Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

419,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]

269,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

szt.
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind Elite + Kalibracje
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind Elite + Kalibracje

349,00 zł

Cena regularna: 389,00 zł

szt.
Elektrochemiczny Alkomat  AlcoFind DA-8500E
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind DA-8500E

319,00 zł

Cena regularna: 349,00 zł

szt.
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy

1 379,00 zł

Cena regularna: 1 479,00 zł

szt.
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC

279,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

szt.
Producenci

Gdy zachodzi konieczność błyskawicznego wykonania badania, potrzebny jest odpowiedni sprzęt

Na spożywanie alkoholu zawsze należy znaleźć odpowiednie miejsce i czas, tak, aby stan upojenia nie niósł ze sobą istotnych zagrożeń Konieczność wykonania badania pozostanie wówczas incydentalna, a czas jego trwania nie będzie problemem. Niejednokrotnie jest jednak inaczej – testów trzeba przeprowadzić bardzo dużo i w takiej sytuacji klasyczny alkomat z ustnikiem stanowi rozwiązanie co najmniej kłopotliwe. Jak sobie z tym poradzić?

 

Ilość osób poddawanych badaniu nie musi by problemem

 

Alkomaty trzeba dobierać w sposób odpowiadający ich przeznaczeniu. Technologia wykorzystywana w tych, które projektowane są do użytku indywidualnego oraz tych dedykowanych do zastosowania profesjonalnego jest taka sama. Inna jest jednak odporność sensora na rozkalibrowanie. Nie ma przecież żadnego sensu, by prywatny użytkownik, który w ciągu roku na pewno nie przeprowadzi więcej niż kilkaset badań, ponosił koszt zakupu modelu zdolnego wykonać dużo więcej. Bez takiego się jednak nie obejdzie, gdy potrzeby są znacznie wyższe i urządzenie przeznaczone do indywidualnego użycia trzeba by nieustannie oddawać do kalibracji.

Często jednak i to za mało. W niejednej sytuacji wielkie znaczenie ma czas. Niekiedy osób do przebadania przez uprawnione do tego osoby jest wiele, np. podczas większej imprezy czy w miejscu pracy wymagającym przestrzegania szczególnych zaleceń bezpieczeństwa. Każdorazowe czekanie na zmianę ustnika (których trzeba by nosić znaczne ilości), a także tych kilku sekund na przygotowanie do badania i pobranie odpowiednio dużej próbki może spowodować napięte sytuacje  czy np. kłopoty z płynnym ruchem osób. Doskonała precyzja urządzenia nie czyni go wówczas dostatecznie użytecznym. Często zresztą na tym etapie potrzebujemy tylko samej możliwości stwierdzenia faktu nietrzeźwości, a ustaleniu jej stopnia może służyć odrębne badanie wykonane w dalszej kolejności wobec wytypowanych osób.

 

Dobieraj sprzęt odpowiedni do przeznaczenia i dbaj o bezpieczeństwo

 

Rozwiązanie tego problemu, z którym borykają się przede wszystkim funkcjonariusze rozmaitych służb, pojawiło się już dawno. Jest nim popularna „świeczka”, czyli bezustnikowy alkomat Alcoblow Brak konieczności stosowania ustnika i szybkość, z jaką wykonywane są kolejne badania sprawia, że jest on wprost nieoceniony wszędzie tam, gdzie nie mogą one trwać zbyt długo, ale jednocześnie muszą dawać pewny wynik. O wielkiej użyteczności tego rodzaju sprzętu decyduje też możliwość pracy w trybie pasywnym, a więc bez konieczności dmuchania. Brak chęci do współpracy osoby badanej przez uprawnione do tego osoby nie jest dzięki niemu problemem, pozwala też np. na sprawdzanie wnoszonych na teren imprezy napojów. Skuteczne zadbanie o bezpieczeństwo staje się więc łatwe.

Podobnie jak każdy inny alkomat elektrochemiczny, ten także wymaga regularnej kalibracji. Polskie Centrum Kalibracji poddaje niezbędnemu serwisowi każdy zakupiony egzemplarz, a także służy wsparciem technicznym w trakcie jego użytkowania. Zapraszamy do zakupów.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl