Promocje
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
299,00 zł 229,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Aby Twój alkomat pracował poprawnie, używaj go prawidłowo. Dowiedz się, w jaki sposób!

Aby Twój alkomat pracował poprawnie, używaj go prawidłowo. Dowiedz się, w jaki sposób!

 

Rynek alkomatów znacznie się zmienił w ciągu minionych lat i urządzenia przeznaczone do użytku indywidualnego są znacznie doskonalsze od tych, po które sięgnąć mogliśmy dawniej – przede wszystkim dzięki powszechnemu już stosowaniu sensora elektrochemicznego. Nie oznacza to jednak, że wybór dobrego modelu zwalnia nas z wszelkiej troski o sposób jego użytkowania. Błędy w tym zakresie mogą zaowocować koniecznością usuwania usterek, a przede wszystkim zafałszowaniem wyniku.

 

Alkomat nie służy do zabawy. Sięgaj po niego, gdy naprawdę jest potrzebny

 

Analizator wydechu jest urządzeniem wprost nieocenionym przede wszystkim wówczas, gdy stan, w jakim się znajdujemy stanowi dla nas zagadkę. Często, zwłaszcza, gdy ustąpi już kac, odpoczniemy i poczujemy się znacznie lepiej, nie mamy pojęcia, że np. nie powinniśmy jeszcze prowadzić. Po cóż jednak sięgać po niego zaraz po tym, gdy wypiliśmy napój alkoholowy?

Jest to nie tylko niepotrzebne, ale też może uderzyć nas po kieszeni. Narażenie sensora elektrochemicznego na bardzo duże stężenie alkoholu w kierowanej do niego próbce powietrza grozi jego przepaleniem. Dla dobrego serwisu – takiego jak nasz – nie jest to problem i taki sensor bez problemu wymienimy. To jednak najbardziej kosztowny elementu urządzenia – lepiej więc takich wydatków unikać. Jeśli chcemy przebadać się niedługo po spożyciu, należy odczekać godzinę i dla pewności przepłukać usta wodą.

Nadmiar alkoholu to nie jedyny czynnik, który zagraża czujnikowi bądź prowadzi do rozkalibrowania sprzętu. Chronić trzeba go także przed dymem papierosowym, wilgocią, oparami substancji chemicznych oraz skrajnymi temperaturami. Jeżeli więc alkomat jest nam potrzebny ze względu na to, że często prowadzimy samochód, zima nie należy go zostawiać we wnętrzu, jeśli podczas dłuższego postoju dojdzie do jego wychłodzenia. To samo dotyczy upalnych dni – znajdźmy miejsce, które nie ulega intensywnemu nagrzewaniu albo zabierzmy tester ze sobą.

 

Długo nie używałeś swojego alkomatu? Być może warto oddać go do serwisu

 

Jeśli do kieliszka zaglądamy rzadko, ale przezorność kazała nam wyposażyć się we własny alkomat, możliwe, że długo nie będzie on potrzebny. Nie zapominajmy o swoim egzemplarzu! Inaczej wówczas, gdy potrzeba dokonania badania w końcu zajdzie, może się okazać, że jest on do niego nieprzydatny. Sensor zmienia swoją czułość także wraz z upływem czasu – nawet, jeśli przez dłuższy czas nie wykonywaliśmy testów, musi być więc ponownie skalibrowany zgodnie zaleceniem producenta – zwykle po roku. Obecnie coraz więcej modeli poinformuje nas o takiej konieczności. Polskie Centrum Kalibracji służy w tym zakresie niezawodną pomocą.

Pamiętajmy ponadto tym, by w porę wymieniać baterie (zawsze komplet) – problemy z zasilaniem mogą bowiem wpływać na pracę alkomatu. Wreszcie – wykonując badanie warto je powtórzyć – jeśli nie stwierdzimy rozbieżności, nie mamy powodów do niepokoju o wiarygodność wyniku.

Wszystkie zalecenia producenta zawarte są w instrukcji obsługi. Choć współczesne alkomaty do użytku indywidualnego są bardzo proste w obsłudze, zawsze należy przeczytać ją z uwagą, by odsunąć jakiekolwiek ryzyko, że do kłopotów z użytkowaniem doprowadzimy sami. Alkomat może uratować czyjeś życie, nie mówiąc o prawie jazdy. Dbaj o to, by zawsze był gotowy do pracy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl