Promocje
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]

269,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

szt.
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind Elite + Kalibracje
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind Elite + Kalibracje

349,00 zł

Cena regularna: 389,00 zł

szt.
Elektrochemiczny Alkomat  AlcoFind DA-8500E
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind DA-8500E

319,00 zł

Cena regularna: 349,00 zł

szt.
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy

1 379,00 zł

Cena regularna: 1 479,00 zł

szt.
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC

279,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

szt.
Producenci

Czy alkomat wykryje cukierki z alkoholem?

Kontrole drogowe z pewnością nie kojarzą się kierowcom zbyt przyjemnie. Niespodziewane sprawdzanie przygotowania kierowców do jazdy może stanowić niemałe zaskoczenie, jednak warto pamiętać, że bezpieczne przejście tego typu kontroli zależy w pełni od przygotowania kierowcy. Dlatego właśnie warto wcześniej rozwiać wszystkie swoje wątpliwości z tym związane, aby podczas rutynowej kontroli nic Cię nie zaskoczyło. Jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczy tego, czy po cukierkach z alkoholem można prowadzić. To złożony problem, którego specyfikę należy poznać przede wszystkim dla swojego bezpieczeństwa.

Cukierki z alkoholem a jazda samochodem - czy jest to bezpieczne połączenie?

Samodzielne prowadzenie samochodu wiąże się przede wszystkim z bardzo dużą odpowiedzialnością, nie tylko w kontekście własnego bezpieczeństwa, ale także wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Nic więc dziwnego, że od kierowców wymaga się przede wszystkim ogromnej odpowiedzialności przy zajmowaniu miejsca za kółkiem. Będąc kierowcą, należy wszystkie swoje wątpliwości dotyczące obecnie obowiązujących przepisów rozwiać jeszcze przed rozpoczęciem jazdy. Daje to bardzo duże możliwości w kontekście odpowiedniego przygotowania do tak odpowiedzialnego zadania. Co więcej, właściwe przygotowanie pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych skutków ewentualnego złamania przepisów drogowych. Jak powszechnie wiadomo, nieznajomość przepisów w żadnym wypadku nie zwalnia z konieczności ich przestrzegania, dlatego na pytania o to, czy po cukierkach z alkoholem można prowadzić, należy odpowiedzieć sobie na długo przed rozpoczęciem jazdy. Jedynie takie działanie jest w stanie uchronić przed przykrymi następstwami nieodpowiedzialnego działania.

 

Cukierki z alkoholem a promile - zawartość alkoholu w słodyczach

To, że słodycze są wyjątkową grupą przekąsek, po które wiele osób sięga wyjątkowo często, nie jest niczym nowym. Jednak warto zastanowić się, jak spożywanie słodkości wpływa na jazdę samochodem, jeśli jest w nich domieszka alkoholu. Taki problem dotyczy przede wszystkim popularnych cukierków z alkoholem. Ich walory smakowe z pewnością są nie do przecenienia, jednak ich spożywanie przed jazdą samochodem może budzić pewne wątpliwości. Czy jest się czego obawiać w tym zakresie? Test tego, czy po cukierkach z alkoholem można prowadzić, wiąże się także z testem dotyczącym wykrywalności alkoholu przy spożyciu cukierków z trunkiem.

Cukierki z alkoholem a promile - możliwe wartości pomiarów

Wszyscy kierowcy powinni doskonale zdawać sobie sprawę, z czym wiąże się spożycie alkoholu przed jazdą autem. To nie tylko narażenie się na odpowiedzialność związaną z łamaniem przepisów, ale przede wszystkim stworzenie bezpośredniego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego przebywających w danym momencie na drodze lub w jej bezpośrednim pobliżu. Czy po cukierkach z alkoholem można prowadzić, czy może sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku spożycia czystego alkoholu?

Aby się o tym przekonać, warto wyposażyć się w praktyczny alkomat osobisty. Tego typu specjalistyczny sprzęt dostępny w naszej ofercie doskonale sprawdza się w codziennym użytku, tym samym będąc narzędziem samokontroli dla każdego kierowcy. Po spożyciu z alkoholem ten sprzęt może wykazać pewną wartość, w tym nawet do 1,5 promila. Wartości te mogą się różnić w zależności od wybranego rodzaju słodyczy. Nie wszystkie cukierki z alkoholem zostały przecież nasączone taką samą ilością alkoholu. Tym, co jednak odróżnia spożycie cukierków z alkoholem od spożycia samego alkoholu jest to, że w przypadku cukierków wartość spada po czasie do 20 minut, natomiast na taki efekt nie można liczyć w przypadku czystych, mocnych trunków. Zatem oszukiwanie policjantów podczas kontroli drogowej nie ma żadnego sensu, ponieważ jeśli rzeczywiście kierowca spożywał jedynie słodycze z alkoholem, to po powtórnym wykonaniu badania jego wersja wydarzeń zostanie potwierdzona przez alkomat, wykazujący mniejszą wartość. Spożycie samych słodyczy z alkoholem nie jest jednak wskazane przed jazdą, ponieważ nie wiadomo, jak organizm na nie zareaguje.

[product id=394, 37, 42"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl