Promocje
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]
Alkomat AlcoDigital XS50 + [kalibracje w 24h]

269,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

szt.
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind Elite + Kalibracje
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind Elite + Kalibracje

349,00 zł

Cena regularna: 389,00 zł

szt.
Elektrochemiczny Alkomat  AlcoFind DA-8500E
Elektrochemiczny Alkomat AlcoFind DA-8500E

319,00 zł

Cena regularna: 349,00 zł

szt.
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy
Alkomat AlcoDigital ONE przesiewowy

1 379,00 zł

Cena regularna: 1 479,00 zł

szt.
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC
Alkomat elektrochemiczny EASYGO EC

279,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+
Alkomat osobisty Alcofind Pro X-5+

439,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

szt.
Producenci

4 piwa - kiedy można jechać?

Alkohol jest nieodłączną częścią imprez - z tym stwierdzeniem z pewnością zgodzi się każdy, kto często bywa na tego typu wydarzeniach. Imprezy kojarzone są zazwyczaj z cięższym alkoholem, natomiast lżejsze trunki, takie jak piwo, niekoniecznie przywodzą na myśl negatywne skutki spożycia alkoholu, nawet jeśli spożyliśmy 4 piwa. Po jakim czasie można prowadzić samochód? Wyjaśniamy wszystko, co trzeba wiedzieć o spożyciu piwa i jego konsekwencjach.

Oto tabela przedstawiająca przybliżone średnie ilości promili alkoholu w zależności od spożycia piwa:

Liczba piw Średnie promile alkoholu
1 piwo 0,2 ‰
2 piwa 0,4 ‰
3 piwa 0,6 ‰
4 piwa 0,8 ‰
5 piw 1,0 ‰

Warto jednak pamiętać, że wpływ alkoholu na organizm może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak masa ciała, płeć, tempo spożywania, indywidualna tolerancja, czy też spożycie jednocześnie pokarmu. Ponadto, promile alkoholu mogą być mierzone w różny sposób (np. na podstawie wydychanego powietrza lub analizy krwi), co również może wpływać na precyzję pomiarów.

4 piwa - po ilu godzinach można jechać, zawartość alkoholu w piwie

Piwo to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych alkoholi, który zyskał niemałe uznanie. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim uniwersalności - jego spożycie jest społecznie akceptowalne w wielu sytuacjach. Takie podejście często okazuje się zgubne, ponieważ wiele osób nie docenia możliwości tego trunku, szczególnie po spożyciu takiej ilości, jak 4 piwa. Kiedy można jechać autem po spożyciu piwa? To jedno z najważniejszych pytań, jakie powinni zadawać sobie kierowcy, którzy decydują się na spożycie trunku na bazie chmielu.

WIRTUALNY ALKOMAT

Pierwszym krokiem do określenia momentu, w którym można już wsiąść za kierownicę, jest ustalenie, ile procent ma piwo. Oczywiście jest to alkohol, który zalicza się do grupy tych słabszych, jednak wcale nie oznacza to, że można zignorować ograniczenia dotyczące jego spożycia. Piwo zawiera alkohol, a jego procentowa zawartość uzależniona jest od typu konkretnego trunku. Piwo lekkie zawiera zazwyczaj od 2 do 6 procent alkoholu, natomiast piwa pełne ok. 10 procent. Rozbieżności w tej materii są więc duże, dlatego trzeba pamiętać o tym, wybierając alkohol na wieczór lub inną okazję. W przeciwnym razie może okazać się, że wypita ilość okaże się ponad możliwości organizmu, który podanego alkoholu nie będzie mógł strawić.

4 piwa - po ilu godzinach można jechać przy piwie mocnym i lekkim?

Picie alkoholu może być przyjemnością, natomiast jego skutki już niekoniecznie. Im bardziej niezaplanowane spożycie, tym gorszy kac następnego dnia, ale nie tylko. Problemy zaczynają się już w momencie, w którym możemy mówić o stanie nietrzeźwości. Warto pamiętać, że nie wolno wtedy wsiadać za kółko - nie tylko ze względu na możliwe kary finansowe czy punktowe, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo.

[product id="38, 41,68"]

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami maksymalna zawartość alkoholu we krwi to 0,2 promila. Po przekroczeniu tej wartości nie można kierować pojazdem. O ile przy spożyciu cięższych alkoholi dużo łatwiej jest rozpoznać, kiedy stan nie pozwala na wsiadanie za kółko, o tyle wypicie piwa może być dużo bardziej zgubne. Jest tak przede wszystkim ze względu na dużo niższą zawartość alkoholu we krwi. Pijąc piwo za piwem, trudno jest więc wyczuć moment, w którym należy zakończyć jego spożycie. Nic więc dziwnego, że wątpliwości pojawiają się już po wypiciu takiej ilości, jak 4 piwa. Kiedy można jechać samochodem? Jest to uzależnione od tempa picia, a także innych czynników.

4 piwa - kiedy można jechać?

Nic dziwnego, że kierowcy poszukują skutecznego sposobu na określenie czasu, po którym można wsiąść za kółko, szczególnie po spożyciu takiej ilości, jak 4 piwa. Po jakim czasie można prowadzić? Zależy to od wielu czynników, przede wszystkim od tego, w jakim tempie zostanie ono spożyte. Tempo trzeźwienia zależy również od tego, czy w trakcie picia przewidziane jest także spożywanie jedzenia oraz nawadnianie się. Ma to kluczowe znaczenie, nawet przy takiej ilości, jak właśnie 4 piwa. Po ilu godzinach można jechać? Przyjmuje się, że po spożyciu 4 piw trzeźwienie zajmuje ok. 5 godzin, jednak ta wartość może ulec zwiększeniu.

 

Jak dokładnie określić poziom swojej trzeźwości?

Powyższe wyliczenia są bardzo orientacyjne, dlatego nie można polegać na nich, szczególnie jeśli w grę wchodzi ewentualne prowadzenie pojazdu. Aby dowiedzieć się, jaki jest faktyczny poziom trzeźwości, należy wykorzystać specjalne urządzenia, czyli alkomaty. Posiadamy szeroki wybór takich produktów, dzięki czemu każdy może dostosować odpowiedni model do swoich oczekiwań i potrzeb.

[product id="52, 70, 53"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl