Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

419,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]

269,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

szt.
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind Elite + Kalibracje
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind Elite + Kalibracje

349,00 zł

Cena regularna: 389,00 zł

szt.
Elektrochemiczny Alkomat  AlcoFind DA-8500E
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind DA-8500E

319,00 zł

Cena regularna: 349,00 zł

szt.
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy

1 379,00 zł

Cena regularna: 1 479,00 zł

szt.
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC

279,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

szt.
Producenci

Czy alkomat wykryje jedno piwo?

Alkomaty na stałe zagościły w polskich domach i zakładach pracy. Dawniej kosztowne urządzenia używane tylko przez Policję, aktualnie są dostępne dla każdego użytkownika, a spektrum ich zastosowania jest bardzo szerokie. Pomogą skontrolować pracowników, a także samego siebie, w obawie przed utratą prawa jazdy. Bardzo często z ust wszystkich badanych pada jedno pytanie – czy alkomat wykryje jedno piwo? Odpowiedź na nie jest dość prosta, jednak warto zaznaczyć, że nie dla każdego urządzenia jest ona identyczna. Poniżej przedstawimy podstawowe informacje dotyczące poszczególnych urządzeń i podawanych przez nie odczytów. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu, nie będziesz miał nawet najmniejszych wątpliwości!

Ile mogę wypić – alkomat policyjny i jego czułość

To jaką ilość alkoholu wykryje urządzenie, jest ściśle powiązane z jakością alkomatu i najczęściej niestety, wydaną na niego kwotą. Zależność tę możemy w uproszczeniu przedstawić w następujący sposób – im droższe urządzenie i lepsza kalibracja, tym prościej wykryje nawet minimalne ilości spożytego trunku. Gdzie leży jednak granica? W przypadku najlepszego alkomatu policyjnego, jej określenie jest bardzo proste. Nie istnieje praktycznie żadna ilość, którą byłbyś w stanie zataić przed kontrolującym funkcjonariuszem. W przypadku badania najpowszechniejszym automatem AlcoBlow już nawet spożycie półlitrowego piwa bezalkoholowego będzie wiązało się z zapaleniem żółtej lampki. Jednocześnie jest to jedyny alkomat stosowany przez Policję, który nie podaje nawet przybliżonego stężenia substancji w wydychanym powietrzu, a opiera się wyłącznie na kolorach diod oznaczających zakresy ilościowe. Inne urządzenia stosowane przez tę jednostkę są znacznie dokładniejsze. Pamiętaj, że nie oznacza to jednak, że istnieje jakiś bardziej restrykcyjny zakaz spożycia alkoholu niż ten, który stanowi ustawa. Zgodnie z obowiązującym prawem, stężenie alkoholu we krwi poniżej 0,2 promila oznacza możliwość prowadzenia pojazdów bez żadnych ograniczeń. Na pytanie ile mogę wypić, alkomat nie udzieli więc wyczerpującej odpowiedzi, ale poinformuje, kiedy z całą pewnością nie powinieneś wsiadać za kierownicę.

Czy alkomat wykryje jedno piwo?

Na pytanie o konkretny alkomat, ile promili stanowi granicę jego czułości dokładnej informacji jest w stanie udzielić wyłącznie producent. Zwykle te przeznaczone do korzystania w warunkach domowych cechuje mniejsza czułość, przydatna raczej do określania przekroczenia wyżej opisanego progu 0,2 promila, aniżeli do dokładnego określania stężenia we krwi.

Przy zakupie urządzenia powinieneś mieć także na uwadze, że każde, nawet najdroższe z nich należy regularnie kalibrować, jako że po wykonaniu pewnej liczby pomiarów tracą swoją zdolność do dokładnego określania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Kalibracja powinna przebiegać w warunkach laboratoryjnych, a najlepsze efekty uzyskasz, zlecając ją profesjonaliście. Nie będziesz zastanawiał się, czy to, co wskazuje alkomat, ile promili substancji jest w Twojej krwi, nie jest w jakiś sposób zawyżone lub zaniżone, a z czystym sumieniem udasz się do pracy czy rozpoczniesz dzień za kierownicą.

Jeśli zastanawiasz się, czy po wypiciu alkoholu w nocy możesz wsiąść za kierownicę, albo czy alkomat wykryje jedno piwo, to pamiętaj: przede wszystkim słuchaj swojego organizmu. Jeśli czujesz się w dalszym ciągu niedysponowany, to nie ryzykuj i nie podejmuj próby jazdy. Jeśli polegasz wyłącznie na wskazaniach, zadbaj o to, aby był on odpowiedniej jakości i poprawnie skalibrowany! Przed spożyciem alkoholu odpowiedz sobie, bazując na własnym doświadczeniu na pytanie ile mogę wypić. Alkomat w takim wypadku nie będzie konieczny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl