Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

Czy musimy się obawiać badania alkomatem używając e-papierosów?

Popularność tzw. e-papierosów jest w naszym kraju bardzo duża – kupujemy ich wyraźnie więcej niż mieszkańcy innych państw Europy. Urządzenia takie towarzyszą codziennemu życiu wielu z nas, toteż pojawiają się niekiedy rozmaite związane z nimi wątpliwości. Wiele dotyczy składu stosowanych w nich liquidów. Czy istnieje możliwość, że użytkowanie e-papierosa wypłynie na wynik badania alkomatem?

 

Czego lepiej nie używać przed wykonaniem badania trzeźwości?

 

Aby dowolny alkomat mógł za każdym razem dostarczyć wiarygodny wynik badania, należy jak wiadomo przestrzegać szeregu zasad. Trzeba odczekać choć godzinę od chwili wypicia napoju alkoholowego, warto ponadto przepłukać usta wodą. Czynnikiem, który koniecznie trzeba wyeliminować jest także dym papierosowy. Co jednak z substancjami wykorzystywanymi w e-papierosie?

Wątpliwości i obawy może budzić fakt, że w składzie liquidów, którymi inhalują się użytkownicy tych urządzeń, nierzadko znaleźć można etanol, zwykle jest tam ponadto glikol propylenowy także należący do alkoholi. Ostrzeżenia przed mającym wiązać się z tym ryzykiem już przed paroma laty niejednokrotnie pojawiały się w mediach.

Czy jest to jednak ilość zdolna sprowadzić na nas jakiekolwiek kłopoty? Otóż nie trzeba się tego obawiać – nic na to nie wskazuje. Zgodni co do tego są także policjanci mający do dyspozycji nader precyzyjne urządzenia dowodowe. Zawartość tego etanolu jest tak mała, że pozostaje niewykrywalną. Z większym prawdopodobieństwem na wynik testu wpłynąć mogą zjedzone przed badaniem słodycze z alkoholem bądź np. płyn do płukania ust.

Ponadto, policjanci zobowiązani są do wyeliminowania czynników mogących negatywnie wpływać na wiarygodność badania, a więc także po prostu do odczekania odpowiedniej ilości czasu od momentu, gdy osoba mająca zostać poddana testowi przyjmowała substancje mogące je zafałszować.

 

Zawsze możesz żądać wykonania badania, które potwierdzi Twój stan

 

Jeśli wykonane przez funkcjonariuszy policji badanie trzeźwości wykaże obecność alkoholu w organizmie, z całą pewnością nie wytłumaczymy się faktem użytkowania e-papierosa. Test może zostać powtórzony po upływie piętnastu minut. Jeżeli jego wynik zostanie przez nas zakwestionowany, istnieje możliwość wykonania badania krwi, które bezsprzecznie wolne jest od ryzyka zafałszowania.

Jeśli zatem chcemy do każdego testu przystępować bez najmniejszych obaw, jedynym na to sposobem jest uprzednie samodzielne jego wykonanie przed rozpoczęciem podróży, jeśli niedługo przed nią spożywaliśmy napoje alkoholowe. Niezbędny do tego jest dobry alkomat. Jak łatwo przekonać się przeglądając naszą ofertę, niezawodne i wysoce odporne na ryzyko zafałszowania wyniku urządzenia z sensorem elektrochemicznym wcale nie muszą być kosztowne. Polskie Centrum Kalibracji służy ponadto pełną opieką serwisową, niezbędną do prawidłowej pracy wszystkich modeli analizatorów wydechu. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty. Dbaj o bezpieczeństwo i nie obawiaj się żadnej kontroli.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl