Promocje
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
299,00 zł 229,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Nie zastanawiaj się, czy możesz już wrócić za kierownicę. Po prostu to ustal!

Nie zastanawiaj się, czy możesz już wrócić za kierownicę. Po prostu to ustal!

 

Choć lata wytężonej walki z problemem pijanych kierowców przyniosły pewne rezultaty, to w pierwszych miesiącach 2019 roku pojawiły się niepokojące dane – ich liczba zaczęła znowu rosnąć! Przyczyny zapewne są rozmaite – wymienia się choćby ogólny wzrost spożycia alkoholu – i nie będziemy ich analizować. Ważne, by każdy we własnym zakresie dołożył starań, by nigdy do tego niezbyt szacownego grona nie dołączyć. Wydaje Ci się, że jesteś dostatecznie odpowiedzialny i że to wystarczy? Niekoniecznie.

 

Wielu pijanych kierowców w ogóle nie wie o stanie, w jakim się znajduje

 

Choć niejeden nietrzeźwy kierujący trafia za kierownicę w toku nieodpowiedzialnej zabawy, która wymknęła się spod kontroli, w przypadku bardzo wielu jest zupełnie inaczej. Nader liczni zatrzymywani przez naszą policję kierowcy, u których badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu w organizmie, są tym faktem zaskoczeni i spożywali alkohol dzień wcześniej. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Nigdy dość przypominania – ustanie kaca nie oznacza, że organizm już poradził sobie z przyjętymi trunkami!

To, że czujemy się dobrze, nie oznacza, że nasza kondycja pozwala nam już podejmować wszelkie czynności. Paradoksalnie, nieznaczna, nieświadoma nietrzeźwość może się okazać nawet bardziej niebezpieczna dla uczestników ruchu. 0,3 promila wystarcza bowiem do tego, by doznawać stanu obniżenia krytycyzmu w postrzeganiu rzeczywistości i nadmiernego entuzjazmu. Sprzyja to zatem zbyt odważnej jeździe. Ta sama ilość alkoholu sprawia jednocześnie, że mogą wystąpić zaburzenia widzenia, a także upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej – a o tym, że jesteśmy jeszcze nietrzeźwi przecież nie wiemy i nic nie skłania nas do tego, by wątpić w swoje możliwości! Czy trzeba wyjaśniać, jaki może być tego rezultat? Co zatem robić? Znacznie wydłużać czas odpoczynku i ryzykować z kolei jazdę w pośpiechu, jeśli np. wracamy ze świąt? Po prostu kupić alkomat i dbać o niego!

 

Dbaj o swój alkomat, a zawsze będziesz mógł być pewien jego wskazań

 

Wyposażenie się we własny analizator wydechu to najlepsze rozwiązanie dla każdego, komu zdarza się zajrzeć do kieliszka, jednak tryb życia sprawia, że musi zachować mobilność. Tym bardziej, że godne zaufania i wygodne w użyciu alkomaty z sensorem elektrochemicznym dostępne są w cenach znacznie bardziej atrakcyjnych niż kiedyś.

Pamiętajmy przy tym, że na zakupie alkomatu się nie kończy. O takie urządzenia trzeba dbać, chroniąc je przed czynnikami mogącymi doprowadzić do uszkodzenia sensora. To nadmierne stężenie alkoholu w powietrzu, dym papierosowy, opary chemiczne, wilgoć, ale także skrajne temperatury – zimą i latem należy więc zastanowić się, czy przy dłuższym postoju nie lepiej zabrać alkomat ze sobą.

Każdy alkomat wymaga ponadto opieki serwisowej czyli regularnej kalibracji w określonych odstępach czasowych lub po konkretnej liczbie wykonanych testów – zgodnie z zaleceniami producenta. Polskie Centrum Kalibracji zaprasza do korzystania ze swoich usług! Wreszcie – każde badanie warto powtórzyć, aby mieć pewność, że wskazanie jest wiarygodne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl