tym pamiętać.

Czy cena pełni ważną rolę?

Jaki alkomat kupić? Przede wszystkim nie powinniśmy patrzeć na ceny alkomatów. Za wysokiej jakości produkt należy zapłacić stosunkowo dużo pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że w grę wchodzi nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale również zasobność naszego portfela. Obecny taryfikator mandatów bardzo mocno obciąża nasze zasoby pieniężne w momencie, kiedy zostaniemy złapani na "podwójnym gazie". Wysoka cena jest dowodem na to, że alkomat ma wszystkie najważniejsze atesty oraz został wyprodukowany z najwyższej jakości elementów. Oczywiście przed samym zakupem warto przeanalizować, czy cena nie odbiega od standardów rynkowych.

Jaki alkomat kupić? - z sensorem elektrochemicznym

Rozwój technologii nie ominął również rynku alkomatów. Alkomaty produkowane jeszcze kilkanaście lat temu nie były tak skuteczne, jak te produkowane dzisiaj. Uwagę warto zwrócić na alkomaty z sensorem elektrochemicznym. Jest to najnowsze rozwiązanie, które pozwala na jeszcze dokładniejsze wyniki naszych badań bez konieczności korzystania z profesjonalnego sprzętu. Dzięki sensorom elektrochemicznym możemy w bardzo szybki sposób dowiedzieć się, czy jesteśmy w stanie wykonywać czynność, która wymaga trzeźwości. Alkomaty z sensorem elektrochemicznym są również używane przez polską policję. Kupując taki produkt mamy wysoką szansę na to, że wskazania na naszym alkomacie będą pokrywać się ze wskazaniem alkomatu policjantów.

Prawda jest taka, że wielu z nas żadnym stopniu nie jest zaznajomiona z podstawową specyfikacją techniczną alkomatów. W wyborze odpowiedniego alkomatu powinni pomóc doradcy w sklepie internetowym. Ich wieloletnie doświadczenie z pewnością spotka się z naszymi oczekiwaniami. Z powodzeniem dobiorą produkt do naszych potrzeb.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl