Promocje
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
299,00 zł 229,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Komunikat cErr na wyświetlaczu alkomatu Alcofind PRO X5+ bądź innego? Dowiedz się, co robić!

Komunikat cErr na wyświetlaczu alkomatu Alcofind PRO X5+ bądź innego? Dowiedz się, co robić!

 

Możliwość dokonania wiarygodnego badania trzeźwości może mieć ogromne znaczenie, jeśli od jego wyniku zależeć będzie decyzja o podjęciu ryzykownych czynności, takich jak prowadzenie pojazdu. Aby nią dysponować, niezbędny jest nam gotowy do użycia alkomat. To zaś wymaga przede wszystkim jego właściwego stanu technicznego. Stanowiący serce urządzenia sensor jest tymczasem niezwykle wrażliwy za szereg czynników, co niesie ze sobą pewne zagrożenie. Producenci starają się je jednak redukować.

 

Alkomat zadba o to, byś nie doprowadził do jego uszkodzenia

 

Na czujnik badający skierowaną do alkomatu próbkę powietrza wpływają różne czynniki. Nie tylko sam alkohol, opary chemiczne, wilgoć, czy temperatury. Jego wrażliwość zmienia się także wraz upływem czasu, nawet jeśli warunki, w jakich przechowywany jest dany alkomat są poprawne. Dlatego kalibracja, czyli dostrojenie układu elektronicznego do aktualnego stanu sensora, konieczna jest nawet wówczas, gdy z naszego alkomatu nie korzystamy. Co jednak, gdy nie pamiętamy, ile wykonaliśmy badań, albo kiedy ostatni raz nasz egzemplarz trafił w ręce serwisantów? Zwłaszcza jeśli nieczęsto sięgamy po alkohol, może się okazać, że nasz zapomniany analizator wydechu w międzyczasie przestał być w urządzeniem w pełni wiarygodnym. Może wtedy dojść do uszkodzenia czujnika lub zafałszowania wyniku. Nie trzeba dodawać, jakie ryzyko się z tym wiąże.

Właśnie dlatego projektanci wielu modeli zadbali o to, by zapamiętywały one liczbę wykonanych badań i upływ czasu. Nie tylko ostrzegą nas przed zbliżającą się koniecznością kalibracji, ale zablokują się, gdy nadszedł już jej termin bądź wystąpił inny istotny ku temu powód.

 

Każdy problem z dowolnym alkomatem rozwiąże nasz serwis

 

Alkomat Alcofind Pro X5+ nie bez powodu cieszy się dużym powodzeniem na rynku. Zadbano w nim o wszystkie istotne z punktu widzenia użytkowania aspekty, w tym także zabezpieczenie przed ryzykiem wykonania niepoprawnego badania lub uszkodzenia sensora. Komunikat CAL oznacza konieczność dokonania kalibracji, jeśli od poprzedniej minął już rok. Zignorowanie go spowoduje, że po dwóch miesiącach zobaczymy komunikat cErr, egzemplarz zostanie ponadto zablokowany. Nie należy się wówczas niczego obawiać – to właśnie wspomniane już zabezpieczenie. W wielu modelach innych producentów stosowane są podobne rozwiązania, rozmaite znaki mogą być ponadto wyświetlane na ich ekranach. W każdym takim przypadku postępować należy tak samo – po prostu oddać taki alkomat do serwisu. Zablokowanie i wyświetlenie komunikatu o błędzie zwykle oznacza po prostu konieczność dokonania kalibracji, czyli standardowej czynności serwisowej, niezbędnej do poprawnej pracy. Polskie Centrum Kalibracji wykonuje takie usługi w możliwie krótkim czasie i dla wszystkich modeli alkomatów. Zapraszamy do kontaktu i korzystania z naszej oferty. Zakup dobrego alkomatu to tylko jedno z zadań, jakich wymaga możliwość wykonywania wiarygodnych badań. Drugim jest właściwa opieka techniczna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl