Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Czy wiesz, ile czasu potrzebujesz na wytrzeźwienie? Nie spiesz się z powrotem za kierownicę!

Jeśli nasze obowiązki czy tryb życia powodują, że musimy zachowywać mobilność, a więc być gotowi do prowadzenia samochodu, czy też czekają nas inne ryzykowne czynności, decyzja o sięgnięciu po alkohol nigdy nie powinna być spontaniczna. Zwłaszcza, jeśli będą to większe ilości. Ciągle nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele czasu potrzebuje nasz organizm, aby poradzić sobie z przyjętymi trunkami.

 

Wiesz, że będziesz pić? Dobrze wszystko zaplanuj, byś nie musiał się spieszyć

 

Z nieznośnym kacem można sobie do pewnego stopnia poradzić. Warto uzupełniać wodę i witaminy, wyspać się, spożyć porządny posiłek. Z dużym prawdopodobieństwem nasz stan znacznie się poprawi, co wiele osób interpretuje jako równoznaczne z wytrzeźwieniem. Sytuacja, w której policyjna kontrola wykaże, że jesteśmy w błędzie i zatrzyma nam prawo jazdy, to jeszcze mało kłopotliwy rezultat, jeśli pomyślimy o odpowiedzialności za spowodowanie w takim stanie wypadku. Co więc robić? Przede wszystkim dobrze planować każdą biesiadę i wygospodarować sobie po niej czas na odpoczynek!

Wirtualny alkomat wyliczający w przybliżeniu jak długo będziemy trzeźwieli będzie tu pomocny. Podając podstawowe informacje, takie jak płeć, wiek, czy waga, otrzymamy pewne wskazówki odnośnie tego, jaka zawartość alkoholu może pozostać w organizmie w kolejnych godzinach. Jest to jednak tylko ogólna prognoza i na podstawie przedstawionych tam wyników absolutnie nie wolno podejmować decyzji w prowadzeniu pojazdu. Każdy organizm jest inny, ogromne znaczenie mają w dodatku przyjmowane pokarmy – a bez dobrego posiłku trudno wyobrazić sobie nie tylko świąteczne spotkanie, ale i wiele innych okazji, picie na pusty żołądek kończy się zresztą szybko. Im będzie tłustszy, a także zasobny w białko i węglowodany, tym wchłanianie i metabolizm alkoholu staną się wolniejsze – nawet trzykrotnie! Może się zatem okazać, że nasz stan po upływie wielu godzin okaże się zupełnie inny, niż prognozował wirtualny kalkulator!

 

Miej pod ręką gotowy do użycia alkomat. Zajmiemy się jego serwisem

 

Jedynym sposobem na to, by móc ustalić, czy możemy bez obaw zasiąść za kierownicą, jest więc bezpośrednie badanie alkomatem. Na każdym komisariacie policji powinno znajdować się ogólnodostępne urządzenie tego rodzaju, niejednokrotnie jednak wizyta na nim będzie problematyczna ze względu na odległość. A zatem własny alkomat to najlepsze rozwiązanie. Zwłaszcza, że wysokiej jakości niezawodne urządzenia z sensorem elektrochemicznym nie tylko nie muszą być dziś drogie, ale często są niewielkie i niekłopotliwe w przenoszeniu. Warto zapoznać się z obszerną ofertą naszego sklepu!

Aby dany egzemplarz zawsze był gotowy do pracy, należy przestrzegać zasad użytkowania (m.in. nigdy nie badać się bezpośrednio po spożyciu), a ponadto poddawać go regularnej kalibracji – zgodnie z zaleceniami jego producenta. Polskie Centrum Kalibracji służy w tym zakresie niezawodną i błyskawiczną pomocą. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl