Promocje
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]
249,00 zł 229,00 zł
szt.
Bezustnikowy alkomat Alco-Tech AT-1000
Bezustnikowy alkomat Alco-Tech AT-1000
1 229,00 zł 1 169,00 zł
szt.
Elektrochemiczny Alkomat  AlcoFind DA-8500E
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind DA-8500E
349,00 zł 298,00 zł
szt.
Alkomat AlcoFind DA-8100
Alkomat AlcoFind DA-8100
309,00 zł 299,00 zł
szt.
Alkomat bezustnikowy Promiler iBlow
Alkomat bezustnikowy Promiler iBlow
1 649,00 zł 1 549,00 zł
szt.
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy
1 399,00 zł 1 199,00 zł
szt.
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
399,00 zł 379,00 zł
szt.
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
299,00 zł 229,00 zł
szt.
Producenci

Co przyspiesza spalanie alkoholu we krwi?

Spożycie alkoholu nieraz sprawia różne problemy. Tempo jego spalania jest zależne od wielu różnych czynników. Pod uwagę można wziąć tutaj masę ciała czy stan organizmu. Metabolizm etanolu ma miejsce jeszcze w przełyku, a do krwi przenika głównie przez jelito cienkie oraz błonę śluzową żołądka. Zazwyczaj maksymalne stężenie alkoholu ma miejsce około 30 min po spożyciu, co jest związane z szybkością przyswajania go przez organizm. Co ciekawe, jeśli przed spożyciem przyjęło się dużo białka czy zjadło się tłuste potrawy, maksymalne stężenie osiągnie się nawet po 2 godzinach. Tempo wchłaniania alkoholu zależy między innymi od obecności i rodzaju pożywienia, które znajduje się w drogach pokarmowych, a także tempa przesuwania się pokarmu do jelit. Największe stężenie w organizmie alkohol osiąga w moczu, płynie mózgowo-rdzeniowym i krwi.

[product id="50,705,46"]

Co przyspiesza spalanie alkoholu we krwi?

Po pierwsze spalanie alkoholu zachodzi głównie w wątrobie. To ten narząd odpowiada za wydalanie tego szkodliwego związku z organizmu. W każdym przypadku trwa to stosunkowo długo, porównując z czasem, jaki ludzkie ciało potrzebuje do przyswojenia etanolu. Ostatecznie jest on zamieniany w organizmie na dwutlenek węgla oraz wodę. Jednak nie w całości, ponieważ część nieprzetworzonego alkoholu wędruje np. do płuc. Dzięki temu właśnie możliwy jest pomiar alkomatem, badający stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Trzeba wiedzieć, że wspomniana wątroba ma swoje ograniczenia i nie jest w stanie przetworzyć nieograniczonej ilości alkoholu. Dlatego jeśli ciało przyjęło się sporo wysokoprocentowego trunku, owa wątroba musi pracować ponad swoje możliwości. Tym sposobem dochodzi do nagłego, szybkiego podwyższenia stężenia alkoholu we krwi, co owocuje zatruciem.

WIRTUALNY ALKOMAT

Spalanie alkoholu zależy od predyspozycji organizmu. Znaczenie ma nawet płeć (mężczyźni szybciej trawią alkohol), wiek, waga czy wzrost. Istotny jest też poziom wody i tkanki tłuszczowej, pokarm w żołądku, aktywność enzymów ADH (enzymy zamieniające alkohol w aldehyd octowy, który na końcu jest przetwarzany na dwutlenek węgla i wodę), oczywiście rodzaj i ilość alkoholu czy czas, w jakim go spożywano - lepiej dla organizmu, jeśli alkohol spożywa się w mniejszych dawkach i większym okresie niż w krótkim czasie większą ilość.

Jak przyspieszyć metabolizm alkoholu? Jak szybko pozbyć się alkoholu z organizmu?

Jeśli liczysz na złote sposoby na szybsze pozbycie się alkoholu, to niestety nie istnieją. Jest to związane z ograniczeniami wątroby. Organ nie jest w stanie przetworzyć więcej niż około 0,10-0,15 promila na godzinę. W niektórych przypadkach kierowca musi poczekać z prowadzeniem samochodu nawet dobę, jeśli spożył np. pół litra wódki. Nie pomogą także ćwiczenia, witamina C czy zimny prysznic, a także solidny posiłek. Oczywiście, są to sposoby, dzięki którym można poczuć się znacznie lepiej i zniwelować objawy tzw. kaca, jednak nijak wpływa to na funkcjonowanie wątroby i szybkość jej pracy. Kluczem do lepszego samopoczucia czy możliwości prowadzenia auta jest przede wszystkim umiar, kontrolowane spożycie, a także dobre przygotowanie się (nawodnienie, zjedzenie solidnego posiłku). Natomiast chcąc sprawdzić, ile alkoholu znajduje się w organizmie, warto przede wszystkim kupić alkomat, który jest niezwykle przydatnym urządzeniem, dzięki któremu już w kilka sekund można poznać stan alkoholu w wydychanym powietrzu. Profesjonalne alkomaty możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego, serdecznie zapraszamy!

[product id="391,38,644"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl