Promocje
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]
249,00 zł 229,00 zł
szt.
Bezustnikowy alkomat Alco-Tech AT-1000
Bezustnikowy alkomat Alco-Tech AT-1000
1 229,00 zł 1 169,00 zł
szt.
Elektrochemiczny Alkomat  AlcoFind DA-8500E
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind DA-8500E
349,00 zł 298,00 zł
szt.
Alkomat AlcoFind DA-8100
Alkomat AlcoFind DA-8100
309,00 zł 299,00 zł
szt.
Alkomat bezustnikowy Promiler iBlow
Alkomat bezustnikowy Promiler iBlow
1 649,00 zł 1 549,00 zł
szt.
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy
1 399,00 zł 1 199,00 zł
szt.
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
399,00 zł 379,00 zł
szt.
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
299,00 zł 229,00 zł
szt.
Producenci

0,88 mg l ile to promili?

Pomiary trzeźwości przeprowadzane z wykorzystaniem alkomatu zazwyczaj nie kojarzą się kierowcom zbyt przyjemnie. Jest to związane z tym, że zazwyczaj tego typu badania podejmuje się w trakcie kontroli drogowych. Każdemu, kto wsiada za kierownicę, powinny być doskonale znane obowiązujące wartości dopuszczonego w polskim prawie poziomu alkoholu we krwi. Rozbieżności w jednostkach pomiarowych mogą jednak budzić niemałą konsternację kierowców. Ile to promili - 0,88 mg? Stosowanie się do prostych zasad przeliczania jednostek pozwala na określenie odpowiedzi na to pytanie. Poniżej przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

0,88 mg - ile to promili i dlaczego warto wiedzieć o różnicach w wartościach jednostek?

Policjant wyciągający alkomat to obraz, który wielu kierowcom może kojarzyć się niezbyt pozytywnie. Takie wrażenia wynikają przede wszystkim z niezrozumienia procedur, jakie przebiegają podczas kontroli drogowej. Dla kierowców często niejasny jest także schemat funkcjonowania samych urządzeń w postaci alkomatów. Takiej obawy na szczęście bardzo łatwo jest się pozbyć - wystarczy zakupić tego typu urządzenie na własny użytek, aby oswoić się ze sposobem jego funkcjonowania. Oczywiście specjalistyczne alkomaty policyjne charakteryzują się nieco bardziej skomplikowanym działaniem, a przede wszystkim bardziej czułym systemem. Ogólna zasada działania jest jednak podobna, dlatego warto wykorzystać taką możliwość również przed rozpoczęciem jazdy. W naszej ofercie nie brakuje przystępnych cenowo propozycji w formie alkomatów osobistych.

0,88 mg - ile to promili i jak odczytywać wartości z alkomatu policyjnego?

Alkomaty osobiste, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do prywatnego użytku, dlatego może wyposażyć się w nie każdy kierowca. Jest to wręcz wskazane ze względów bezpieczeństwa - często dzień po spożyciu alkoholu bardzo trudno jest samodzielnie ocenić stopień swojej trzeźwości. Utrzymujący się w organizmie poziom alkoholu może nie dawać o sobie znać, jednak nie oznacza to, że go nie ma. Użycie odpowiedniego alkomatu osobistego pozwala rozwiać wszelkie możliwości w tym zakresie. Jednak czy za jego pomocą jest możliwe uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, ile to promili 0,88 mg?

 

Ta kwestia jest nieco bardziej złożona, ponieważ co do zasady alkomaty osobiste wynik pomiaru od razu wyrażają w promilach. Nie ma zatem potrzeby samodzielnego przeliczania wartości, które przecież po kilku sekundach zostają wyświetlone przez urządzenie. Wydawać by się mogło, że to rozwiązuje sprawę prawidłowego odczytywania wyników pomiarów. Nie jest to jednak do końca prawdą, ponieważ należy mieć na uwadze, że alkomaty policyjne nie wyświetlają wyników w taki sam sposób, jak alkomaty osobiste. Konsternacja kierowców podczas kontroli drogowej często wynika właśnie z tego faktu - osoby kontrolowane odczytując pomiar na alkomacie policyjnym, automatycznie odnoszą go do wcześniejszych pomiarów przeprowadzonych samodzielnie.

 

W tym przypadku jednak najbardziej widoczna jest duża różnica pomiędzy jednostkami. Chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie, ile to promili 0,88 mg, aby mieć co do tego pewność podczas kontroli drogowej, należy prześledzić sposób przeliczania tych odmiennych jednostek.

0, 88 mg - ile to promili?

Alkomaty policyjne nie podają wyników pomiarów od razu w promilach, tak jak jest to w przypadku popularnych alkomatów osobistych. Z tego względu łatwo można wpaść w pułapkę podczas kontroli, przedwcześnie ciesząc się z mieszczącego się w dozwolonym przedziale wyniku. Może to być jednak bardzo złudne, ponieważ alkomaty policyjne przedstawiają rezultat pomiaru nie w promilach, ale w miligramach na litr, oznaczanych jako mg/l. Jest to jednostka stosowana podczas kontroli drogowych.

 

Ile to promili - 0,88 mg? Schemat przeliczania jednostek jest bardzo prosty - otrzymany wynik wystarczy pomnożyć przez przyjęty w danym kraju współczynnik. W Polsce jest to 2,1. W zaokrągleniu wartość 0,88 mg/l wyrażona w promilach wynosi 1,85. Tym sposobem można szybko przeliczyć wynik pomiaru otrzymany w miligramach.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl