Promocje
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
299,00 zł 229,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Płyn do dezynfekcji powierzchni 5L

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 229,00 zł 229.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Preparat dezynfekcyjny SEPTOCHEM na bazie 70 % spirytusu,

zawiera środki bakterio-grzybobójcze

* z uwagi na obecną sytuację zamówienia będą realizowane w terminie 2-5 dni roboczych.

Przeznaczenie:

SEPTOCHEM przeznaczony jest do użytku zewnętrznego; do dezynfekcji, czyszczenia i kosmetyki maszyn i urządzeń oraz sprzętu ochrony osobistej wielokrotnego użytku (fartuchy, kombinezony i maski ochronne, aparaty tlenowe, obudowy pochłaniaczy itp.), a także powierzchni, materiałów, wyposażenia oraz mebli, które nie mają kontaktu z żywnością lub środkami żywienia zwierząt. Preparat działa bakteriobójczo i grzybobójczo.

Spożycie grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Sposób stosowania:

Preparat SEPTOCHEM należy stosować w stanie nie rozcieńczonym. Stężenie substancji czynnej jest tak dobrane, aby preparat posiadał optymalną aktywność przeciwdrobnoustrojową. Rozcieńczenie SEPTOCHEMU spowoduje obniżenie zdolności dezynfekujących preparatu. Elementy przeznaczone do dezynfekcji należy umyć i osuszyć. Płyn nanieść przy pomocy rozpylacza, tamponu lub pędzla napowierzchnie dezynfekowane i eksponować co najmniej 10 minut. Preparat jest substancją lotną i ulega samoistnemu odparowaniu z dezynfekowanych powierzchni. Szybkość parowania uzależniona jest od temperatury powierzchni elementów na które został naniesiony. W celach kosmetycznych nanieść SEPTOCHEM na powierzchnie elementów przeznaczonych do kosmetycznego czyszczenia, następnie przetrzeć je czystą ściereczką. Przy odkażaniu rąk – nanieść około 5 ml preparatu na dłonie, dokładnie wcierać w skórę przez ok.1 min, pozostawić do wyschnięcia. Na dłonie nanieść krem ochronny. Preparatu nie należy mieszać z innymi środkami dezynfekującymi i myjącymi zawierającymi substancje powierzchniowo-czynne, ponieważ mogą powodować obniżenie jego aktywności przeciwdrobnoustrojowej lub nawet całkowitą inaktywację. Podczas stosowania nie jeść, nie pić i nie palić tytoniu. Należy pamiętać, iż pary preparatu są palne. Stosować podstawowe przepisy BHP i P.poż. Przed przystąpieniem do prowadzenia prac z wyrobem należy zapoznać się z kartą charakterystyki. Dezynfekcję sprzętu ochrony dróg oddechowych produkcji „FASER” S.A. prowadzić zgodnie z instrukcją Nr ID/1/06.

Warunki podczas prowadzenia prac:

SEPTOCHEM stosować w pomieszczeniach dobrze wentylowanych lub przewietrzanych. Urządzenia elektryczne powinny być w wykonaniu przeciwwybuchowym. Wyrób stosować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem przepisów BHP i przeciwpożarowych. Stosować rękawice i odzież ochronną. Podczas stosowania nie jeść, nie pić, nie palić tytoniu i nie zażywać leków, a prace wykonywać z dala od źródła ognia. Należy pamiętać, iż pary preparatu są palne. Stosować podstawowe przepisy BHP i przeciwpożarowe. Unikać ułatwiania możliwości tworzenia się par. Pary z powietrzem tworzą mieszaniny wybuchowe. Preparat wysoce łatwopalny. Posiadać zawsze dostępny sprzęt na wypadek pożaru lub wycieku.

Transport:

Preparat dezynfekcyjny SEPTOCHEM klasyfikowany jest jako materiał niebezpieczny i podlega przepisom transportowym wg RID/ADR. Numer rozpoznawczy materiału UN 1170, klasa/kod klasyfikacyjny – 3/F1, grupa pakowania II, numer rozpoznawczy zagrożenia 33. Transportować w oryginalnych opakowaniach producenta. Opakowania należy zabezpieczyć przed przesuwaniem się oraz możliwością powstania uszkodzeń mechanicznych. Zabrania się transportu opakowań z preparatem SEPTOCHEM pojazdami odkrytymi i innymi nieprzystosowanymi do wymogów transportu danego wyrobu. Nie narażać na długotrwałe działanie niskich temperatur. Chronić przed przegrzaniem oraz nadmiernym działaniem promieni słonecznych.

Składowanie:

Preparat do dezynfekcji SEPTOCHEM należy przechowywać w szczelnie zamkniętych oryginalnych opakowaniach. Składować w pomieszczeniach magazynowych zamkniętych gwarantujących dostateczną ochronę z dala od źródeł ognia i zapłonu, w miejscach niedostępnych dla osób niepowołanych. Chronić przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Miejsce magazynowanie powinno być dobrze wentylowane, przeznaczone do magazynowania substancji niebezpiecznych. Nie należy dopuszczać do uszkodzeń mechanicznych opakowań, mogących prowadzić do niekontrolowanego wycieku preparatu. SEPTOCHEM jest substancją lotną, wysoce łatwopalną. Pary tworzą mieszaniny wybuchowe z powietrzem. Nie narażać na długotrwałe działanie niskich temperatur. Przechowywać w zakresie temperatur od +1 do +25°C w pomieszczeniach gwarantujących dostateczną ochronę. Czas przechowywania określa się jako równy okresowi gwarancji, czyli 12 miesięcy.

Warunki gwarancji:

Preparat do dezynfekcji SEPTOCHEM objęty jest 12 miesięczną gwarancją producenta. Gwarancja nie obejmuje opakowań, które zostały uszkodzone mechanicznie na skutek niewłaściwego obchodzenia się z nimi np.: rzucanie, nieostrożny transport. Gwarancja nie obejmuje preparatu zanieczyszczonego chemicznie. Gwarancji nie podlega również preparat, którego wady powstały w wyniku złego sposobu magazynowania wyrobu u odbiorcy.
Wymianie podlega preparat, dla którego zostały zachowane warunki pakowania, przechowywania i transportu, a wady uniemożliwiające używania wyrobu zgodnie z jego przeznaczeniem powstały w procesie produkcji i wynikają z winy producenta.

Opakowania:

Preparat dezynfekcyjny dostępny jest w opakowaniach o pojemności 1 l, 5 l lub w innych do uzgodnienia między producentem i odbiorcą. Pojemniki z tworzyw sztucznych.

OFEROWANE PRZEZ NASZĄ FIRMĘ PREPARATY SĄ WERYFIKOWANE PRZEZ NASZE LABORATORIUM 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl