Promocje
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]
249,00 zł 229,00 zł
szt.
Bezustnikowy alkomat Alco-Tech AT-1000
Bezustnikowy alkomat Alco-Tech AT-1000
1 229,00 zł 1 169,00 zł
szt.
Elektrochemiczny Alkomat  AlcoFind DA-8500E
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind DA-8500E
349,00 zł 298,00 zł
szt.
Alkomat AlcoFind DA-8100
Alkomat AlcoFind DA-8100
309,00 zł 299,00 zł
szt.
Alkomat bezustnikowy Promiler iBlow
Alkomat bezustnikowy Promiler iBlow
1 649,00 zł 1 549,00 zł
szt.
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy
1 399,00 zł 1 199,00 zł
szt.
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
399,00 zł 379,00 zł
szt.
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
299,00 zł 229,00 zł
szt.
Producenci

Błąd pomiaru alkomatu - czym jest i gdzie powinniśmy go szukać?

Alkomaty są coraz częściej wykorzystywanymi narzędziami nie tylko przez policję, ale również przez prywatnych użytkowników. Jednak tego typu urządzenia, aby mogły sprawnie działać, powinniśmy poddawać regularnej kalibracji. Zgodnie z wytycznymi i informacjami pochodzącymi od producenta każdy sprzęt ma pewną dopuszczalną granicę błędu, który koniecznie musimy brać pod uwagę. Błąd pomiaru alkomatu - czym jest i gdzie możemy go znaleźć?

 

Błąd pomiarowy alkomatu - czym jest i gdzie powinniśmy go szukać?

Błąd alkomatu oznacza przewidziany przez producenta urządzenia, a także akceptowany przez Główny Urząd Miar, możliwy do popełnienia błąd podczas pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu. Wartość ta wskazuje, jaka jest możliwa pomyłka sprawnie działającego alkomatu, co pozwala na skuteczne stosowanie sprzętu. Wysokość dopuszczalnego błędu pomiaru alkomatu znajdziemy w opisie technicznym urządzenia. Co więcej, wszystkie używane przez funkcjonariuszy alkomaty badane są pod względem dokładności pomiarowej, zanim trafią do użytku, a następnie co pół roku - podczas ich wzorcowania. Dopuszczalny błąd pomiaru alkomatu nie jest jednakowy dla wszystkich urządzeń, a informacje na ten temat znajdziemy w opisie przygotowanym przez producenta.

 

Dlaczego warto zaopatrzyć się w dobrej jakości urządzenie?

Alkomat jest funkcjonalnym i praktycznym produktem, który warto mieć w wyposażeniu swojego samochodu. Jego zastosowanie pozwala na skuteczne sprawdzenie ilości promili w wydychanym powietrzu, co daje nam informację, czy możemy w danym momencie wsiąść za kierownicę. Jest to szczególnie istotne, ponieważ prowadząc auto pod wpływem alkoholu, narażamy nie tylko siebie, ale również pasażerów oraz pozostałych uczestników ruchu.

Zaopatrzenie się w dobrej jakości alkomat umożliwi uniknięcie potencjalnych przykrych wydarzeń, które w rezultacie mogą mieć ogromny wpływ na nasze oraz naszych najbliższych życie.

 

Gdzie kupić profesjonalny alkomat?

Decydując się na zakup urządzenia, warto skorzystać z oferty zaufanego, cieszącego się dobrymi opiniami sklepu. W naszej gamie produktów widnieją jedynie sprawdzone, niezawodne rozwiązania, które odznaczają się solidnym wykonaniem oraz precyzyjnym wykończeniem. To trwałe i wytrzymałe urządzenia. Zostały wykonane z najwyższej klasy materiałów, co przekłada się za znaczne przedłużenie ich żywotności.

 

Sprawdź - Alkomaty domowe

 

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości warto się z nami skontaktować. Postaramy się udzielić cennych wskazówek oraz posłużymy poradą, co z pewnością wpłynie na zdecydowanie łatwiejsze podjęcie optymalnej decyzji zakupowej. Zależy nam na budowaniu pozytywnych relacji z klientami, ponieważ doskonale wiemy, jak istotny wpływ mają one na dalszą współpracę i wybór danego sklepu przy najbliższej okazji.

 

Dlaczego warto postawić na regularną kalibrację alkomatu?

Gdy alkomat źle pokazuje warto, abyśmy zastanowili się, czy jest to wynikiem błędu pomiarowego, czy potrzeby jego natychmiastowej kalibracji. To niezwykle ważny proces, który ma ogromnie znaczenie dla sprawnego działania urządzenia. Regularna kalibracja alkomatu, pozwala na skuteczne korzystanie ze sprzętu przez wiele lat, bez obawy o uzyskanie mało wiarygodnych wyników. Kiedy zaniedbamy tak ważny aspekt, jakim jest kalibracja alkomatu, może dojść do uszkodzenia czujnika, a nawet sensora. Tego typu urządzenia najczęściej nie podlegają gwarancji, dlatego warto pilnować, aby posiadany model był zawsze odpowiednio skalibrowany.

 

 Punkty kalibracji - https://polskie-centrum-kalibracji.pl/pl/i/Punkty-kalibracji/27

 

Błąd pomiaru alkomatu - podsumowanie

Dopuszczalny błąd pomiaru alkomatu to zjawisko występujące w każdym alkomacie. Dane na jego temat dane znajdziemy zarówno w opisie technicznym przygotowanym przez producenta, jak i Głównym Urzędzie Miar. Warto upewnić się co do wielkości, ponieważ jest ona odmienna w zależności od produktu, który mamy w swoim posiadaniu. Co więcej, musimy mieć na uwadze, kiedy mamy do czynienia z błędem pomiarowym, a kiedy z potrzebą kalibracji alkomatu. Są to dwie odrębne kwestie, o których nie możemy zapomnieć.

 

Zgłoś swój alkomat - https://polskie-centrum-kalibracji.pl/pl/i/Zgloszenie-kalibracji/29

 

Sprawdź także punkty stacjonarne: 

Kalibracja alkomatu Kraków

Kalibracja alkomatu Wrocław

Kalibracja alkomatu Warszawa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl